HUSKYUK (No.2):' 16 HONDA Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC A/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E, in stanga acolo, unde iti arata simbolul ala de USB, ar trebui sa-ti arate album art-ul melodiei. Ca aici de exemplu (la acelasi fisier, in masina imi arata simbolul USB):
    Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2017-02-28 at 21.19.07.png
Views:	1
Size:	133.0 KB
ID:	723598

    Comment


    • Salut, dacă am īnțeles bine din manualul mașinii, album art-ul īl vede doar la conectarea unui ipod.

      Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

      Comment


      • Confirm si eu ce zice @marcel.

        Comment


        • Am testat, intr-adevar asa e...
          Doar de pe iPod/iPhone merge pe cablu...




          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • Saptamana asta Civicul a primit primul challenge serios: Bucuresti - Cluj si retur intr-o zi. + treaba si alergatura in Cluj. In total aprox 1000km.
            Intr-adevar, m-am intors frant noaptea acasa, dar masinuta s-a comportat exemplar! Consum in regim semi-sportiv: 6.7L/100km - Superb!
            Ultimul sfert de drum a condus-o copilotul pentru ca eu nu mai puteam de oboseala. (Cozia-Bucuresti). El, posesor de BMW X5 4.0d a spus exact asa despre Civic: "Frate, imi place rau de tot masinuta asta a ta! Merge bine, schimba bine, consuma putin, e nervoasa.. Imi place! Dar fa ceva cu scaunele astea, sa **** **** ****, ca m-au terminat, ma internez maine la recuperare sa-mi puna vertebrele la loc..."
            Si uite asa am descoperit prima bila neagra a masinii: Scaunele! Intr-adevar, in oras, in mediul ei natural, nu simti! Sunt mari si confortabile pe distante scurte.
            Dar dupa 1000 de km in ea intr-o zi, iti dai seama ca lipseste cu desavarsire sustinerea laterala si lombara. Pozitia la volan nu e cea mai confortabila pentru drumuri lungi.
            Pot trai cu asta... Iau CRV-ul la drumuri lungi... E o masina superba!

            Comment


            • Originally posted by huskyuk View Post
              ... Iau CRV-ul la drumuri lungi... E o masina superba!
              De neegalat...!
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • Mi am luat si eu ledurile pt DRL. Inteleg ca nu dau eroare in bord. Asa e? O sa le montez in seara asta si eu.

                Comment


                • Nope, fara eroare. Spor la montaj!

                  Comment


                  • De cand am pus la loc anvelopele de vara, a crescut considerabil numarul de km facuti cu un plin. S-a stabilizat consumul la 9.1 in oras (6600 km - A/T). Mi se pare relativ decent.

                    Comment


                    • Tocmai ce m-am intors din vacanta din Neos Marmaras cu masinuta, in total 830km x2.
                      Consum total pe 1660km - 7.4L/100km. (Clima on mereu, 9 ore la dus, 9 ore la intors... deci nu s-a pus problema de economie de benzina, ci de timp pentru ca am fost si cu junioarea de 1 an si 3 luni in masina...)
                      Per total masina s-a comportat bine, insa raman la parerea ca ramane masina de oras.
                      Pe dealurile de pe autostrada de dupa Serres, masina dadea singura chiar si a 3-a si urca la 5500 rot/min ca sa poata tine viteza de pe cruise constanta...
                      Orice kg in plus la bagaje si pasageri se simte... In depasiri unde singur in masina treceam fara probleme, cu masina plina, mi-a dat emotii de cateva ori... a trebuit sa-i dau kickdown...
                      Un plus este ca s-a dovedit destul de spatioasa! In portbagaj au incaput un troller mare, 2 trollere mici, 2 genti de mana si caruciorul!
                      Per total a fost ok, dar lipsa de cuplu s-a simtit din pacate de cateva ori, unde colegul de drum cu Prius nu a avut nicio problema...
                      Pe acelasi drum, acum 2 ani, cu CRV 2.2 iDtec nu am avut absolut nicio grija... Nici nu trebuia sa retrogradez 6->5 ca sa urc vreun deal... in plus a luat 6.2.

                      Acum ma intrebati probabil de ce nu am luat CRV si anul asta, si m-am ambitionat sa merg cu Civic.. A fost pura mea curiozitate sa descopar capacitatile si limitele masinii.
                      Cel mai important este ca a fost un drum confortabil! A/T FTW!

                      Comment


                      • FTW?! Traducerea?

                        Comment


                        • For The Win.
                          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                          https://www.instagram.com/iamrusu/

                          Comment


                          • Unde ai alimentat? Eu merg spre kulata in bulgarie. Sunt curios daca de la ruse ajung la kulata cu plinul de la giurgiu. Am vazut ca e un omv pe S2 la bulgari cam la 250 km de ruse...

                            Comment


                            • Up.....

                              Comment


                              • Up....

                                Comment

                                Working...
                                X