BENJK: '15 Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Urban Titanium Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by benjk View Post
    M-am gândit înainte să zic, că nu ajută deloc ideea e că am văzut niște exemplificări ale lui Titi Aur și alte recomandări pe internet. Bănuiesc că așa am ajuns la poziția „normală” A ta e altfel de normală?
    Da, e normala pentru mine.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • Sper să o găsesc și eu pe aceea normală care nu îmi dă dureri de spate. Așa ar fi normal...
      '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
      Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

      Comment


      • Pai asta si spun. Incearca sa gasesti pozitia in care te simti tu comod si relaxat, lasa pozitia altora.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Originally posted by Delphi View Post
          Pai asta si spun. Incearca sa gasesti pozitia in care te simti tu comod si relaxat, lasa pozitia altora.
          Oricum ai da-o, daca omul are dureri, pozitia lui e clar anormala. Sau daca pozitia lui e normala si are dureri, e anormal.

          Comment


          • @vtin, cine/ce e anormal?
            '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
            Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

            Comment


            • Eu inteleg ca pozitia e anormala, sau daca e normala, atunci e anormal sa ai dureri.
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

              Comment


              • Așa vreau și eu să înțeleg.
                benjk
                Senior Member
                Last edited by benjk; 18-10-17, 01:15.
                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                Comment


                • Originally posted by Delphi View Post
                  Eu inteleg ca pozitia e anormala, sau daca e normala, atunci e anormal sa ai dureri.
                  Exact asa inteleg si eu.

                  Comment


                  • ti-ai facut un control la coloana?

                    Comment


                    • Acum nu, știu că am un început de hernie de disc și am avut în trecut probleme de postură incorectă. Cred că e nevoie să reiau activitatea fizică și exercițiile de întărire a musculaturii spatelui.
                      '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                      Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                      Comment


                      • Inotul e cel mai bun.

                        Comment


                        • da, la el mă gândeam. Va fi mai greu ca în micul nostru oraș nu este bazin.
                          '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                          Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                          Comment


                          • Originally posted by benjk View Post
                            Salutare! nu am mai mai scris de mult pe aici. Am avut o vară nebună. Am făcut 9.000 km în 3 luni. Pentru că avea ceva probleme, am schimbat scaunul șoferului pe garanție. Chiar pe 10.10, la un an de la achiziție. Să fie în ceas bun!
                            Sunt îngrijorat de ceva. Mă doare spatele. Foarte neconfortabil condusul. Ori stau eu rău în scaun sau sunt prea încordat, ori cu ceva nu se împacă bine spatele meu. Știu că nu sunt cele mai confortabile scaune, dar totuși, nu vreau să ajung pe la fizioterapie. Mai are cineva problema asta? Ce soluții există? La câți km fac eu într-un an (27.000 anul ăsta), e o problemă de care să țin cont. Ceva pernuțe ortopedice?
                            Subscriu. Am, după drumuri relativ lungi, dureri de spate și cervicale - cele cervicale mă gândesc că apar, după cum spune și benjk, din cauza poziției tetierei care nu-mi permite să stau drept, cu umerii lipiți de scaun. Soluția momentană este masajul...

                            Comment


                            • Pentru că drumurile pe care merg sunt uneori și neasfaltate, săptămâna asta, nu mai știu exact unde, am mers (cu viteză mică, bineînțeles) printr-o porțiune de drum în care am atins cu partea inferioară pe o porțiune de pământ moale, și cred că a intrat ceva pe acolo. Nu știu cum e la voi, la mine sub mașină e totul protejat de un fel de scut (sau. mai multe) de plastic. Uneori pe drum acum aud zgomote venind dinspre partea din spate a mașinii, e posibil să fie ceva pietre și nisip care umblă libere pe acolo. Voi cum ați proceda în cazuri din astea? Să mă duc la un service pe o rampă să dea jos scutul și să curețe, se poate spăla fără să dau jos protecția sau să aștept până ajung la Asko la revizie și le spun lor să se uite (peste vreo lună cred că fac km pentru revizie)?
                              '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                              Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                              Comment


                              • Pe o rampă n-ar fi mare filozofie să dea cineva scuturile jos, dar cu grijă, să nu rupă clipsurile. Ideal ar fi să le sufle un pic înainte, cu apă sau cu aer.
                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X