George_pericol: '07 Honda CR-V 2.2 M/T i-CTDI Sparkle Grey Pearl, Aero Performance Package

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut din nou , a incercat cineva sa modifice evacuarea ? as vrea un alt sunet mai sportiv , dar nu prea gros si caut o variante buna. eu mai am un golf 5 gti tfsi si m unge pe suflet cum se aude evacuarea ) . Am honda in service la revizie + distributie originala honda + vopsit bara fata si spate, pun si praguri + ce o mai fii nevoie, apropo am schimbat si arcurile ca m zdruncina prea rau si am mai ridicat-o cam 3 cm.
    Problema e ca nu stiu ce sa-i fac la partea din spate ca nu prea imi place si nu am variante mai ales pe original s cumpar, as vrea evacuare dubla dar nu gasesc nici-o buzita ceva s mai pun si la astia cu fibra nu as vrea sa apelez ca nu stiu ce tiganie iese ))

    Comment


    • Sunetul de pe pe benzina nu ai cum sa-l faci pe diesel.
      Poti sa-i scoti toba dar va suna ca un tractor.

      Sincer, daca tot vrei sa arunci cu banii in ea, mai bine, fa-i un turbo hibrid, IC mai mare, alt ambreiaj sau macar pui kevlar si intaresti placa de presiune si da-i sandale fara s-o omori cu plecari de pe loc.
      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

      Comment


      • http://www.tss-tuning.de/onlineshop/index.html

        Exista de la TSS o toba finala pentru CR-V 2.2 i-cdti (RE6?) = 479 euro + cheltuieli de expeditie. Banuiesc ca evacuarea care o ai tu e dubla. Daca e simpla atunci iesi mai ieftin cu 80 euro.

        Cel putin la Polo GTI am auzit ca are un sunet "sportiv" care se aude in boxe, atunci cand e pe modul sport. Dar cica e foarte artificial, nu suna a real...La Golf cum e?

        Comment


        • nu alerg prea tare cu honda, merg putin peste normal, fara plecari tari. la golf e incredibil sunetul si e din fabrica. M-am gadit ca tot e in service si sta cel putin o saptamana, poate schimb repede ceva pe la evacuare, dar nu gasesc nimic pe net pt CRV , absolut NIMIC !!!

          Comment


          • Originally posted by Sindrom View Post
            Sunetul de pe pe benzina nu ai cum sa-l faci pe diesel.
            Poti sa-i scoti toba dar va suna ca un tractor.

            Sincer, daca tot vrei sa arunci cu banii in ea, mai bine, fa-i un turbo hibrid, IC mai mare, alt ambreiaj sau macar pui kevlar si intaresti placa de presiune si da-i sandale fara s-o omori cu plecari de pe loc.
            am pus pe golf ambreiaj din kevlar si cce zici tu acolo , honda o am de oras , masina de zii cu zii, golful are suspensie reglabila si am 3 degete de pamant sau 2 pachete de tigari , deci ating de orice ) si nu pot urca nici macar o bordura. honda merge pe silent si ma gandeam s schimb ceva .
            Attached Files

            Comment


            • Eu am mers cu daily car cu 5cm sau mai putin cred peste un an si n-am atins nimic. Intradevar, eu un chin, dar cand te obisnuiesti devine normal.
              Eu nu-ti recomand sa faci nimic la evacuare. Si oricum decat sa dai 500e pe o toba, mai bine faci turbo hibrid si faci un soft fain pe dyno. Vezi ca doc avea cateva variante pt motoru asta de cand a avut fostul meu accord .
              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

              Comment


              • Originally posted by Sindrom View Post
                Eu am mers cu daily car cu 5cm sau mai putin cred peste un an si n-am atins nimic. Intradevar, eu un chin, dar cand te obisnuiesti devine normal.
                Eu nu-ti recomand sa faci nimic la evacuare. Si oricum decat sa dai 500e pe o toba, mai bine faci turbo hibrid si faci un soft fain pe dyno. Vezi ca doc avea cateva variante pt motoru asta de cand a avut fostul meu accord .
                M-am decis , in primul rand am luat azi masina din service ca au terminat revizia +distributia , restul fac dupa 3-4 Mai ca au liber si masina statea degeaba la ei. In primul rand am scapat de sunetul ala metalic , unii colegi au avut problema asta si era de la alternator parca, la mine era distributia (toarce perfect acum).
                Nu ma intereseaza viteza la CRV , vreau s fie cat mai frumoasa ) , am vb la o firma prin Fundeni care se ocupa de evacuari din inox si scot tot si pun inox, renut si la toba finala, las doar teava. merge prea pe silent si e plictisitor , nu ma aude nimeni si trebuie sa=i feresc pe toti.

                Comment


                • Salut, am pus si pragurile, distributia e gata, luni o bag la vopsit vara fata plus spate si pe urma cred ca o vand (nu stiu ce s fac). As lua un Range Rover sau Mercedes GL .
                  Attached Files

                  Comment


                  • Ia GL
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • Eu zic ca orice iti vei lua, iti vei aduce aminte cu placere de CR-V....
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • Fost proprietar de SUV Premium (Infiniti QX70 d S Premium, 80.000km), iti recomand sa nu cumperi astfel de masina decat noua, cu garantie. Sau doar daca esti pregatit sa investesti vreo 5.000 euro pe an in ea.

                        Comment


                        • range rover eu zic sa stai departe de el
                          foarte departe
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • Mercedes GL sau GLS.
                            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                            Comment


                            • Vreo sansa sa dai jantele separat?
                              The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                              https://www.instagram.com/iamrusu/

                              Comment


                              • Originally posted by iAmRuSu View Post
                                Vreo sansa sa dai jantele separat?
                                salut, nu cred ca le dau separat, oricum am 2 randuri de jante +anvelope , te anut daca e

                                Comment

                                Working...
                                X