MARIUS80: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8, M/T, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    presuri?

    Comment


    • #17
      Inca nu, urmeaza.

      Comment


      • #18
        Frumoasa! S-a va plimbe bucurosi si fara evenimente naspa.
        Aaa...si bine ai venit printre noi!

        Comment


        • #19
          Sa o conduci cu placere cit mai multi km. si fara de probleme.

          Comment


          • #20
            ce optiuni sunt la presuri? de unde se pot cumpara unele care se potrivesc?

            Comment


            • #21
              Frumoasa masina. Sa ai parte de ea cat mai mult timp.
              Si in Germania fac aceasta verificare dar inainte de livrare. Am intrebat de ce am pe bord 8 km si mi-au raspuns ca sunt obligati sa faca minim 7 km proba de drum. Intr-adevar apare aceasta proba si control inainte de livrare in istoricul de revizii. Ce insa ma dezamagit insa a fost ca nu au fost in stare sa o spele de mustele de pe capota, fiind obligat s-o ridic asa.

              Comment


              • #22
                Sa o conduci cu placere si fara incidente. Tavita vad ca vine perfect.

                Comment


                • #23
                  Multumesc pentru urari, de asemenea si voua, tuturor, muuulti km si fara evenimente neplacute.

                  @i93mid nu stiu deocamdata, am vazut cateva oferte pe net, dar nu am sunat, probabil dupa ce o voi inmatricula.

                  @kawamoto la livrare avea 5 km, probabil cat a fost mutata de colo colo ... Cel de la reprezentanta mi-a spus ca nu e obligatorie aceasta verificare, doar daca vreau eu. Avand in vedere ca nu costa nimic, o sa merg saptamana viitoare pana la Chiajna sa fac si treaba asta, plus ca cel cu care am incheiat "afacerea" e detasat acolo si o sa-l mai intreb una alta. Am vazut niste mostre de jante si vreau sa vad daca se pot aduce si la ce pret. Apropos de capota, la ridicare, fiind prea entuziasmat, nu am observat ca are niste urme de ... frecare ... Vreau sa vad daca se pot sterge cumva ... Se pot observa dintr-un anume unghi si mai mult cand e soare ...
                  In rest masina e fara cusur, trage bine, primul consum facut a iesit 7,2%, 672 km (aproximativ) - 77km Bucuresti si restul o tura pe Transfagarasan, Sibiu, Valea Oltului, cu ceva stat la coada, sus la Balea (10-15 min la sosire si 10-15 min la plecare) si pe Valea Oltului (2 cozi, aproximativ 45 min, amandoua), iar cand am ajuns in Bucuresti cb imi arata ca mai pot face aproximativ 19km. Pe A1, la dus, am mers, 135-140km/h + 2-3 depasiri 145-150, iar la intoarcere, tot pe A1, mers mai linistit 130-135.

                  Comment


                  • #24
                    @danr avand in vedere ca e de la ei ... 😛, nu stiu cum sunt cele after market, dar banui ca nu e prea mare diferenta ...

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by kawamoto View Post
                      Am intrebat de ce am pe bord 8 km si mi-au raspuns ca sunt obligati sa faca minim 7 km proba de drum. Intr-adevar apare aceasta proba si control inainte de livrare in istoricul de revizii. Ce insa ma dezamagit insa a fost ca nu au fost in stare sa o spele de mustele de pe capota, fiind obligat s-o ridic asa.
                      Nu inteleg cum merg pe drum fara RCA...si de ce nu CASCO... eventual de ce nu ,un drivetest cu un potential client

                      Comment


                      • #26
                        In Germania, mai mult ca sigur, sunt alte conditii de livrare.

                        Comment


                        • #27
                          nu ai cum sa circuli fara asigurarea obligatorie nici in germania

                          Comment


                          • #28
                            Eu am luat presuri si tavita de aici:

                            http://www.auto100.ro/auto-covorase-...gum_46757.html
                            http://www.auto100.ro/auto-tavite-po...dan_14926.html

                            Produse ok, preturi bune iar magazinul este din Bucuresti.





                            Sper sa ajute pe cineva!

                            Comment


                            • #29
                              in poze presurile par sa se potriveasca.au si prindere in podea?

                              Comment


                              • #30
                                Nu, din cate stiu masina nu vine cu prindere in podea pentru presuri. Este a tatalui meu, nu cunosc foarte mult informatii.
                                Pentru alte intrebari in cazul in care cunosc ma poti contacta pe privat. Nu vreau sa stricam in vreun fel topicul lui @marius80.

                                Comment

                                Working...
                                X