ROBERTINA1924: '12 Honda Accord 2.4 i-VTEC, White (USDM)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ROBERTINA1924: '12 Honda Accord 2.4 i-VTEC, White (USDM)

    Multumesc pt accept si bine v-am gasit! De cateva zile sunt posesorul Accordului din titlu. Ce pot sa spun decat ca sunt incantat de alegerea facuta si ca demult pusesem ochii pe Honda Accord. Am testat si noul model in showroom si putin a lipsit sa nu ma bag. Dar am stat stramb si am judecat cu capul nu cu simturile. Avand in vedere ca nu sunt acasa am hotarat ca nu merita, in ideea in care poate peste doi-trei ani va trebui sa o vand. Pun si cateva poze luate pe fuga.
    Attached Files

  • #2
    O raritate pe la noi (pe forum), să o stăpānești cu plăcere. Foarte frumoasă.
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • #3
      cam da, mai rarut pe la noi modelul asta. sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute!
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #4
        Este frumoasa, sa o conduci cu placere multi km. si fara probleme.

        Comment


        • #5
          Sa o conduci cu placere !


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          I don't care about other cars , i just love my Honda

          Comment


          • #6
            ROBERTINA1924: '12 Honda Accord 2.4l

            Ce prezenta exotica, valențe orientale. Maroc sau UAE?

            مرحبا بك! مرحى


            Sent on the go thumb type. iApologize

            Comment


            • #7
              N-ai nimerit-o. Oman
              Multumesc pt urari.

              Comment


              • #8
                Da nici departe nu eram [emoji5] doar esti in proximitatea emiratelor de-a lungul Golfului Persic.

                Tare misto e "sultana" ta.


                Sent on the go thumb type. iApologize

                Comment


                • #9
                  Schimbat placute spate, le vazusem din timp, mi a confirmat si vanzatorul ca trebuie schimbate.
                  Dar asta nu e problema, a fost asumata. Am transpirat jumatate de zi pt ca fostul proprietar a avut inspiratia sa puna folie pe parbriz si eu m am apucat sa o curat. Problema a fost ca l a oprit politia si l a amendat. A incercat s o indeparteze si daca a vazut ca raman urme aiurea a renuntat. Eu acum pt a nu avea probleme da i munca si chin sa curat adezivul ramas dupa indepartarea foliei. Acum nu stiu daca transpiratia a fost mai mult de la frecat cumulat cu caldura de afara sau de la frica sa nu scap acetona pe bord. Mai avea si un fel de parasolar textil pe luneta, chipurile transparent...dar prin care nu vedeam mai nimic in oglinda. Jos si cu asta!
                  Acum urmatoarea miscare e sa vad ce becuri are la proiectoarele pt ceata pt ca fac o lumina f albastra si puternica vazute din fata. Din masina nu prea se vede nici o imbunatatire cand le aprind. Cred ca le dau jos si pe astea si pun halogene originale pt ca oricum mi a zis sa nu le aprind ca am probleme si daca nu le vreau sa i spun ca vine sa lei deoarece au fost scumpe. Banuiesc ca ar fi xenoane neomologate...

                  Comment


                  • #10
                    De ce nu ai pus o folie de plastic pentru alimente pe bord in cāteva straturi si o făceai mai relaxat?


                    Sent on the go thumb type. iApologize

                    Comment


                    • #11
                      Apa, sapun lichid, burete de vase, un prosop de baie pe bord si o lama de ras cu maner (exista speciala pt aceasta treaba) si erai un adevarat profesionist.
                      Intr-adevar frumoasa bijuterie.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by ThinkerTalkerDoer View Post
                        De ce nu ai pus o folie de plastic pentru alimente pe bord in cāteva straturi si o făceai mai relaxat?


                        Sent on the go thumb type. iApologize
                        La asta nu m am gandit! Cred ca eram prea nerabdator...
                        Despre treaba cu sapunul am citit ca n ar fi efectiva si ar trebui frecat f mult. Adevarul ca fost f puternic adezivul si cu acetona n a fost usor, la inceput il inmuia si pe urma se intindea si se facea mici bobite ca de plastic inainte de a se curata.

                        Comment


                        • #13
                          Soarele puternic si clima "din zona" au avut un aport puternic asupra foliei si bănuiesc ca nu era una ieftina. Bine ca ai reușit macar.


                          Sent on the go thumb type. iApologize

                          Comment


                          • #14
                            Inainte sa rup usa in strainatate am lucrat ultimele 2 luni la un atelier de schimbat parbrize si pus folie. Sapunul e doar pt anmuia adezivul, lama facand toata treaba. Este adevarat ca trebuie facuta de minim trei ori operatia dar e varianta cea mai profesionala.
                            Tips: Tot cu aceasta lama se pot da jos si vignetele si relipi pe alt parbriz desi trebuie un pic de antrenament.

                            Comment


                            • #15
                              Gata, le am dat jos si pe astea! Stiu ca multi alearga sa monteze "xenoane" dar prefer sa nu ma opreasca politia, mai ales ca de luna asta s au facut niste amenzi...!!!
                              Attached Files
                              robertina1924
                              Member
                              Last edited by robertina1924; 30-09-16, 08:59.

                              Comment

                              Working...
                              X