ALEXPCH: '12 Honda Accord 2.0 M/T i-VTEC, Executive, Premium White Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    De la colegul forumist "tudorart". Daca nu ma insel, importatorul Eneos nu are Sustina de 0w20.

    Comment


    • #77
      Originally posted by Jozsi View Post
      De la colegul forumist "tudorart". Daca nu ma insel, importatorul Eneos nu are Sustina de 0w20.
      Nici vorba sa aiba asa ceva.
      Multumesc pentru pont!

      Comment


      • #78
        Buna ziua . Revin pe forum după o pauza de câteva luni . A trecut un an de când am acordul și mașina are acum 117 000 mi . Am făcut 35 000 de mii împreuna in primul an . In decursul timpului i-am schimbat plăcuțele de frâna fata/spate și bujiile . Deși bujiile nu dădeau semne de oboseala le-am schimbat preventiv . Am încăltat-o și cu cauciucuri noi și de vara și de iarna .In rest masina sta perfect pe articulații și nu da nici un semn ca ar ceva ceva in curând . Doar consumul de ulei care sa mentinut la fel in jur de 8000 de km după schimb mi se aprinde becul la ulei ( mentionez ca merg destul de rapid și de turat , bineînțeles după ce motorul se încălzește 😁 )
        Insa acum o saptamana am avut o problema și m-am speriat puțin . Am alimentat de la GAZPROM de pe A1 sens spre București km 59 . Eram pe rezerva la benzina . După un km de când am plecat de acolo mi sa aprins check engine intermitent in bord iar mașina nu mai accelera . Am oprit repede pe banda de urgentă iar motorul mergea in suturi . Opresc motorul imediat și chem o platforma . La service sa constatat ca erau apa și reziduri in benzina iar aceasta mirosea ciudat! Sa nu alimentați niciodată la GAZPROM . Am făcut plângere la ei si o sa ii dau in judecată . Nu se poate așa ceva . Este inadmisibil 😡

        Comment


        • #79
          Am fost sunat astăzi de cei de la Gazprom ,își recunosc vina și îmi despăgubesc toate cheltuielile .

          Comment


          • #80
            Felicitari ! Ar fi fost interesant totusi sa isi recunoasca si vina in scris ..ceva de genul da recunoastem ca ne doare la basca de masinile voastre dar daca se intampla cam asta e. Sunt "sigur" totusi ca in urma sesizarilor unor utilizatori nefericiti si-au imbunatatit si sistemul de calitate/control

            Comment

            Working...
            X