i93MID:'16 Honda Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC M/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Senzor

    Originally posted by roval1972 View Post
    Nu are senzor.
    Confirm. E senzor tip "ochiometric"....Cand "tasneste" mai anemic, e timpul sa adaugi Oricum, capacitatea rezorvorului de lichid de parbriz e de 5l...

    Comment


    • #92
      Cred ca e acelasi senzor ca la Dacia 1100.

      Comment


      • #93
        Rezervorul are 5l din cauza spalatorului de faruri

        Comment


        • #94
          Portbagajul nu are protectie deasupra...sunt cabluri , fire de la boxe si foarte usor poti sa agati ceva pe acolo... a gasit cineva vreo metoda sa acopere portiunea respectiva?

          Comment


          • #95
            Consum Bucuresti - Igoumenitsa 7.4l /100.

            Comment


            • #96
              a schimbat cineva discuri si placute la acesta masina? daca daca de care? aftermaerket sau de origine?

              Comment


              • #97
                Ma pregatesc de schimbare revizie si placute frana spate - fata. La Asko. Pret manopera schimbare placute 90 eur tva inclus. Pret placute de pe epiesa 300 ron.

                Comment


                • #98
                  Parcă văd că peste ăia 90 de euro mai trântesc și un stand de frâne... De ce nu le schimbi altundeva? Că la un schimb de plăcuțe chiar nu văd necesitatea intervenției celor de la Honda. Orice mecanic ar trebui să știe să facă asta. Suntem destui care știm să facem asta fără a fi mecanici auto, deci...
                  '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                  Comment


                  • #99
                    vreo rcomandare? nu am vazut pe forum pe cinva care sa impartasasca experienta schimbarii placutelor...

                    Comment


                    • Nu stiu cum e la voi, cei cu civic sedan, dar eu la orice magazin de piese intreb nu gasesc masina dupa VIN. Masina e din 2016 si tot nu apare in aplicatiile pt piese aftermarket. Si la voi e la fel? Momentan nu am nevoie de piese dar ma gandesc ca pe viitor doar la dealer pot gasi codurile pieselor.

                      Comment


                      • Nu o sa gasesti deocamdata piese dupa VIN NLAFB pentru sedan. Dar zic sa nu iti faci probleme pentru ca le gasesti dupa model.
                        GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                        Comment


                        • Uitasem sa precizez ca am insistat si eu pe tema asta la diversi furnizori dar fara rezultat. Singura metoda a fost sa caut dupa model prin magazinele online. Pana acum nu am avut nevoie decat de un set de placute si bujii luate de pe autodoc si de bandoul de pe sina plafon care a zburat (luat din reprezentanta)
                          GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                          Comment


                          • Stie cineva de ce nu se gasesc piese dupa VIN ul acestui Civic?

                            Comment


                            • Originally posted by i93mid View Post
                              Ma pregatesc de schimbare revizie si placute frana spate - fata. La Asko. Pret manopera schimbare placute 90 eur tva inclus. Pret placute de pe epiesa 300 ron.
                              Salut!
                              Informativ, la cati km ai schimbat placutele?

                              Comment


                              • 60.000

                                Comment

                                Working...
                                X