Cum sa instalam aplicatii pe unitatile Honda cu Android 4.0.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Credeti ca am putea face rost de update-ul RC5?

    Comment


    • #32
      Mi se pare mie sau cmhonda.net e picat? Vad ca e redirectat catre alt domeniu. Fix cand voiam sa ma joc si eu.
      Cred ca solutia ramane usb stick-ul cu aplicatiile.

      Comment


      • #33
        Originally posted by jules_k View Post
        Mi se pare mie sau cmhonda.net e picat? Vad ca e redirectat catre alt domeniu. Fix cand voiam sa ma joc si eu.
        Cred ca solutia ramane usb stick-ul cu aplicatiile.
        Honda a depus o somație că îi este folosit numele fără acordul lor și pe deasupra pentru ceva care nu le convine. O să caut noul site și o să pun un link
        Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
        Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

        Comment


        • #34
          @Zidan poate ai timp intr-o zi sa ne vedem și sa instalam la mine câteva aplicații uzuale. Stau aproape și as putea trece oricând pe la tine.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • #35
            Originally posted by Doc View Post
            @Zidan poate ai timp intr-o zi sa ne vedem și sa instalam la mine câteva aplicații uzuale. Stau aproape și as putea trece oricând pe la tine.
            Când vrei tu te aștept. Olteniței nr 220 este adresa la mine la service, dar parchezi prin spate și vin eu acolo. Sunt în general de la 11 la 20 pe aici.
            Pe 30 cred că o să fie pustiu și avem mai mult timp dacă nu pleci și tu. Pe 1 fug și eu la Brașov cîteva zile 😆
            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

            Comment


            • #36
              Originally posted by Jozsi View Post
              Credeti ca am putea face rost de update-ul RC5?
              Am rezolvat, confirm ca inca merge bresa de securitate pe RC5.

              Ca prim pas, se instaleaza Honda Permissions. Apoi se poate face update la Honda Connect App - acesta va reseta permissions si inchide bresa, dar avand in vedere ca avem aplicatia Honda Permissions deja instalata, o putem edita astfel (metoda lui ZiDan): se adauga fisierul "1.apk" in lista cu package name gol si SHA de "PREINSTALL". Apoi va instala toate aplicatiile cu numele 1.apk.

              Originally posted by jules_k View Post
              Mi se pare mie sau cmhonda.net e picat? Vad ca e redirectat catre alt domeniu. Fix cand voiam sa ma joc si eu.
              Cred ca solutia ramane usb stick-ul cu aplicatiile.
              Eu descarc fisierele apk de pe http://www.apkmirror.com/ si le redenumesc in 1.apk apoi pe le pun pe stick si instalez din aplicatia "Install App". Nu am instalat file explorer inca, majoritatea mi se par bloated. Daca voi simti nevoia, cred ca as opta pentru OI File Explorer: https://play.google.com/store/apps/d...emanager&hl=en

              Comment


              • #37
                Am gasit site-ul kahur.ee/honda-connect. Cu aplicatiile astea dar NU GARANTEZ pt ca abia in w/e-ul asta vreau sa fac operatiunea de instalare.

                Sent from my A0001 using Tapatalk

                Comment


                • #38
                  Originally posted by MrGabOne View Post
                  Am gasit site-ul kahur.ee/honda-connect. Cu aplicatiile astea dar NU GARANTEZ pt ca abia in w/e-ul asta vreau sa fac operatiunea de instalare.

                  Sent from my A0001 using Tapatalk
                  Linkul oficial este www.cmdroid.com în loc de cmhonda
                  Ar fi bine un moderator dacă poate să editeze primul post, ca să nu mai fie confuzia asta.

                  Și nu uitați dacă vi s-a părut util poate îi donați și lui S Mine pe xda că și-a bătut capul. Și un 1$ e ok.
                  Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                  Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                  Comment


                  • #39
                    Si am reusit.
                    Reset general la unitate.
                    Intrat pe linkul cu kahur.ee, instalat permission app, sters download, instalat maps, open perm app, setat conform lui kahur.ee si dupa vreo doua ignore si accept si skip a mers.
                    Merge si muzica si restul. Doar trebuie sa setez ora din nou la ceas.

                    Comment


                    • #40
                      Lasa-mi numar de telefon in PM ca sa te sun cand as putea sa ajung.
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by jules_k View Post
                        Si am reusit.
                        Reset general la unitate.
                        Intrat pe linkul cu kahur.ee, instalat permission app, sters download, instalat maps, open perm app, setat conform lui kahur.ee si dupa vreo doua ignore si accept si skip a mers.
                        Merge si muzica si restul. Doar trebuie sa setez ora din nou la ceas.
                        Ok, deci pot sta linistit de 2 ori ): 1 pentru ca merge si 2 pt ca voi "purcede" si eu in week-end.

                        Sent from my A0001 using Tapatalk

                        Comment


                        • #42
                          Eu am facut-o in 10 minute.
                          Oricum dupa reset la unitate trebuie bifat unknown sources neaparat.
                          Ce e enervant e ca am adaugat shortcut pe ecranul principal si e o icoana mica.
                          Si maps fara navigatie cu ruta activa e doar daylight theme si noaptea e cam aiurea. Insa pe navigatie trece pe night mode.
                          Se poate seta terain view si atunci e mai decent. Butonul de settings e vizibil doar pe jumatate.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by jules_k View Post
                            Eu am facut-o in 10 minute.
                            Oricum dupa reset la unitate trebuie bifat unknown sources neaparat.
                            Ce e enervant e ca am adaugat shortcut pe ecranul principal si e o icoana mica.
                            Si maps fara navigatie cu ruta activa e doar daylight theme si noaptea e cam aiurea. Insa pe navigatie trece pe night mode.
                            Se poate seta terain view si atunci e mai decent. Butonul de settings e vizibil doar pe jumatate.
                            Păi și nu mai bine bagi Waze decât Maps? Că fost sunt aceleași hărți de la google și ai și night mode.
                            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by jules_k View Post
                              Butonul de settings e vizibil doar pe jumatate.
                              Asa este si pe delefon, faca parte din designul google

                              Comment


                              • #45
                                Eu cred ca cel mai bun mix ar putea fi Waze (pt info on-line) si Here (pentru off-line). Eu asta vreau sa fac.

                                Sent from my A0001 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X