Nu merge car kitul la ´07 CR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu merge car kitul la ´07 CR-V

    Salut , are idee cineva cum se conecteaza telefonul la masina prin bluetooth? dau pe butoanele de comenzi telefon de pe volan si nu se intampla nimic ? ce ar trebui s mai fac ? (CR-V 2007 cu navigatie ) multumesc
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 25-10-16, 16:21.

  • #2
    E descrisa exact intreaga procedura in manualul masinii, care este disponibil online in format pdf in limba romana


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #3
      nu gasesc , e posibil sa am comenzile pe volan pt telefon, dar s nu am vrun modul ceva pe masina pt car kit ? apas pe ele si nu se intampla nimic , model crv 2007
      George_pericol
      Senior Member
      Last edited by George_pericol; 25-10-16, 15:44.

      Comment


      • #4
        Ia vezi, uita-te aici: http://www.hondatrading.ro/uploads/m...a_CR_V_old.pdf


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • #5
          multumesc, problema e ca dau degeaba pe butoanele de tel ca nu vorbeste gagica )) , nu spune nimic si nu am ce s configurez , nu stiu de ce . Daca dau pe butonul de langa, vorbeste gagica si pot sa-i spun ce s faca, deci restul functioneaza., o fii vreo jmecherie

          Comment


          • #6
            Este plin netul despre informatii, cum se face ca telefonul sa dialogheze cu sistemul masinii.

            Cateva linkuri utile la repezeala gasite:

            https://www.youtube.com/watch?v=oLmKE5wpjJM


            sau

            http://hondakarma.com/threads/honda-...90/live?page=1
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • #7
              Originally posted by cerevelu View Post
              Este plin netul despre informatii, cum se face ca telefonul sa dialogheze cu sistemul masinii.

              Cateva linkuri utile la repezeala gasite:

              https://www.youtube.com/watch?v=oLmKE5wpjJM





              http://hondakarma.com/threads/honda-...90/live?page=1
              am dat drumul la bluetooth, vede masina (OBD II) , am nimerit si pinul , 1 2 3 4 si se conecteaza , pot schimba denumirea la OBD II , zice ca s imperecheat )) (deci pana aici e totul bine), DAR nu zice nimic in boxe cand dau pe butonul talk pe comenzi, nu imi arata nici in navigatie nimic. m-am sunat de pe alt tel si degeaba, pe tel imi arata ca sunt conectat la masina si atat.

              Comment


              • #8
                Modulul de BT este mort. Este acelasi ca pe accord, doar ca montat altfel. La accord se strica mai usor pt il bate soarele permanent vara, la crv pica mai rar...dar se pare ca se intampla si acolo.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #9
                  Originally posted by dragostan View Post
                  Modulul de BT este mort. Este acelasi ca pe accord, doar ca montat altfel. La accord se strica mai usor pt il bate soarele permanent vara, la crv pica mai rar...dar se pare ca se intampla si acolo.
                  si eu cred ca e mort , trebuie sa aflu unde e acum , multumesc pt ajutor !

                  Comment


                  • #10
                    Daca modulul BTH e mort, recomand sa il deconectezi. O sa iti consume bateria.
                    "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by stmihCRV View Post
                      Daca modulul BTH e mort, recomand sa il deconectezi. O sa iti consume bateria.
                      inca nu am descoperit unde e , nu am avut nici timp sa-l caut

                      Comment


                      • #12
                        Ma gandeam sa mergi la service. E in consola centrala in spatele plasticelor. Si eu trebuie sa merg sa il anulez. Te anunt dupa
                        "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by stmihCRV View Post
                          Ma gandeam sa mergi la service. E in consola centrala in spatele plasticelor. Si eu trebuie sa merg sa il anulez. Te anunt dupa
                          ok , am si 2 electronisti buni si poate il repara, nu-l arunci, il duc pe al meu si vb dupa.

                          Comment


                          • #14
                            Ok, astept feedback.
                            "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by stmihCRV View Post
                              Ma gandeam sa mergi la service. E in consola centrala in spatele plasticelor. Si eu trebuie sa merg sa il anulez. Te anunt dupa
                              este in spate la navigatie ? sau pe unde ? inca nu am avut timp s caut

                              Comment

                              Working...
                              X