Grila aer de ventilatie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grila aer de ventilatie

    Salut,

    Am tot cautat pe forum un thread despre grila (grilele) de ventilatie, dar fara sa gasesc unul.
    Aseara am montat un cup-holder pe grila centrala si am tras ca animalul s-o scot, moment in care au iesit si ambele grile (Civic 5d 2006-2011).
    Trei urechiuse ale lamelelor s-au rupt la cea din dreapta, asa ca nu prea am mai avut cum sa pun grila dreapta la loc (la cea stanga am avut noroc).
    Am cautat pe google uk, ebay, dezmembrari de la noi, dar fara sa gasesc una (doar modelul dinainte sau 2012-).

    http://i.imgur.com/pwL8UDG.jpg

    Aveti idee de unde as putea lua alta grila?

  • #2
    Ai nevoie de reperul 12 de aici: http://www.lingshondaparts.com/honda...4&block_05=hcr
    Īn Japonia nu există (grila e specifică modelului european şi nu ajunge pe acolo). După cum vezi īn link, nou costă de te rupe, singura şansă e să o iei "la picior" pe la dezmembrări. On-line probabil mai greu, nu e un reper atāt e căutat īncāt să īl posteze cei ce dezmembrează.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #3
      Merci frumos @bekxy
      Am dat deja cateva mesaje pe olx (dezmembrari), astept sa vad cine raspunde (din obisnuinta, cei cu dezmembrarile nu prea se uita la "nimicuri" din astea, ei vor sa dea cutii, elemente de caroserie, motor etc)
      Revin cu detalii, dupa ce primesc raspunsuri. O sa dau mail si la Asko cat si la Honda Nord (Carpati vad ca nu mai figureaza ca dealer Honda).

      Comment


      • #4
        Carpaţi nu mai e dealer, dar e reparator. Şi aduc piese OE. Dar la cāt costă reperul ăla de nou...
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #5
          Si piciorusele nu le mai ai?
          Niste bison face minuni
          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

          Comment


          • #6
            Cele dinspre interiorul lamelei am reusit sa le rup. Am dat astazi cateva mesaje si telefoane pe la dezmembrari, am aflat ca cele cu volan pe dreapta nu se potrivesc, pentru ca in final sa gasesc o masina cu volan pe stanga. Acum sper sa imi si trimita.

            Comment

            Working...
            X