HUSKYUK (No.2):' 16 HONDA Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC A/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Facem si o intalnire, cum sa nu!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • #32
      Observ in ultima perioada o adevarata avalansa de sedanuri noi La sectiunea 5D mai slaba activitatea. Bine ai venit si sa te bucuri de masina in fiecare clipa.

      Comment


      • #33
        Nu e o idee rea o întâlnire.

        Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

        Comment


        • #34
          Foarte fain bejul...Nu am mai vazut decit gri...care sincer nu ma da pe spate . Bej e altceva. Felicitari.
          Din cite spui esti foarte multumit de cutia automata. Incep sa-mi schimb parerea : si eu aveam "dubii" cred intretinute ca "manuala" e mai fiabila , simti mai bine motorul ...tot felul.

          Comment


          • #35
            nu e manuala mai fiabila, cel putin nu la convertizor de cuplu

            Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment


            • #36
              Eu sunt mega incantat de cutia mea automata. Face toti banii. Confortul la volan e priceless.
              M am inselat cu becurile. Alea comandate de mine nu sunt bune.
              Trebuie sa comand precum ale tale.
              Bej interior are toata lumea anul asta.
              Am vazut un alt Sedan ieri cu jenti originale Honda argintii. Altele decat astea "comune".

              Comment


              • #37
                Te referi la jentile de vara? Astea pe care le aveti nu sunt originale ?

                Comment


                • #38
                  La mine interiorul este gri, producție 2015. Sa înțeleg ca noul lot intrat în tara este pe bej? Chestie de gust, as fi ales tot gri.

                  Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by BV26CAT View Post
                    Observ in ultima perioada o adevarata avalansa de sedanuri noi La sectiunea 5D mai slaba activitatea. Bine ai venit si sa te bucuri de masina in fiecare clipa.
                    Chiar ca.
                    @OP felicitari pentru masina . Enjoy it.

                    Sent from my Absolut bottle.
                    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                    https://www.instagram.com/iamrusu/

                    Comment


                    • #40
                      CIVIC sedan are acum niste jenti Honda argintii cu negru. Cel putin in RO. Si pe 16".
                      Am văzut una cu jenti argintii tot Honda de 17".
                      Si ieri am vazut o a doua Sedan cu jante gri.
                      Pe 17" masina arata muuult mai bine.

                      Comment


                      • #41
                        Da. Tot ce s a vandut on 2016 e pe bej la interior.

                        Comment


                        • #42
                          Dacă are vreun coleg jantele mai sus amintite pe 17, îl rog sa pună o poza cu ele ca sa ne lămurim.

                          Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • #43
                            Adevărat!!!!!!!

                            Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #44
                              Jantele pe 17'' se pun doar aftermarket. Am intrebat la Asko si mi-au spus ca nu le pot comercializa pe masini direct, pentru ca nu omologheaza RAR masina decat cu jantele pe 16''.
                              Bine, jantele ei originale pe 16'' in 2 culori chiar nu ma deranjeaza. Arata bine, si avand talonul mai mare, mai protejeaza suspensiile si rinichii la denivelari.

                              La CRV am jantele originale pe 18''. Arata foarte bine, dar la primavara trebuie anvelope de vara noi, si deja mi-e groaza de cat vor costa.
                              Asa, la Civic, am primit un set de anvelope de iarna Michelin PilotAlpin 4 gratuit (inclusiv montaj, echilibrat si gazduire peste iarna) si uite numai de acolo economie de vreo 400euro.

                              La capitolul AT vs MT treaba sta asa din punctul meu de vedere, pentru ca am mers cu ambele:
                              La MT intr-adevar, masina poate fi mai sportiva. O "simti" mai bine, si poti sa tii motorul in ce plaja de turatie vrei, usor, dupa bunul plac. Poti sa scoti si consum mai mic, dar si performante mai bune.
                              La AT in schimb, pot spune dupa 150km prin oras, confortul e priceless! Merita fiecare banut. Ai acel mic lag specific cutiei cu convertor de cuplu, pana blocheaza pompa si turbina la aceeasi turatie, dar daca vrei sa mergi sportiv, o poti invata sa anticipeze putin cu padelele de pe volan.

                              Legat de culoarea interiorului, da, e strict legat de gust. Mie imi place mult de exemplu sa existe un contrast intre tapiserie si exterior.
                              Absolut toti care au vazut masina au spus acelasi lucru, ca e o culoare foarte frumoasa, dar ca voi invata injuraturi noi de fiecare data cand mai vad o pata pe ea.
                              Asta e, renunt la fumat si mancat ciocolata in masina! ))

                              Comment


                              • #45
                                Frumoasa gagica. Chiar e fain contrastul.
                                Wow ce tare! Vreau si eu anvelope cadou si tot pachetul ala.
                                Sunt invidios

                                Comment

                                Working...
                                X