Caseta directie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Caseta directie

    Salut. Detin o honda 5d din 2011,1.8 cutie automata. De cateva zile cand si misc volanul stanga/dreapta pe loc sa ies din parcare se aud niste zgomote,troncaneli ciudate. Eu dau vina pe caseta de directie. Nici nu vreau sa ma gandesc cat e una noua dar am vazut ca se pot reconditiona la niste preturi cat de cat ok. Imi puteti recomanda un service care se ocupa cu asa ceva? Multumesc

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  • #2
    Verifică înainte și flanșele amortizoarelor.
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • #3
      Originally posted by gaming View Post
      Salut. Detin o honda 5d din 2011,1.8 cutie automata. De cateva zile cand si misc volanul stanga/dreapta pe loc sa ies din parcare se aud niste zgomote,troncaneli ciudate. Eu dau vina pe caseta de directie. Nici nu vreau sa ma gandesc cat e una noua dar am vazut ca se pot reconditiona la niste preturi cat de cat ok. Imi puteti recomanda un service care se ocupa cu asa ceva? Multumesc

      Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
      la fel auzeam si eu in parcarea subterana pe vopsea lucioasa, erau pivotii inferiori fata
      '16 BMW 520xd
      '15 FK2
      ex '10 CU1
      ex '07 CL7

      Comment


      • #4
        La Mercedes am schimbat de 2 ori chestii la directie in 45.000 km... De fiecare data se manifesta la fel - cu volanul bracat, cand parcam, se auzeau tronituri cand miscam masina, franam etc. Calitate Mercedes! Erau niste bucse, flanse, nici nu stiu ca s-au remediat pe garantie.

        Nu are treaba cu caseta, aia se auzea pe drumuri proaste, ca o bataie.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #5
          Am inteles...multumesc de rasp. O sa ma duc la mecanic sa mi faca o inspectie generala la ea sa vedem de ubde e buba.

          Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

          Comment

          Working...
          X