BENJK: '15 Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Urban Titanium Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Wtf Vtin? MTF se schimba la 120 k / 6 ani si dupa aceea la 60k sau 3 ani...
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • Era ironic
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • Originally posted by KMR View Post
        Era ironic
        Alta solutie nu am avut la indemana.

        Comment


        • Induci in eroare useri noi
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • @Vtin, esti binevenit cu ironiile tale cu tot, cu toate ca uneori te cam grabesti cu concluziile. Nu, nu cred ca cei de la Asko mi-au dat teapa, am încredere in ei in ce privește mașina. Întrebarea pe forum o pusesem înainte sa am un răspuns de la ei, pt ca ma grăbeam cu o comanda din UK. Încă am încredere și in intelepciunea userilor de pe aici. Dar învat sa fiu selectiv
            benjk
            Senior Member
            Last edited by benjk; 04-08-17, 16:59.
            '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
            Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

            Comment


            • Salutare! nu am mai mai scris de mult pe aici. Am avut o vară nebună. Am făcut 9.000 km în 3 luni. Pentru că avea ceva probleme, am schimbat scaunul șoferului pe garanție. Chiar pe 10.10, la un an de la achiziție. Să fie în ceas bun!
              Sunt îngrijorat de ceva. Mă doare spatele. Foarte neconfortabil condusul. Ori stau eu rău în scaun sau sunt prea încordat, ori cu ceva nu se împacă bine spatele meu. Știu că nu sunt cele mai confortabile scaune, dar totuși, nu vreau să ajung pe la fizioterapie. Mai are cineva problema asta? Ce soluții există? La câți km fac eu într-un an (27.000 anul ăsta), e o problemă de care să țin cont. Ceva pernuțe ortopedice?
              '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
              Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

              Comment


              • Ce avea scaunul ce l-ai schimbat?
                Si mie mi se par putin incomode scaunule. Din pacate nu am facut cu ea drum mai lung de 3 ore pana acum.

                Comment


                • avea un arc de la suportul lombar care a cedat și au decis să schimbe tot cadrul metalic. Am observat atunci când împingeam în spate că păcănea ceva acolo. Apoi, la hopuri, scaunul avea un joc în șina de prindere în podea. Cauza bănuiesc că este diferența mare de greutate între mine și posesorul precedent (el mai mult). Cel puțin în cazul jocului la șină.

                  Eu cel mai mult am condus 11 ore. Cam după 2 ore încep să simt disconfort în zona șezutului și a mijlocului, în lateral și spre coloană. Mușchii stau încordați cumva. Nu găsesc nici o poziție confortabilă.
                  benjk
                  Senior Member
                  Last edited by benjk; 17-10-17, 12:06.
                  '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                  Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                  Comment


                  • suport

                    Originally posted by benjk View Post
                    Salutare! nu am mai mai scris de mult pe aici. Am avut o vară nebună. Am făcut 9.000 km în 3 luni. Pentru că avea ceva probleme, am schimbat scaunul șoferului pe garanție. Chiar pe 10.10, la un an de la achiziție. Să fie în ceas bun!
                    Sunt îngrijorat de ceva. Mă doare spatele. Foarte neconfortabil condusul. Ori stau eu rău în scaun sau sunt prea încordat, ori cu ceva nu se împacă bine spatele meu. Știu că nu sunt cele mai confortabile scaune, dar totuși, nu vreau să ajung pe la fizioterapie. Mai are cineva problema asta? Ce soluții există? La câți km fac eu într-un an (27.000 anul ăsta), e o problemă de care să țin cont. Ceva pernuțe ortopedice?
                    Eu am cumparat asa ceva, pentru spate (exact alea). Parca e mai bine...




                    Comment


                    • Originally posted by benjk View Post
                      Eu cel mai mult am condus 11 ore. Cam după 2 ore încep să simt disconfort în zona șezutului și a mijlocului, în lateral și spre coloană. Mușchii stau încordați cumva. Nu găsesc nici o poziție confortabilă.
                      Ce pozitie ai la volan si cat de departe stai de el? Cum e reglat scaunul? Poate stai prea in fata, sau prea in spate...
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • @rem Am și eu un suport din acela, nu mi s-a părut prea confortabil.

                        @Delphi poziția e cea normală, să ajung cu încheietura mâinii pe volan. Ce am observat acum e că nu poți avea și umerii lipiți de scaun și capul drept, din pricina tetierei (head restraint), poate asta să fie una din cauze
                        '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                        Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                        Comment


                        • Nu stiu de ce, eram sigur ca o sa spui ca ai 'pozitia normala', "whatever it might be".
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • https://www.youtube.com/watch?v=jQtGkUPJMYc

                            Comment


                            • Originally posted by Delphi View Post
                              Nu stiu de ce, eram sigur ca o sa spui ca ai 'pozitia normala', "whatever it might be".
                              M-am gândit înainte să zic, că nu ajută deloc ideea e că am văzut niște exemplificări ale lui Titi Aur și alte recomandări pe internet. Bănuiesc că așa am ajuns la poziția „normală” A ta e altfel de normală?
                              benjk
                              Senior Member
                              Last edited by benjk; 17-10-17, 14:19.
                              '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                              Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                              Comment


                              • Mersi. Văd că unele informații sunt contradictorii, cel puțin la tehnica de virare. Titi Aur spune să tragi de volan, nu să împingi. Nimic nu e clar pe lumea asta... (doar ce descoperi tu în timp, și aia doar pentru tine, și doar pentru stilul tău)
                                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                                Comment

                                Working...
                                X