Noul Civic Type R 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Merci! Toate ca toate, dar jante de 20''?! Sunt pe langa total, nu vad niciun sens in treaba asta. Sunt inutilizabile pe majoritatea drumurilor, e show off curat.
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #77
      macar dau bine in poze probabil )
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #78

        Comment


        • #79
          Originally posted by ady_uaic View Post
          Type R model 2016:
          jante aliaj 20"
          8 difuzoare
          asistent faza lunga
          Vezi ca e vorba de noul model de CTR (ambele preturi sunt pentru CTR 2017) doar zic, sa nu inducem colegii in eroare. Am precizat si 2-3 posturi mai sus Un singur cuvant neinteles poate schimba sensul intregii propozitii.

          Comment


          • #80
            Originally posted by Taz View Post
            Sincer mie chiar imi place, fata de 2016 care nu-mi dadea o emotie, cel 2017 ma face sa ma gandesc la un upgrade
            Eu pana nu am vazut FK2-ul pe strada, mi se parea ca in poze arata naspa rau, dupa mi-am schimbat parerea.
            Acum, aceeasi situatie .
            The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
            https://www.instagram.com/iamrusu/

            Comment


            • #81
              Si eu sunt de parere ca e greu sa dai un ultimatum legat de faptul cum arata, bazandu-te doar pe poze. Cred ca in realitate arata super (adica asa sper).
              La mine a fost total opus: cand vedeam CTR 2015 pe strada eram in extaz, cand m-am urcat la volan, am inceput sa cred in claustrofobie ( exagerez, clar, dar ca idee).

              Comment


              • #82
                da scarr asa e.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Xander View Post
                  Toate ca toate, dar jante de 20''?! Sunt pe langa total, nu vad niciun sens in treaba asta. Sunt inutilizabile pe majoritatea drumurilor, e show off curat.
                  Chiar si cu jante de 20 ",ei se lauda ca masina va fi la fel de confortabila in modalitatea confort ca cea de 1.5L, asa mi s-a comunicat.

                  Nu am crezut, evident

                  Comment


                  • #84
                    Depinde mult si setup-ul suspensiei intradevar .Am prieten bun pe 20" si nu se plange de ele de vreo 3 ani .Inclusiv iarna ...

                    Comment


                    • #85
                      CTR US Spec in the wild:

                      http://www.civicx.com/threads/filmed...-in-u-s.10342/


                      ...Nu pot să zic că mă dă pe spate sunetul, spre deosebire de cel din filmulețul de prezentare...poate se schimbă cānd e apăsat +R
                      '08 Honda Civic Type S "Roșcata"

                      Comment


                      • #86
                        http://www.automarket.ro/stiri/un-no...gti-76945.html

                        Comment


                        • #87
                          Buna treaba. Cu 6 secunde mai rapid fata de Golful ClubSport(care vine "chel" de fabrica) si cu 7 secunde mai rapid fata de FK2. O sa mai dureze ceva pana o sa detroneze cineva timpul asta. Golful asa chelit si hardcore a batut FK2ul cu 1 secunda si ceva. Acum au de lucrat ceva pana sa rada 6 secunde. Performanta masina, dar lookul nu imi place
                          '01 Honda Civic Type R EP3

                          Comment


                          • #88
                            E interesant cum circula stirile. Astia de la automarket.ro de pe unde or copiat, ca acuma is +3 secunde (vezi postul #1445, thread Stiri din lumea auto), acuma is 6 secunde !?

                            Comment


                            • #89
                              Eu m-am uitat pe nurburgringlaptimes.com
                              '01 Honda Civic Type R EP3

                              Comment


                              • #90

                                Comment

                                Working...
                                X