Cum sa instalam aplicatii pe unitatile Honda cu Android 4.0.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jules_k View Post
    Sa inteleg ca exista un update la android pt crv?
    Chiar 2 update-uri. Cel putin mie asa imi arata, dar daca fac update nu mai merge waze. Androidul original e de rahat, insa, din pacate, trebuie sa fac restartare de multe ori pe luna ca sa mearga brici, cel putin la mine merge ce merge si apoi tot mai greu plus ca baga niste comportamente haotice de ma doare bila. Asta e, nimic nu e perfect.
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

    Comment


    • Eu am RC 6.1 si pot instala aplicatii, am avut initial RC4 si am facut update la Honda Nord, cum aparea o noua versiune. RC 7 din cate am inteles este prezent doar pe modelele noi lansate.

      Comment


      • pentru RC 7 procedura este aici : https://forum.xda-developers.com/gen...179549/page243

        Comment


        • Legat de youtube am o problema. Dupa ce se termina melodia aleasa se roteste automat ecranul invers la 90 de grade iar singura solutie este sa dau back si sa aleg o alta melodie. Daca nu fac asta ecranul ramane blocat la 90 grade iar urmatoarele piese vor ramane intoarse. A gasit careva o solutie ca sa nu se mai intoarca ecranul? E destul de enervant ca dupa fiecare melodie sa dai back si un nou search.
          http://www.hondafan.ro/forum/album.php?u=3153

          Comment


          • Salutare.
            Am o Honsa CR-V din 2015 si nu reusesc sa instalez nicio aplicatie, nici macar Honda Permission. Downloadez aplicatia de pe cmdroid.com, incerc sa o instalez direct din downloads si primesc mesaj ca aplicatia nu a fost instalata. Am incercat si de pe stick USB insa butonul de install este inactiv. Mentionez ca am facut resetarea sistemului la inceputul procedurii. Stie cineva vreo metoda care sa functioneze? Multumesc anticipat.

            Comment


            • Eu ma gandesc sa pun o tableta si gata, efectiv fac clabuci cand ma gandesc la unitatea Navi de la Honda mea... identica cu unitatea Dvs.Am facut trecerea la ultimul firmware si aleluia nu mai merge nimic altceva de instalat in afara de ce avea ea.
              Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
              Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
              Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

              Comment


              • Incearca sa faci un reset inainte de a instala aplicatii, s-ar putea ca asta sa fie.
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • Originally posted by bacu View Post
                  Incearca sa faci un reset inainte de a instala aplicatii, s-ar putea ca asta sa fie.
                  Am facut, si reset normal si apoi si complet ( start+volum minim 8 secunde)
                  Nimic.
                  oricum unitatea este extrem de modesta, ca memorii si ca procesor si ca sistem. Bine ca merge harta Garmin bine si legatura cu telefonul pe bluetooth.
                  Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                  Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                  Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                  Comment


                  • eu folosesc foarte mult spotify si waze in masina, pentru astea doua a meritat sa fac instalarea Honda Permissions. mai folosesc youtube dar foarte rar.
                    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                    Ex:
                    2014 Honda Civic Executive
                    2011 Honda Civic GT

                    Comment


                    • Am reusit sa fac downgrade de la versiunea RC8 la RC6.1. Daca initial aveam build number 10.096.00.1123, acum am ajuns la 0E.094.00.1123. Apoi am instalat fara nicio dificultate Honda Permission si Waze. Am folosit instructiunile si fisierul de la https://forum.xda-developers.com/gen...179549/page261 post #2608

                      Comment


                      • Salutare.
                        Recunosc : nu ma pricep si am nevoie de ajutor calificat 😁.
                        Exista cineva care sa ma ajute cu instalarea waze... si care sa imi arate ca la prosti ce am de facut apoi pt update?....recunostinta si revansarea nu vor intarzia sa apara 😉
                        p.s.: HRV 2019 cvt exec.

                        Comment


                        • Nu cred ca puteti instala ceva, in afara de cele 3-4 aplicatii Honda. Doar cu Android Auto, puteti rula aplicatiile de pe telefon, asta daca merge la Dvs.
                          cerevelu
                          Senior Member
                          Last edited by cerevelu; 26-05-19, 19:18.
                          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                          Comment


                          • Originally posted by cerevelu View Post
                            Nu cred ca puteti instala ceva, in afara de cele 3-4 aplicatii Honda. Doar cu Android Auto, puteti rula aplicatiile de pe telefon, asta daca merge la Dvs.
                            Exact ce ai spus acum cateva luni, ma bate si pe mine gandul sa fac. O tableta la un maxim 200 euro, cu sim, pusa fix peste cea actuala, conexie bluetooth si e suficient.

                            din pacate, printre multele minusuri ale masinii, tableta e unul din cele mai mari.

                            Comment


                            • Honda Hack si poti instala ce vrei pe tableta respectiva.

                              Comment


                              • Originally posted by closchkutza View Post
                                Honda Hack si poti instala ce vrei pe tableta respectiva.
                                Am de cand am luat masjna honda hack. E overkil pt tableta. Waxe merge jn reluare, orice destinatie la o distants mai mare de 200 km, ii da dauna totala la soft.folosesc doar un fwl de youtube care merge bn, pt muzica. Dar totusi, problema e la resursele fizice si mai ales android 4???? Totusi, e 2019, avem android 9.

                                Comment

                                Working...
                                X