George_pericol: '07 Honda CR-V 2.2 M/T i-CTDI Sparkle Grey Pearl, Aero Performance Package

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bekxy View Post
    Deci tu erai fix în spatele celor care încercau să se țină după tine, dacă înțeleg eu bine?
    pai aveam masina in fata si in spate , stii cand toti sunt zmei si nu se da unu la o parte )) o calcau toti si care pe care )) pe ala din fata il dadeam la o parte ca nu putea )) , sau eram eu dat la o parte. m facut o kia sorento 2010 ieri pe Bucuresti Pitesti, la intrarea pe autostrada pe la km 50 am intrat eu primu si am calcat-o tare ca era cam infipt, nu am avut ce sa-i fac )) am plecat primu si din spate m facut , avea motor mare si automata sigur

    Comment


    • Am înţeles. Deci tu erai făt frumos între zmei.
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • salut, tocmai m-am intors din Grecia , am facut 1450 km cu tot ce m-am plimbat pe acolo , 110 litri consumati , 6.8 pe comp de bord , 7.5 daca calc la pompa, 5 pers in masina si bagaje full, mers destul de tare unde puteam (160 max) , fara clima la dus, clima non stop la intors. Bucuresti - Giurgiu 5.3 la 3 dimineata mers regulamentar
        A mers fara probleme , putin dezamagit de arcurile spate care sunt noi, dar mai praf ca alea vechi , balans prea mare si am dat cu cuiul de pamant de cateva ori , pe feribot am intrat mai tare si am dat cu cuiul de pamant de am zis ca le-am scufundat jucaria )
        Attached Files
        George_pericol
        Senior Member
        Last edited by George_pericol; 26-07-17, 22:22.

        Comment


        • Amortizoarele au fost schimbate vrodata pe spate?
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ticker View Post
            Amortizoarele au fost schimbate vrodata pe spate?
            Exact asta voiam sa intreb si eu. Arcuri originale? Si desigur amortizoare schimbate, nu? Altfel nu par de vina arcurile din cele povestite.
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • Originally posted by cerevelu View Post
              Exact asta voiam sa intreb si eu. Arcuri originale? Si desigur amortizoare schimbate, nu? Altfel nu par de vina arcurile din cele povestite.
              salut, am facut test de amortizoare si au iesit 82 % bune , plus verificate cand au fost date jos s pun arcurile. masina nu are balans , stiu cum face o masina cu amortizoare duse, se lasa o singura data foarte mult , sunt foarte moi, pe urma revine inapoi si acolo ramane. clar arcurile sunt foarte moi si daca pun ceva treutate in masina se cunoaste imediat , doar ca e mai confortabila

              Comment


              • Nu stiu daca e si la honda, dar la mitsubishi daca vrei sa cari sau sa tragi cu masina sunt niste arcuri mai dure si le zice cross-country springs. Nu stiu daca honda are asa ceva.
                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                Comment


                • salut din nou, cred ca am o luna de cand incerc si nu reusesc logarea cu userul si parola, imi spunea ca sunt gresite, abia dupa 1 luna a mers recuperare parola.
                  Legat de arcuri, am gresit eu ca am comandat dupa seria de caroserie si au venit la fel ca primele , mai mici cu cativa cm (minim 2-max 4) chiar am fost si intrebat daca vreau tot la fel, m-am gandit ca da urat cu spatele mai ridicat. Amortizoare sunt foarte bune, problema e ca arcurile originale din 2007-2008 erau mult mai bune ca astea (astea sunt mai confortabile,dar prea moi, mult prea moi) .

                  Comment


                  • salutare , in primavara schimb arcurile + amortizoarele spate (arcurile sunt noi, au cateva luni , amortizorarele 80% bune pe aparat) , imi pun standard ca a nascut sotia si bebe sare din scaun )) .
                    Daca sunt doritori ne intelegem pt arcuri si amortizoare, masina se lasa cu 7-8 cm minim , la mine daca franez brusc nici nu se misca , nici cel mai mic balans sau sa se lase pe fata, e lemn ( sta la boloboc )) ), dar foarte stabila, am mers cu alt crv si zici ca eram in limuzina. O am la vanzare daca nu o dau pana in primavara vb, teste banuiesc ca se fac cat inca sunt pe masina, s stii in ce te bagi )

                    Comment


                    • Pe spate ca sa nu se mai lase masina cand o umpli de bagaje poti sa pui arcuri compensatoare, daca tot schimbi totul.
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • e frumoasa mai lasata , sta bine pe drum, dar nu mai adoarme copilu )) , in prima faza schimb pe spate tot , daca nu o dau in 3 luni , dar macar se poate testa pe masina mea .

                        Comment


                        • O sa se invete. La mine cea mica adoarme in orice e in miscare. Si-n smart, si-n 206 care e mai lemn asa, si-n 500, iar in outlander ce sa zic, a dormit Buc-Thassos tot drumul in afara de pauzele de alimentare si ferry

                          Al 2-lea e in curs de invatare, dar parca e nerabdator, cum ma opresc cum incep sunetele
                          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                          Comment


                          • salut, prin iunie vreau si eu s m duc prin Thassos ) gasca mare, o sa aibe 6 luni, dar imi e ca nu ii sta suzeta in gura )) . m -am decis oricum, cred ca imi iau un range sport dupa 2011 , masina mica nu prea mai pot conduce ca m-am invatat sus .

                            Comment


                            • Daca mergi noaptea si are cat de cat un program n-ai de ce sa-ti faci probleme. Oricum la 6 luni ai avantaj ca nu misuna, deci poti merge pe unde vrei. Daca nici diversificarea nu o incepe, e si mai bine ai mai putine de carat
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • salut, am facut si eu revizia sapt trecuta si surpriza , radiatorul AC e spart , a mers AC toata iarna si fix acum cand a venit caldura nu mai functioneaza.

                                Comment

                                Working...
                                X