Nobrain: '15 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC Lifestyle M/T, Twilight Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Cum mi se va pune bulina de "sectia 9 - agitati"

    Va povesteam mai sus de bataia stanga-spate. Dupa lungi teste, cu tavita blocata, masina goala, masina plina, diferite strazi, am ajuns la concluzia ca e telescopul. Troncane la batai scurte, cand nu am minim 2 persoane in spate.
    Am programat masina pt data de 30 la Autoklass.
    Conform miscarilor de astre, venus descendent, marte ascendent -------- de 2 zile nu mai bate nimic

    Comment


    • #47
      Mi-i frica de greierasul de la Honda Connect. Dupa ce am citit post-ul tau, am intrebat la reprezentanta (oricum aveam de discutat ceva cu ei) si mi-au spus ca trebuie desfacut tot bordul si pus ceva spuma in spate. Tu vrei sa remediezi problema cand mergi la Autoklass, sau doar telescopul?

      Comment


      • #48
        Vroiam sa ii intreb, dar fara sa desfaca tot bordul... te miri ce greierasi o sa mai apara apoi. Daca rezolva scurt si elegant ii las, dar nu cu dat jos bordul.

        Am sesizat ca ceva conducta de caldura trece prin spate pe la panoul Navi-Clima. Si cand se incalzeste plasticul acolo sunt greierasi.

        Mai am 7 zile la dispozitie sa imi reapara bataia de telescop, dar dupa niste discutii cu Kawamoto, cred ca e influentat de temperaturile cu mult minus. Iar pe cand am eu programarea in service o sa fie temperaturi cu plus....

        Comment


        • #49
          Conlcuzie: uleiul din telescop pare sa nu se comporte cum trebuie la frig. Daca persista se deschide dosar de garantie.

          Comment


          • #50
            Cand primavara vine, scot masina din garaj soferii de california.
            Capodopera unui John Doe.

            Un sfat pt casco? Am la Uniqa. Maine fac evaluarea.

            Comment


            • #51
              A fugit vinovatul?! Imi pare rau sa aud/vad!

              Comment


              • #52
                A fugit...
                Am fost la Uniqa, 15 min. Rezolvat. Semnat! O sa merg la Autoklass. Sa vad daca o pot inghesui intre Florii si Pasti.

                Comment


                • #53
                  De Sfantul Mic am facut Timisoara-San Severino majoritatea km in eco mode. 6.5L/100km. Rezultatul m-a gadilat placut.
                  Pt cine cunoaste drumul. Am dezactivat eco mode la urcare spre Orsova si invers. ~3h30m pe sens. Trafic moderat. Am calatorit Vineri dimineata si Marti dupa amiaza.

                  Pro: am fost fresh dupa drumul parcurs vs fostul quattro. Am vazut ca se repeta treaba cu fresh-ul. Noaptea de la farurile led, volanul ca fulgu'....nu stiu inca exact pct. pe I care e . Plus CONSUMUL!!!
                  Contra: nu mai citea usb. A necesitat un skin change si s-a rezolvat.

                  Comment


                  • #54
                    De 2-3 saptamani am luat masina, ca noua, de la Autoklass.
                    Se face cum se face ca ma prinde momentul urmator la geam.
                    Imi atrage atentia un Opel cu incercari repetate de a parca cu spatele langa mine. Se da jos un barbat 😂. Scuipa pe degete si vad ca sterge masina mea....
                    Cobor sa vad "intamplarea".
                    Nu e mare, cu un polish ar iesi, dar ii las nr de telefon si il rog sa sune sa rezolvam, de curiozitate, sa vad "omu' "...nu imi trebuia RCA. Nu e o avere un polish.
                    Scriu numarul aici ca nu a sunat...TM09BTO
                    Mda...

                    PS: sa merg la popa?

                    Comment


                    • #55
                      De banii ăia mai bine te duci la târfe.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • #56
                        😂. Macar asa un pic...sa bage aghiasma in rezervor.

                        Comment


                        • #57
                          La stropitori se baga agiasma, care oricum e gratis in majoritatea bisericilor.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Urmeaza concediul.
                            In care tari din EU am voie pe autostrada cu led pozitie pe autostrada?
                            De ex. in RO nu ai voie, decat cu faza scurta. Nu e inca update la lege cu daylight.

                            Comment


                            • #59
                              Am intrebat un politist in Austria, zicea ca e obligatoriu faza mica, ledurile sunt un moft. Exact asa zicea.
                              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                              Comment


                              • #60
                                Faza scurta sa fie atunci!

                                Comment

                                Working...
                                X