MARIUS80: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8, M/T, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Si in cursul saptamanii in traficul superb, cat ai?

    Comment


    • #77
      Azi, 9-9.6.

      Comment


      • #78
        Uhm, incep sa cred ca a mea e defecta. Adica ok, automata, da' sunt foaaaaaaaaarte departe de consumul ala in Bucuresti. Ce viteza medie ai prin oras? Si cat de lungi sunt drumurile?

        Comment


        • #79
          Originally posted by marvin42 View Post
          Uhm, incep sa cred ca a mea e defecta. Adica ok, automata, da' sunt foaaaaaaaaarte departe de consumul ala in Bucuresti. Ce viteza medie ai prin oras? Si cat de lungi sunt drumurile?
          Sunt zile cand merg 15-20 km si zile cand merg 40-60 km si in general merg linistit, dar mai sunt si momente cand ma satur de privit peisajul 😛

          Comment


          • #80
            Intre 9 si 9.6 e diferenta mare. La 9l/100 ai mers in trafic f light.
            Eu am peste 11 acum incepand cu 15 septembrie de cand s au terminat vacantele, au inceput scolile si anul universitar.

            Comment


            • #81
              Dimineata devreme e, intr-adevar, trafic foarte light, seara insa, ceva mai aglomerat 🙂

              Comment


              • #82
                Salutare, pe 1, s-au implinit, 3 luni, de cand am intrat in posesia acestei minunatii 🙂. In 3 luni am parcurs impreuna, aproximativ 6100 km, fara probleme. Ultimul drum a fost in acest week-end, la munte. Anvelopele Nokian si-au facut treaba cu brio, avand in vedere ca am prins si portiuni necuratate (autoritati luate prin surprindere ?!?! ) ... in rest numai de bine, asa cum stiti 🙂

                Comment


                • #83
                  A mea nu ma iarta sub 13 in Bucuresti. (ES AT). Zilnic la 9 si la 6 din Chiajna in Pta. Natiunile Unite.

                  Comment


                  • #84
                    Consumul de 7%, a fost pentru week-end, pentru iesirea la munte, in Bucuresti, intre 9,3 - 9,7% ...

                    Comment


                    • #85
                      Da. Dar in Bucuresti sigur nu ai consumul asta in orele de varf din centru si nu numai.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by roval1972 View Post
                        Da. Dar in Bucuresti sigur nu ai consumul asta in orele de varf din centru si nu numai.
                        Corect ... in principiu, drumul casa-servici si retur, se desfasoara dimineata devreme si seara, cand traficul e subtire ... am avut si consum de 10 si ceva, cu trafic mai aglomerat si pe distante mai mari... pentru restul drumurilor, incerc sa ma orientez cat mai mult posibil, ore cu trafic mai light, rute mai scurte sau mai lungi (dar cu trafic mai light) ... nu din cauza consumului, ci pentru ca nu-mi place aglomeratia ... imi pierd rabdarea si ... nu e bine 😛

                        Comment


                        • #87
                          Azi, am schimbat prefixul 🙂 ... a ramas aceeasi senzatie foarte placuta de a o conduce ... in rest ... fara probleme 🙂

                          Comment


                          • #88
                            Salutare. Vinerea trecuta, am dat o fuga pe la ASKO Chiajna, pentru acea verificare gratuita ... aproximativ, totul ok, cu exceptia filtrului de aer ... era cam murdar ... momentan a fost curatat, iar in scurt timp va fi inlocuit, odata cu efectuarea primei revizii 😉
                            Cat timp am asteptat, am "studiat" un pic si noul Civic, care pentru mine e ... speechless 😁 ... dupa Pasti, va fi disponibil si pentru drive-test, abia astept 🙂
                            Intre-timp ...







                            Comment


                            • #89
                              Salutare. Poate este cineva interesat, de un set de jante Enzo, r16, 7j, 5x114,3, preț 800 lei/setul. Preț pe site-ul magazinului 398 lei/buc. Nu au inele de centrare și nici nu știu et-ul. Luni o să merg să probez și o să aflu și et-ul.

                              Comment


                              • #90


                                Setul ăsta vreau să-l probez, eventual să-l țin de vară, fiind mai lat.
                                Precizez că doar cele 2 seturi sunt la „ofertă“ 🙂

                                Comment

                                Working...
                                X