Lotiune intretinere piele neagra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lotiune intretinere piele neagra

    Salut,

    Am cumparat un Honda accord din 2007 care are interior de piele neagra cu un finisaj lucios.

    Problema este ca solutia cu care fostul propietar intretinea aceasta piele nu se mai gaseste, ce alternative am?

    Va rog sa imi dati linkuri daca aveti de unde as putea comanda o solutie buna de intretinere.

  • #2
    Daca pielea este lucioasa, nu este tocmai ok, semnifica ca este murdara. Pielea trebuie sa fie mata. Recomand un tratament cu rejuvinator Oil & Prestine Clean de la leatherique. Dupa acest tratament o poti intretine cu http://www.pro-detailing.ro/gyeon-q2...?keyword=gyeon. Folosesc si sunt foarte multumit.
    georgem
    Senior Member
    Last edited by georgem; 08-09-16, 10:33.
    Honda Accord CU2 2.4 AT
    "Never drive faster than your angels can fly"

    Comment


    • #3
      Pielea masinii aceleia nu e murdara!
      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

      Comment


      • #4
        Dap, am gasit solutii care fac pielea mata. Eu as fi preferat sa gasesc o solutie care sa pastreze luciul :P

        Comment


        • #5
          Posibil gresesc dar cand a iesit pe poarta fabricii eu cred ca era spre mat pielea respectiva.
          Acum depinde de gustul fiecaruia, eu prefer mat, cel putin n-am vazut nici o masina noua la care pielea sa luciasca.
          Dpmdv luciul tradeaza varsta…..
          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

          … Jazz do it ...

          Comment


          • #6
            Lumea se chinuie sa faca pielea mata, lucioasa se face singura. Foloseste masina cu nadejde si ai sa obtii rezultatul gratis
            Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

            Comment

            Working...
            X