HUSKYUK (No.2):' 16 HONDA Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC A/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dragostan View Post
    Toti constructorii au game de anvelope "eco". Inclusiv Conti. Problema lor e ca sunt eco, nu ca-s conti. Loganurile vin(sau veneau) cu Michelin Energy Saver, aceeasi poveste.
    Incercati anvelope UHP sau macar touring.
    Mersi de tips. Cel mai probabil voi merge pe Michelin Pilot Sport 4. Am vazut ca au reviews foarte bune, si nu mai vreau sa fac experimente.

    Comment


    • Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 e o alta varianta. Eu le am de 2 ani si sunt foarte multumit.
      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

      Comment


      • Originally posted by huskyuk View Post
        Mersi de tips. Cel mai probabil voi merge pe Michelin Pilot Sport 4. Am vazut ca au reviews foarte bune, si nu mai vreau sa fac experimente.
        Pilot Sport 4 am pe S2000 și mi se par foarte bune. Nu īmi este foarte ușor să le rup aderența.
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • Salutare. Aruncă o privire și spre Nokian WR D4 (iarna), coeficient A (carosabil umed) și B (consum combustibil), 68 db nivel zgomot. Iar pentru anvelope de vară, aruncă o privire la Dunlop Sport BluResponse, aceeași coeficienți ca la Nokian. Nokian, probat cu succes pe 2 mărci (de mașini) diferite. Dunlop, testat cu succes doar pe 1 mașină, dar urmează să īnlocuiască Conți, pe Honda, anul viitor.

          Comment


          • Degeaba are rating bun daca se dezmembreaza profilul benzii de rulare.

            Comment


            • Dunlop nu voi lua sigur. Am luat o singura data, si mi s-a parut cea mai proasta achizitie in materie de anvelope. La cum se comportau, erau chiar mai jos decat Conti astea de pe Civic.
              Nokian sunt foarte bune, insa am deja un set de Michelin Pilot Alpin5 de iarna.

              Comment


              • Originally posted by huskyuk View Post
                Dunlop nu voi lua sigur. Am luat o singura data, si mi s-a parut cea mai proasta achizitie in materie de anvelope. La cum se comportau, erau chiar mai jos decat Conti astea de pe Civic.
                Posibil să fi nimerit unele mai proaste (prost fabricate), dar eu n-am avut probleme cu ele (cu Dunlop) 🙂

                Comment


                • Fiecare producator are in gama anvelope din clasa eco, premium, ultra high performance etc.

                  E aiurea sa respingi un producator doar pentru ca un anumit model de anvelopa a fost prost. Mai ales cand nu specifici ce model.

                  Comment


                  • Ieri a primit masinuta prima revizie, la Asko Chiajna. 13.000km. Merge ca in prima zi. De fapt nu ca in prima zi, ca acum consumul s-a stabilizat la 9.6 in oras. Cu ocazia asta, am montat si anvelopele de iarna, iar in weekend ii pun si presurile de cauciuc.
                    Cu ocazia asta, am si spalat-o temeinic si am observat ca farurile au deja mici semne de matuire. Am niste zgarieturi fine pe ele, si arata de vreo 5 ani, nu de 1. Asa ca la primavara, mai mult ca sigur o sa ii fac un polish la faruri cu tot cu acea folie de protectie aplicata... Farurile de la CRV dupa 6 ani nu au aceeasi uzura.. Dubios.

                    Comment


                    • Plastic low cost

                      Comment


                      • Salut, cāt a costat revizia la Asko ? Și ce a inclus.. Multumesc !

                        Comment


                        • Salut,

                          Am platit saptamana trecuta 856 de lei (reducere 15%). Ulei Honda + filtre + manopera.

                          Comment

                          Working...
                          X