Jules_K: '16 Honda CR-V 2.0, A/T AWD Elegance, Urban Titanum Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aceasta e magnifica alarma de fabrica
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • Nu stiam de ea.
      Insa voiam sa mai fac niste observatii. Legate de sistemul de AC.

      Daca il dau pe auto, apare auto pe afisaj. Bun. Insa daca schimb directia (de obicei imi bate direct in fata) dispareAUTO de pe afisaj. Insa tot pe auto functioneaza sistemul. Chiar daca butonul de AC e apasat sau nu.
      E o chestie buna, insa trebuie sa citesti manualul ca sa intelegi asta. Ideea e ca nu trebuie umbli la viteza (asta il trece pe manual) si se auto-regleaza singur.
      Si tot in manual am vazut ca senzorul de temperatura se afla fix la genunchiul drept. Problema e ca acolo imi sta genunchiul si il acopera aproape in totalitate. Si nu cred ca va masura temperatura corect.

      Comment


      • Mda, si ieri la intersectia Sibiu cu Dr Taberei, mergand spre Razoare. Eram primul la semafor pe banda doi. Si acolo se face stanga mai din scurt ca asa merge drumul.
        Si ce crezi? Plec, si masina franeaza puternic de am zis ca intra ala din spate in mine. S-a speriat de ala de pe banda 1 care era o idee mai in fata. Ma rog, cam aiurea, dar da, franarea automata poate fi si puternica si eram cu picorul pe acceleratie. Si nu era cazul sa se panicheze CTBA-ul, dar aparent a facut-o.

        Comment


        • Originally posted by TRUBADUR View Post
          Eu m-am tot chinuit cu Sony z3 compact si z5 compact si nu am reusit nicicum.
          Sunt curios daca si cum reusesti....
          Si eu am incercat pe HRV cu un Z5 compact. Nu merge. La mirrorlink am versiune 2.1.A. Nu stiu cum sa facsa revin la 1.1. Poate asa merge

          Comment


          • Originally posted by jules_k View Post
            Mda, si ieri la intersectia Sibiu cu Dr Taberei, mergand spre Razoare. Eram primul la semafor pe banda doi. Si acolo se face stanga mai din scurt ca asa merge drumul.
            Si ce crezi? Plec, si masina franeaza puternic de am zis ca intra ala din spate in mine. S-a speriat de ala de pe banda 1 care era o idee mai in fata. Ma rog, cam aiurea, dar da, franarea automata poate fi si puternica si eram cu picorul pe acceleratie. Si nu era cazul sa se panicheze CTBA-ul, dar aparent a facut-o.
            Straniu. Atat de straniu ca pare ireal. Adica greu greu greu de crezut...
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • Senzorul de pe dreapta facea putina galagie cred.
              Poblema e alta. M-am obisnuit cu senzorii activi mereu si mi-e putin aiurea fara ei pe alte masini.

              Comment


              • Originally posted by jules_k View Post
                Senzorul de pe dreapta facea putina galagie cred.
                Poblema e alta. M-am obisnuit cu senzorii activi mereu si mi-e putin aiurea fara ei pe alte masini.
                nu stiu la ce va referiti. Senzorul CTBA e central sus pe parbriz si nu poate fi dezactivat decat daca de fiecare data la plecare il dezactivati din setari, ceea ce nu e comod de loc. Nu are nimic comun cu senzorii de parcare. El are un set de programe de recunoastere a obiectului din fata si niciodata, dar niciodata, nu franeaza el cand facem curbe, ci la obiecte care respect algoritmele lui. Ma rog, e o discutie mai lunga.
                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                Comment


                • Unde naiba e mizeria aia de mufa mama la centura spate mijloc pt conectorul ala subtire?
                  Ma uitca prostul am pus trei copii in spate nu gasesc prostia aia ca sa prind centura mijloc in trei puncte.

                  Comment


                  • pe tavan domnule. Pe tavan in stanga. Se da jos, se baga in prima gaoce, si se trece peste mijlocul pasagerului central spate si apoi se pune in shtecherul liber.
                    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                    Comment


                    • Sau in manualul din torpedou.

                      Comment


                      • e in manual detaliul
                        Attached Files
                        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                        Comment


                        • Colegul a īntrebat de mufa mama, cea mică din bancheta, nu de mufa tata din tavan...

                          Jules, vezi ca undeva in stanga locului din stānga exista un locaș in care se poate masca mufa aceea mama, dacă nu o găsești s-ar putea sa fie băgată acolo.
                          2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                          Ex:
                          2014 Honda Civic Executive
                          2011 Honda Civic GT

                          Comment


                          • Mersi si aici. Am gasit nenorocirea aia mica ascunsa sub bancheta. SI e si neagra complet. TOcmai ca studiam manualul si am zis sa ma uit si la ele pe viu. Nu o gaseam deloc si am bagat mana pe sub bancheta si tot nu dadeam de ea. Pana la urma am ridicat bancheta cu totul.
                            Rezolvat.

                            Comment


                            • Inca o intrebare.
                              Bare plafon pentru masina asta pe unde as gasi? Ceva recomandari? Intreb pentru ca as vrea sa iau ceva suport de bicicleta si/sau skiuri.
                              Aparent pustiul are o pasiune pentru mers cu bicicleta aiurea. Si per total toti avem ceva pasiune pentru ski. Si schiurile mele sunt la 1.9m deci in portbagaj mai greu.
                              Poate ma lipesc anul asta de ceva.
                              Ma uitam pe emag si toate pareau pentru alte modele de CRV.

                              #vineIarnaaa

                              Comment


                              • Poti intreba si la Askp, pentru unele originale, sau poti lua aftermarket.
                                Eu mi-am luat originale + suporti de ski idem si sunt foarte multumit de ele.
                                Cam scumpe, dar eu zic ca merita!
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                                Comment

                                Working...
                                X