KEDAVRAS: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VETC Sport M/T, Brilliant Sporty Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eeeeh , ne.a dat teapa neamtul. A vandut masina. Noroc ca am sunat inainte sa plecam. Dar am gasit un civic sedan cu 220.000 km la Ploiesti don 2008 la 5200 de euro pe autovit. As vrea o parere vis avis de numarul km. Credeti ca e cam mult ? Mie mi se par acceptabili in conditiile in care masina a facut naveta Bucuresti - Ploiesti.

    Comment


    • #17
      Dacă mai e mașina asta de vânzare, ia banii si mergeți să o cumpărați. https://www.olx.ro/i2/oferta/honda-c...7-ID6VEy6.html


      Sent from my SM-G935F using Tapatalk
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #18
        O vinde w33bbo?
        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

        Comment


        • #19
          Da.

          Sent from my SM-G935F using Tapatalk
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #20
            A dat-o deja.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

            Comment


            • #21
              Salutari baietii. As vrea sa stiu de alti posesori de 1.8 daca va consuma masina ulei. Stiu ca Hondele in general papa ulei. Tata a completat la aprox 6-7k km dupa revizie un litru de ulei. Nu merge cu ea foarte turata, doar foarte rar. Doar la mine vede redline masina, iar eu o conduc foarte rar. Masina are 11-12 k km. Are 0w20 .Nu stia tata ce ulei i.au pus aia si era inchis peste tot de 1 decembrie, asa ca s.a completat cu 5w30.

              Comment


              • #22
                A mea nu consuma deloc.
                5d 2010, 1.8.
                Ulei Honda 0w20.
                Si vede des ture multe.
                mariod13
                Member
                Last edited by mariod13; 19-12-16, 13:19.

                Comment


                • #23
                  Care sa fie problema ?

                  Comment


                  • #24
                    Nici a mea nu consuma, a fost in posesiia unei femei pana la 80k, care ciine stie cum a folosit-o, apoii a unui tip care o folosea in weekend pana la 124k cand am luat-o eu. A mers doar cu 5w-30, marca la tantalaii astiia de nemti nu conteaza, eu, mai tantalau am pus un liqui moly care nu e fullsintetic.....
                    Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

                    Comment


                    • #25
                      Majoritatea tantalailor de nemti folosesc masina ca un mijloc de transport de la A la B si doar atata. Pt ei e tot una ce baga reprezentanta ca doar ei stiu mai bine. Daca reprezentanta garanteaza ulei de masline e bun si ala daca este unul ieftin bineinteles.
                      A mea consuma 0W20 de la o revizie la alta adica 16-17.000 km aprox 500ml. Mai exact de la maxim la jumatate nivel pe joja. Insa Honda accepta ca consum normal pt acest motor 1L/1000km.

                      Comment


                      • #26
                        O noua problema aparuta. Am ramas surprins de faptul ca imi taie alimentarea. Masina pur si simplu nu mai accelera si mi s.au aprins sistemele de antiderapaj. Avean pomulet de Craciun in bord. Sa fie de la soft ? Am ramas dezamagit de Honda. La 20000 de km nu ma asteptam la asa ceva. A mai patit cineva ?

                        Comment


                        • #27
                          Am ramas mut cand mi s.au aprins becurile de la sistemul antiderapaj si imi mai si taie din cand in cand cazul. La 20000 de km. Sa fie problema de soft ? A mai patit cineva ?

                          Comment


                          • #28
                            E cineva aici care a mai patit asta ? Sunt foarte curios.

                            Comment


                            • #29
                              E cineva aici care a patit asta ? Sunt foarte curios...

                              Comment


                              • #30
                                Bec aprins in bord , cel de la oglinda ( masinuta aia mica ) pentru schimbarea benzii de circulatie. Se aprinde dupa ploaie sau dupa spalare. La Honda mi-au spus ca in manualul tehnic scrie ca in conditii de ceata sau ploaie s-ar putea sa nu functioneze. Cat despre alimentare mi s-a spus ca e posibil ca masina sa dea rateuri din cauza benzinei de proasta calitate. Ce parere aveti ?

                                Comment

                                Working...
                                X