WARMK: '16 Honda CR-V 2.0 M/T Elegance, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • WARMK: '16 Honda CR-V 2.0 M/T Elegance, Alabaster Silver Metallic

    Sal.

    Din data de 19.09.2016 am luat a 3-a Honda.
    A 2-a am dat-o (era un Civic). Prima este inca acasa

    Conform titlului este un CR-V 2.0 4WD M/T Elegance cu elemente din Lifestyle (bare, geamuri, camera ....), Alabaster Silver Metallic, jante 17".
    Pina azi are doar 100km . Pe moment consumul se invarte intre 8,2 si 8,8. Traseul este pe mizerabilul de DN1 si putin prin Bucuresti.
    Este comoda, spatioasa si sistemul de rabatare al banchetei e super tare.
    Spatii de depozitare sunt grupa mare, consola centrala (2 sucuri + 2 telefoane).

    Contrar a ceea ce am auzit despre microfonul de la BT, ieri am facut un test si interlocutorul ma auzea fara nici o problema, clar si raspicat
    La BT am legat un LG G4 si s-a conectat fara probleme. Ca redare audio (a muzicii) a fost perfect avand posibilitatea sa controlez playlist-ul si de pe ecran si de pe telefon.

    Sistemul audio stiu ca nu este cel "premium", dar se aude decent. Ca si comparatie, cel de pe accord matura cu el pe jos.
    Trebuie sa fac ceva cu Connect-ul, sa pun google maps pe el, in rest nu am nevoie de altceva.

    Jantele sunt astea
    2008 Accord 2.0 Exe MT Crystal Black Pearl - Grey
    2016 CR-V 2.0 Ele MT Alabaster Silver Metallic
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Warmk/

  • #2
    Salutare, ai incercat sa conectezi telefonul prin mirrorlink ? Sau ce varianta e pentru Google maps ?

    Comment


    • #3
      Sal.

      Nu am incercat prin mirror link.
      Este o optiune pentru Google Maps la cmhonda.net dar trebuie sa studiez mai bine problema.
      2008 Accord 2.0 Exe MT Crystal Black Pearl - Grey
      2016 CR-V 2.0 Ele MT Alabaster Silver Metallic
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Warmk/

      Comment


      • #4
        Sa ai noroc de el!

        Vezi ca e pe aria How to un tutorial de instalat apps pe Connect.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          As schimba si eu navigatia cu care a venit masina, mi se pare o interfata facuta de Disney .....

          Comment


          • #6
            Sa te bucuri de ea.
            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

            Comment


            • #7
              Am instalat eu Google maps de pe cmhonda, dar problema e ca functioneaza doar daca stai pe loc cu frana de mana ridicata . Cand cobori frana, apare pe display acel mesaj cu oprirea aplicatiei pentru siguranta traficului . In plus, trebuie conectata la netul de pe telefon....
              Am incercat sa instalez si Google Play pe Crv, dar imi apare mesaj ca versiune de Android e prea veche si nici nu reusesc sa o actualizez.
              Aveti voi vreo solutie ?

              Comment


              • #8
                Ai tutorial aici : http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-Android-4-0-4
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Multumire, am citit si ramane...de aplicat !

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari pt achizitie ! Sa te bucuri de ea !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc

                      Azi 500km la bord, consumul a ramas la fel.
                      Mai tarziuuuuu vreau sa-i pun si un carlig .
                      2008 Accord 2.0 Exe MT Crystal Black Pearl - Grey
                      2016 CR-V 2.0 Ele MT Alabaster Silver Metallic
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Warmk/

                      Comment


                      • #12
                        Să o conduci cu plăcere!

                        Văd că Honda dă un consum combinat de 7,6 l/100 km. E foarte bun consumul, dacă reușești sa ajungi acolo. Oricum, chiar dacă rămâne în jur de 8,5 e de înțeles, la 1592 kg ale sale.
                        Clasă eficiență: D. Nu am idee cum se calculează.

                        Mie îmi place modelul, cred ca e o adevărată plăcere să o conduci în concediu.

                        Ca daily car, cred ca depinde...

                        Toate cele bune!



                        sent with the speed of light

                        Comment


                        • #13
                          Masina prezentata aici e M/T, ramane o placere la condus si ca daily car, dar CR-V A/T, ca daily car in Bucuresti, e chiar adorabila !! Traficul, de-acum si pana la Craciun, asta e, altul n-avem !!
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment

                          Working...
                          X