HUSKYUK (No.2):' 16 HONDA Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC A/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HUSKYUK (No.2):' 16 HONDA Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC A/T, Polished Metal Metallic

    Salutare din nou,

    Este a doilea topic pe care il pun cu mare bucurie aici, dupa cel al CR-V-ului i-Dtec 2.2 din 2011.

    Civic-ul l-am ridicat ieri de la Asko din Chiajna. Pot spune ca oamenii de acolo sunt mult peste tot ce am vazut pana acum ca si calitate a serviciilor, orientare catre client, pregatire samd. (Si am mai avut contact si cu alte reprezentante cu blazon, gen Casa Auto, care au dat cu batul in balta cu mare gratie). Multumesc!

    Am avut ceva emotii cand am ridicat masina, pentru ca pana in ultimul moment mi-am facut griji legat de cutia de viteze automata, daca e alegerea potrivita, daca e o cutie OK, samd. Dupa 67 de km facuti aseara prin Bucuresti, ma declar multumit pe deplin de ea, e exact ce trebuie!

    Masina mi se pare perfecta de oras, are o dinamica placuta, e usor sportiva dar confortabila, (atat cat m-am indurat s-o testez, pana pe la 4000rot/min) e foarte usor de condus, comoda, odihnitoare.
    Toate butoanele sunt acolo unde ar trebui sa fie, comenzile sunt intuitive, sistemul audio se aude placut, fara a excela, dar si fara a distorsiona la volum mai mare.

    E genul de masina care nu te da pe spate la prima vedere, dar pe care incepi sa o iubesti incet incet, din ce in ce mai mult, pentru ca are frumosul obicei sa nu te supere cu nimic!

    Singurul lucru pe care l-as schimba la ea si acum daca as putea, sunt acele lumini de pozitie/DRL. Sincer, as fi platit si 200 euro in plus pe masina, daca becurile alea galbene, lumanare de cimitir, ar fi fost niste led-uri albe frumoase, care sa se asorteze cu lumina becurilor cu xenon. WTF Honda? Daca poate si Dacia sa puna DRL pe LED la logan...

    Revin si cu ceva poze cu jucaria dupa ce ii prind niste cadre mai frumoase...

  • #2
    Drl-urile le poți schimba singur.

    Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

    Comment


    • #3
      Si garantia?! La verificarea de 1000km nu imi iau o jordie pe spinare ca mi-am bagat degetele in ea?

      Apropos, liniile de ghidaj pentru camera de Reverse nu se misca o data cu pozitia volanului? La CRV asa e...

      Comment


      • #4
        Becurile sunt consumabile. Liniile de ghidaj sunt fixe. Asta e.

        Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

        Comment


        • #5
          La 1000 km e o verificare minora. Ulei, presiune pneuri etc.

          Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

          Comment


          • #6
            Sa ai noroc de ea.

            Cu led-urile puse de tine la DRL nu au nici o treaba la garantie. Nu intervii la instalatia masinii in nici un fel, doar schimbi becul.
            Chiar si-a pus recent LED la DRL un coleg de HF cu Sedan (nu mai stiu cine) si dau bine pe masina.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Sa o conduci cu placere!

              Comment


              • #8
                Multumesc mult!

                Am dat comanda acuma pe AliExpress pentru un set. Sper sa fie ok, si eventual la verificare o sa-i rog pe cei de acolo sa le monteze.
                Nu ma intelegeti gresit, sunt inginer, si sunt destul de indemanatic; pe fosta masina am bricolat destul de mult pe la audio, lumini samd.
                Dar asta e prima masina pe care o cumpar de noua, si la care profit de treaba asta numita "garantie" ) n-as vrea s-o anulez aiurea pentru un moft.

                Comment


                • #9
                  Îmi trimiți și mie te rog linkul de pe aliexpress în privat te rog? Mulțumesc.

                  Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    poate fi si public ca nu se supara nimeni
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      https://www.aliexpress.com/item/7443...608.0.0.CAmGJa

                      ^ astea le-am luat pentru DRL/pozitii

                      https://www.aliexpress.com/item/10PC...608.0.0.CAmGJa

                      ^ si astea pentru placuta de inmatriculare, torpedou, portbagaj si puddle-lights

                      Comment


                      • #12
                        Sa o conduci cu placere multi Km. si fara probleme.

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sănătos!
                          Mie mi au venit acum doua zile becurile cu led pt DRL. O sa le montez maine.
                          Tot pe Aliexpres. 5$ doua bucati

                          Comment


                          • #14
                            Sa o folosesti cu placere si fara probleme !

                            Comment


                            • #15
                              Sa te plimbe sanatos si bine ai venit cu a doua masina!

                              Comment

                              Working...
                              X