KEDAVRAS: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VETC Sport M/T, Brilliant Sporty Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KEDAVRAS: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VETC Sport M/T, Brilliant Sporty Blue

    Va salut dragi forumisti ! Urmaresc acest forum de vreo 4 ani de zile. Anul acesta tata a decis sa isi schimba masina ( VW Passat ) . Nestiind ce sa aleaga intre Mercedes A class , BMW serie 1 , Golf 7 si Mazda 3 , a ales Cvicul ! Stai .... eu l-am ales Practic , decizia a fost a mea dupa luni de zile de cautari. Voiau o masina fiabila si cam atat. Am gasit o masina care avea 2300 de km in Bucuresti , cu un discount consistent. Mi-a placut designul , cat si dotarile masinii. Cat despre sunet , e demential . De fapt , de asta si ramas fara permis 3 luni , ca am adus-o eu de la Bucuresti. Tata nici nu a vazut-o pana nu a ajuns masina la Arad. Ceea ce m-a uimit , a fost consumul. Vreau sa mentionez asta aici , pentru ca sunt sigur ca sunt si altii in dificultatea alegerii unei masini. Vreau sa fie foarte clara o treaba : consumul declarat de Honda e cel mai aproape de realitate decat orice alta marca pe care am condus-o ! Consumul pe bord arata 7.4 , majoritatea kilometrilor fiind facuti in oras ( Arad ). La mers moderat , motorul neruland sub 2500 de turatii. Pana acum toate bune si frumoase , mai putin bateria care e posibil sa fi fost schimbata sau a fost lasata pe masina peste iarna ( masina nefiind folosita ) care s-a schimbat pe garantie. Masina are pachet ADAS , winter ( cred ) , alarma viper. M-am indragostit de masina asta. As vrea si eu sa-mi cumpar un civic anul viitor(modelul anterior), daca voi avea suficienti bani si am cateva nelamuriri. Sper sa ma puteti ajuta voi. Numa' bine !
    Attached Files

  • #2
    Chestia cu consumul e pe acolo. Tocmai am verificat brosura Accordului 2003-2008 si acolo, la 2.4 benzina TypeS zice: urban 12.7l/100km, extraurban 6.9l/100km.
    S-aveti parte de masina!
    Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

    Comment


    • #3
      Salut,
      La multi km impreuna!
      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
      https://www.instagram.com/iamrusu/

      Comment


      • #4
        S-o stapaniti fericiti si bine ai venit in randul hondarilor...chiar merita

        Comment


        • #5
          Sa o stapaniti fara probleme si cu permisele in buzunar !

          Comment


          • #6
            Te invidiez pentru culoarea asta , e cea mai dementiala culoare pe Civic, merge perfect cu formele si accentele negre ale masinii.
            Asa tare iti place masina ca ti-ai bagat picioarele in el de permis ? ) Sa nu pateasca si taica-tau la fel ca e pacat de masina sa stea trasa pe dreapta
            In rest, toate cele bune .

            Comment


            • #7
              S-o stăpânești sănătos! Asta a fost mașina mea

              http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-Blue-Metallic
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #8
                La multi km. impreuna si fara de probleme.

                Comment


                • #9
                  ce faza - chiar ma gandeam aseara Gabi cand am vazut postul ca e fosta ta masina. Care erau sansele?

                  @Kedavras - esti fan Harry Potter (Adava Kedavra?) sau vine de altundeva nick-ul?

                  Sa se bucure ai tai de ea!
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Nu , nu sunt fan Harry Potter. Nu cred ca era Harry Potter cand foloseam eu nick name-ul asta. Multumesc pentru urarile de bine. Cat despre tine , KMR , am citit inainte sa imi dai mesaj despre masina si erau toate indiciile ca a fost a ta. Ai configurat-o genial ce sa zic ... mi-as dori sa pice pretul putin la anul sau peste doi ani sa-mi iau si eu una configurata asa. Daca nu vechiul civic anul viitor ( sper ). As fi vrut automata pentru tata , ca nu e cel mai stralucit sofer. E obisnuit cu cuplul de diesel. Eu cu redline

                    Comment


                    • #11
                      Nu chiar, ca eu am citit toata seria si's mai batran ca tine.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Salut ! De cazut sigur mai cade ca doar apare noul model in primavara iar de obicei la lichidari de stocuri mai apar si ceva reduceri de pret ( vezi sedanul acum).Sau cine stie poate gasesti un "second" de maxim 1 an ...
                        Paul deja alta culoare ? . Stii ca arata bine si pe non-culoare . Prima data am facut test drive fix pe culoarea asta la Asko si dupa ce am coborat din masina i-am propus sa o vanda .Si uite asa mi-am luat tot alba .
                        Dupa o vreme te obisnuiesti .....

                        Comment


                        • #13
                          @botz, albastrul asta e motivul pentru care m-am indragostit intial de Civic dupa ce vazusem ceva poze din intamplare pe net Si pe alb e frumoasa foc dar albastrul mi-a ramas la inima iar combinatia cu jantele negre e sublima.

                          Comment


                          • #14
                            Cea mai frumoasa culoare pentru modelul asta in opinia mea. Multi km fara probleme!

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc . Maine seara plec in Germania sa cumpar un civic pentru un prieten. Ce am observat , e ca Hondele au devalorizare mai mica decat golfurile si alte masini din clasa asta. Pentru mine asta e bine in aceeasi masura in care e si rau . In jur de 8000 de euro o masina pana in 100.000 km cu motorizarea 1.8 si ceva dotari.

                              Comment

                              Working...
                              X