George_pericol: '07 Honda CR-V 2.2 M/T i-CTDI Sparkle Grey Pearl, Aero Performance Package

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa ai noroc de ea George!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #17
      Felicitari pt achizitie!

      Comment


      • #18
        Multumesc !!! consum azi in Buc , mers normal 8.8 , dar nu-l resetez pana la prima plecare in afara Bucurestiului. maine pun scutul metalic, imi trebuie alt adaptor pt card ) am bagat surubelnita in asta care il aveam ca nu accepta cardul de 16 gb (media error) , fostul propietar avea de 2 gb si mergea. Nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult *la condus *
        George_pericol
        Senior Member
        Last edited by George_pericol; 17-10-16, 21:18.

        Comment


        • #19
          Cum mai stai cu consumul în oras?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #20
            George, felicitari pentru achizitie, sa te bucuri de masina ani multi de acum incolo!
            Unde ai gasit scut metalic si cum te-ai hotarat ca ai avea nevoie de el?
            2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
            2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
            2000 Honda S2000 Berlina Black
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

            Comment


            • #21
              Originally posted by KMR View Post
              Cum mai stai cu consumul în oras?
              resetez luni dimineaza si vineri am verdictul, 7.9 a doua sapt. si acum am undeva la 7.6 (azi fiind miercuri) , fac cam 300 km doar in oras. NU prea fac centru , 1-2 ori pe sapt tai centrul (sector 4 + 3 aproape tot timpul , orele 09 -20) . Consumul care e afisat in bord il spun , daca o consuma mai mult ? nu ma deranjeaza

              Comment


              • #22
                Originally posted by nolty View Post
                George, felicitari pentru achizitie, sa te bucuri de masina ani multi de acum incolo!
                Unde ai gasit scut metalic si cum te-ai hotarat ca ai avea nevoie de el?
                am gasit la un tip pe olx de la care cumpara si astia de la ASKO (cel putin asa a spus el, dar m sunat dupa ce am montat scutul pe masina s vada daca sunt multumit , cred ca era din ardeal , doar aia mai au bun simt in tara asta )) ), are 2.5 mm , kit montaj si foarte simplu de montat cu prinderi foarte bune . 0755 506 837 nu mai stiu cum il cheama

                Comment


                • #23
                  Originally posted by George_pericol View Post
                  am gasit la un tip pe olx de la care cumpara si astia de la ASKO (cel putin asa a spus el, dar m sunat dupa ce am montat scutul pe masina s vada daca sunt multumit , cred ca era din ardeal , doar aia mai au bun simt in tara asta )) ), are 2.5 mm , kit montaj si foarte simplu de montat cu prinderi foarte bune . 0755 506 837 nu mai stiu cum il cheama
                  Vazusem si eu un anunt similar de la cineva din Giurgiu si cred ca pare o idee buna. Esti multumit de el?
                  2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                  2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                  2000 Honda S2000 Berlina Black
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by nolty View Post
                    Vazusem si eu un anunt similar de la cineva din Giurgiu si cred ca pare o idee buna. Esti multumit de el?
                    are mai multe anunturi pe mai multe orase/judete , da sunt foarte multumit de el , azi l-am lovit mai zdravan la o parcare pe o bordura mai inalta , luni cred ca ma duc s schimb uleiul la cutie si diferential (atunci vad si cat a rezistat scutul ) )

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by George_pericol View Post
                      am gasit la un tip pe olx de la care cumpara si astia de la ASKO (cel putin asa a spus el, dar m sunat dupa ce am montat scutul pe masina s vada daca sunt multumit , cred ca era din ardeal , doar aia mai au bun simt in tara asta )) ), are 2.5 mm , kit montaj si foarte simplu de montat cu prinderi foarte bune . 0755 506 837 nu mai stiu cum il cheama
                      ...multumim, multumim!

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by George_pericol View Post
                        are mai multe anunturi pe mai multe orase/judete , da sunt foarte multumit de el , azi l-am lovit mai zdravan la o parcare pe o bordura mai inalta , luni cred ca ma duc s schimb uleiul la cutie si diferential (atunci vad si cat a rezistat scutul ) )
                        Si, a rezistat? Azi il comand si eu, maine ar trebui sa ajunga.
                        2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                        2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                        2000 Honda S2000 Berlina Black
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                        Comment


                        • #27
                          Vreau să văd și eu poze cu el montat, poate mă bag și eu
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #28
                            Legat de scuturile motor..va sfatuiesc inainte de montaj sa le vopsiti... grunduiti cu simt de raspundere . Altfel dupa 1 - 2 an ruginesc urat de tot. Eu nu am facut treaba asta si acum e najpa...ar cam trebui schimbat. E din Odorhei de la el am luat . Dar e mult de atunci si nu stiu daca era vopsit in camp electrostatic...


                            http://www.scutmetalic.ro/224~scut-m...dupa-2007.html
                            FLORIN CRISTEA
                            Senior Member
                            Last edited by FLORIN CRISTEA; 10-11-16, 13:08.
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • #29
                              Eu am pus azi scutul si imi place cum arata. Urc niste poze pe threadul meu.
                              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                              2000 Honda S2000 Berlina Black
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                              Comment


                              • #30
                                Salut! bună treabă cu scutul. Am întrebat pe un mecanic la ASKO și nu știa să existe metalic, probabil nu-și pune lumea. Știi dacă au și pentru Civic-urile noi (2015)?
                                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                                Comment

                                Working...
                                X