MARIUS80: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8, M/T, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by crsN View Post
    Nu, din cate stiu masina nu vine cu prindere in podea pentru presuri. Este a tatalui meu, nu cunosc foarte mult informatii.
    Pentru alte intrebari in cazul in care cunosc ma poti contacta pe privat. Nu vreau sa stricam in vreun fel topicul lui @marius80.
    Pentru varianta sedan, echipare ES, exista prindere podea pentru presuri, pentru ambele locuri din fata.

    Comment


    • #32
      Foarte tare, n-am stiut. Noi avem echiparea LS. Oricum, presurile stau bine si fara acele prinderi.

      Comment


      • #33
        Au facut testul de drum cu numerele mele. Cand livreaza masina e gata inmatriculata cu toate actele in regula. Eu doar a trebuit sa le comunic numarul dat de asigurarea mea doarece nu am fost de acord cu cea propusa de ei.
        La ei cand vrei sa cumperi o masina suni la asigurator si ceri un nr de asigurare. Te duci la inmatriculare le comunici acel nr, te duci sa iti bati numerele si iti ridici numerele, deci 10 minute. Te duci iti iei masina cu numerele tale si dupa cateva saptamini rezolvi actele cu asiguratorul. Nu ai cum sa ai numere pe masina fara asigurare doarece la neplata asigurarii vine politia si iti ridica numerele plus ca trebuie s-o parchezi intr-un spatiu privat pe aceasta perioada.
        Dar nici asta nu ar fi nici o problema doarece oricand pot pune pe masina un nr de garaj (acelea rosii), doar ca trebuie trecut intr-un registru data si masina. Bine pt aceste numere universale asigurarea este fff. mare dar orice vanzator de masini detine cel putin un set de astfel de numere pt proba.

        Comment


        • #34
          Nu avea de ce sa faca drive test cu a mea doarece au ei destule destinate pt acest scop. La fiecare revizie ei fac un test de drum de cel putin 15-20 minute. Nu stiu ce fac dar de fiecare data o baga inapoi in hala pe rampa. Nu pot vedea ce fac doarece este strict interzis prin lege supravegherea omului la locul de munca, inclusiv din partea angajatorului.
          Apropo, drive testul in Romania se face cu un reprezentant al dealerului in masina?

          Comment


          • #35
            Da, in Romania, cel putin in cazul meu, cu un reprezentant, langa tine.

            Comment


            • #36
              Pai si daca ii aduc masina a doua zi trebuie sa il iau si pe el (reprezentantul de vanzari) acasa la mine. E ceva normal sa fac un drive test in conditiile in care voi folosii masina.
              Sa nu zici ca nu te-a lasat sa o duci pana pe rosu sau ca nu te-a lasat s-o dai mai tare pe curbe.

              Comment


              • #37
                Reprezentantul, ce a mers cu mine, chiar m-a rugat sa merg mai sportiv, pentru a observa mai bine potentialul masinii ... rezultatul fiind achizitia 😉

                Comment


                • #38
                  Eu am făcut drive test de unul singur. Chiar de doua ori. I am dat permisul sa îl vadă. Și a notat datele, mi a dat cheile și am plecat.

                  Comment


                  • #39


                    Pareri ...

                    Comment


                    • #40

                      Comment


                      • #41
                        As merge pe mai putine spite (la alea cu mai putine pare mai agresiva, cel putin pe modelul pe care il detin).
                        "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                        The Power of Dreams

                        Comment


                        • #42

                          Comment


                          • #43

                            Comment


                            • #44

                              Comment


                              • #45

                                Comment

                                Working...
                                X