Cum sa instalam aplicatii pe unitatile Honda cu Android 4.0.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Io nu fac update ca merge foarte bine la mine unitatea.
    Foarte bine, adica asa, ca o chestie de acum 6-7 ani, dar cat de cat merge.
    Ce sa vrei de la o chestie eftinutza, plasticoasa, fara memorie si cu procesor cu aburi.
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

    Comment


    • #92
      Ok. Mersi. In service imi face update?

      Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

      Comment


      • #93
        Doar daca ceri in mod express.

        Personal sunt foarte mulțumit de această unitate

        Comment


        • #94
          pam pam!

          - Mirror link incompatibility with smartphone
          - Connect unit Freeze/lock-up
          - Reverse camera guidelines missing with erratic operation(Pink screen and black screen shadow)

          Primele 2 le corelez cu incompatibilitatea telefonului cu unitatea. Le-am ignorat.
          Dar acum a aparut si a 3-a si asta cam doare.
          Exista vreo rezolvare?

          Comment


          • #95
            Asta e din changelog-ul RC6, nu? Deci lista problemelor rezolvate cu noua versiune.

            Comment


            • #96
              da, dar nu isi revin liniile acelea? ca nu as face update...nu prea am timp

              Comment


              • #97
                Update-ul tine o jumatate de ora. Eu pe RC5 nu am intampinat probleme cu liniile de ghidare.

                Comment


                • #98
                  Zana maseluta a luat ieri dimineata liniile....tot ea le-a adus inapoi.
                  Am schimbat SKIN din Settings si si-au revenit. O sa testez si bluetooth zilele acestea sa vad daca merge.
                  Ce e ciudat...in timp ce isi schimba skin-ul, prin restart, si-a facut 6 update-uri. La ce?....nu situ inca.

                  Cred ca toata smecheria e in restart (ca si la windows ), dar cum sa ii dau restart fara sa schimb skin?

                  PS: inca functioneaza Waze si Igo.

                  Comment


                  • #99
                    A facut o operatiunea numita "clear cache", practic reseteaza niste date temporare a aplicatiilor/sistemului de operare. Pe telefoanele cu Android se poate face din modul recovery, dar la Honda Connect nu stiu alta modalitate decat schimbarea de skinuri.

                    Comment


                    • Eu am o "problema" cu conectivitatea Bluetooth cu telefonul (iPhone): apelurile le primesc bine, dar alte tipuri de notificari sunt inghitite de sistemul audio (gen mesaje text)...

                      Comment


                      • Salut si pt fisierele multimedia gen youtube? L-am instalat dar nu merge in timpul mersului.
                        Alyn0211
                        Member
                        Last edited by Alyn0211; 18-03-17, 13:40.

                        Comment


                        • Eu am OGYouTube si merge si in timpul mersului, dar trebuie sa ii setezi corect permisiunile, conform asta: http://imgur.com/a/2hsii (link postat de Adrian Octavian pe prima pagina)

                          Comment


                          • M-a pus imbarligatu` sa fac si eu ultimul update... iar nu merge Waze, si nici Aha... o sa ma descurc cumva. De ce nu se poate sa fie totul simplu, elegant, direct, clar, nu pot pricepe. Asta e viata.
                            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                            Comment


                            • Update din Honda App Center sau de la reprezentanta catre o versiune noua de RC?

                              Comment


                              • Din Honda App...
                                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                                Comment

                                Working...
                                X