Noul Civic Type R 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91

    Comment


    • #92

      Comment


      • #93
        VIN!!!
        Attached Files

        Comment


        • #94
          Vin, da nu la noi. 😉
          Astea trec oceanul.
          ....

          Comment


          • #95
            https://www.topgear.com/car-news/hot...-less-focus-rs

            Comment


            • #96
              Raman la parerea ca niciodata nu vor mai scoate o masina care sa aiba un efect asa wow ca cel pe care l-a avut CTR FN2. Masina asta arata bine si in poze, nu numai cand am vazut-o pe strada. Am un sentiment extraordinar de fiecare data cand ma urc la volan. E acelasi mereu. Type-r-ul din 2015 nu m-a dat pe spate deloc in poze (ca si Civicul 2012 de altfel). O singura data am vazut unul in oglinda retrovizoare si parea wow, dar nu am reusit sa-l vad live pe indelete. In schimb, CTR-ul din 2017 pare destul de interesant in poze si chiar ma bate gandul sa fac un upgrade, dar doar daca reusesc sa vad live modelul. In schimb,CTR-ul 2010 l-as fi cumparat cu ochii inchisi, chiar daca abia in 2015 am reusit s-o fac. Si nu l-as vinde chiar daca imi place si reusesc sa iau CTR-ul 2017.
              '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
              '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
              Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

              "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

              Comment


              • #97
                Cum ma fac astia de la Honda sa vreau sa-mi schimb Civic-ul..... https://www.youtube.com/watch?v=dTQrHBm5zwI

                Comment


                • #98
                  Review la Type-R fara sa-i fi dat macar o cheie? Parca am vazut poze cu Adriana Lima in costum de ski
                  "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                  '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                  Comment


                  • #99
                    Cererea pentru Type-R e atat de mare in US incat dealerii isi pun si 30.000$ capac. Type-R in US are un pret de lista de ~33.000$ la care mai adaugi inca 20.000-30.000$ capacul dealerului. Cu 60.000$ gasesti multe alte masini, cum zic toti, doar ca*ca lumea plateste suma asta.

                    E impresionant ca o masina in 2017 sa mai produca o astfel de cerere. (gen Tesla Model 3).

                    http://jalopnik.com/dealers-are-char...a-c-1796181591

                    Comment


                    • Performante masurate de Car and Driver la Type-R: http://www.civicx.com/threads/car-an...-type-r.13150/
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • Curios ca lastart lansat scoate timp mai slab. O fi din a 2-a la 5mph?
                        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                        Comment


                        • Adica 5.8 e mai slab ca 5.9, 6.3 si 6.4?
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • Cred ca se refera ca e mai slab decat timpul sau de 0-60 mph, nu comparativ cu alte masini.
                            ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                            '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                            Comment


                            • Pai asa e la toate. Si, din cate stiu eu, "rolling start" nu inseamna 0-60.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • Rolling start e 5-60, care e mai slab ca timp decat 0-60, de aici nedumerirea.
                                ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                                '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                                Comment

                                Working...
                                X