Nobrain: '15 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC Lifestyle M/T, Twilight Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Nobrain View Post
    Valeu, dar ce am starnit aici ?
    Ideea este ca daca se aprinde un bec rosu si incepe countdown to self-destruct, sa stii ca e ceva cu apa, e ok.
    Da,e ok cu apa ... la 80°C sau la 90°C, chiar nu mai conteaza, you're still going down.

    Comment


    • #32
      Coincidente care coincid

      Originally posted by Nobrain View Post
      Salutari,
      Sunt noul copil din clasa si se cuvine sa ma prezint.
      Ma numesc Calin, 34 ani, casatorit, 1 copil.
      Mai nou sunt noul posesor al unui Civic.
      Va multumesc pentru indrumarea de pe forum si mesaje.
      Am avut emotii pentru culoarea Twilight Blue...sa nu fie mov. Este albastru-gri in lumina naturala si tenta de mov in lumina artificiala.
      Masina am achizitionat-o de la Autoklass Timisoara, desi am primit oferta mai buna de la Asko. Am mers pe "totul la un dealer".
      In rest...ma bucur de spatiu

      Prima poza cu masina:
      Salutari,

      Nu stiu ce sa zic, coincidenta sau nu: aceeasi masina, acelasi oras, aceeasi varsta si componenta familiala, inclusiv aproape aceleasi numere rosii...
      @Nobrain: clar trebuie sa facem un owner's meeting

      Iata si Tourer-ul meu. Revin cu un post dedicat.

      Comment


      • #33
        In Timisoara vad ca are lumea bani de-si ia Lifestyle
        In Bucuresti am vazut mai mult Elegance...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #34
          Originally posted by ticker View Post
          In Timisoara vad ca are lumea bani de-si ia Lifestyle
          In Bucuresti am vazut mai mult Elegance...
          Asa a fost sa fie, era lichidare de stoc si se pare ca doar Lifestyle mai erau..

          Comment


          • #35
            Hahahaha....nu cred! �� consecutive!

            Comment


            • #36
              B-77-UIR
              Am avut emotii caetva secumde in timp ce desfaceam numerele . Un suport de numere obtura "I"-ul in timp ce le scoteam din plic cu "R" in frunte.

              Comment


              • #37
                In cizme de iarna
                upload images

                Cica sunt ovalizate 1-2mm. Nu am fost la a doua parere. Sunt cumparate de pe ejante.ro.
                Nu trepideaza sau sa faca zgomot ciudat.
                Vreo sugestie? Retur? Mai fac o "expertiza"?

                Comment


                • #38
                  eu sunt foarte multumit de masina, o am de 2 ani, am parcus in jur de 35000 km, 2 revizii fara nici un fel de probleme, incaltata dupa cateva luni de cand o aveam cu anvelope all season Michelin CrossClimate in permanenta de atunci, consum mediu ff bun in oras in jur de 7-7.5 %, in afara ma duc intre 4.5-5.5 % , sincer nu ma uit la consum,

                  ce sa mai zic, numai lucruri bune, masina are tot ce trebuie pe ea, apoape full, mai am mai putin de un an leasing, dar o sa ma despart de ea in curand sa trec la un SUV cu 7 locuri ca familia e numeroasa.
                  Honda Civic Tourer UK Septembrie 2014 (SR Model) 1.6 I-DTEC

                  Comment


                  • #39
                    De aproape 2 luni m-am mutat in Timisoara, din nou.
                    Primul contact cu viata la bloc => 2 intepaturi pe lateral in cauciucurile noi.
                    S-o fi gandit ceva vecin ca viata e monotona...sa o traiesc un pic mai intens

                    Comment


                    • #40
                      Am depasit 4k km. Toate bune si frumoase.
                      Waze merge in veselie. Am instalat Copilot, dar sa prind loc de parcare sub geam sa fac download la harti.

                      O data cu venirea frigului:
                      - niste greieri in zona navi-clima. Daca apas cu degetul se opreste aprox 1 minut, apoi revine.
                      - parca aud zgomotul de bucsa mai tare. Sunt paranoia sau sunt si altii de aceeasi parere?
                      - pana ruleaza un pic masina si se incalzeste, la fiecare oprire parca raman "lipite" placutele de disc, parca se misca coloana de evacuare, cutia de viteze..... E ceva ce se reaseaza, o simt pe sub masina, simt vibratia de la ceva ce se aseaza la locul lui.

                      Comment


                      • #41
                        Hărţile descarcă-le şi tu la McDrive : ))
                        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by bekxy View Post
                          Hărţile descarcă-le şi tu la McDrive : ))
                          Acum si la cartela in 457000 Giga inclusi Nu e greu de facut un hotspot din telefon...

                          Comment


                          • #43
                            Vorba vine cu wifi .
                            E aiurea perioada aceasta. Nu am timp nici sa stau la semafor

                            Comment


                            • #44
                              Eu am 4gb din MiFi si 4gb rezerva din telefon ) vezi ca merge YouTube si pe Honda Connect, printr-un OgYouTube (bazat pe YouTube normal cu improvizari, gen posibilitati de download): http://www.apkmirror.com/apk/ogmods/...-apk-download/ - trebuie sa foloseste versiunea 1.2 de aici, e ultima care suport Android 4.0.4.

                              Comment


                              • #45


                                M-am dat cu honda pe zapada ��. Am avut o iesire la munte in weekend. Honda s-a comportat superb pe un viscol...asa mai mic.

                                De vreo 2 saptamani, de cand a venit frigul, am o mica bataie stanga-spate. Am crezut ca e tava compartiment portbagaj, dar dupa ce am pus un geamantan pe ea, sa fie fixa, tot se aude. Parca e de telescop....dar am 5k km...

                                Comment

                                Working...
                                X