Noul Civic Type R 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Da, a aparut de pe civicx. Data viitoare apare de pe hondafan.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #32
      http://www.motor1.com/news/134026/ho...type-interior/

      Iar cu rosul ala indoielnic
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

      Comment


      • #33
        Ce pot sa zic...ma bucur ca am luat modelul actual si nu am asteptam sa iasa asta nou. Cred ca o sa tinem un moment de reculegere pentru cei care folosesc frana de mana electrica. ) Cum e posibil sa puna frana de mana electrica la o masina sport!?!?
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #34
          Zici ca e batmobil
          '01 Honda Civic Type R EP3

          Comment


          • #35
            dar design-ul exterior mi se pare demential , mai ales in culoarea asta.
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • #36
              ....o chestie care abia acum am observat-o (uitandu-ma pe PC)..... sper ca bancheta spate nu o vor face doar de 2 locuri precum cea din prototip....
              Alt lucru de ma deranjeaaz la interior (ca si la modelul actual de altfel).... faptul ca in spate ai alte materiale fata de cele din fata...

              In rest... cel putin din poze, mie imi place.. interior/exterior.... chiar daca la interior bordul pare sa-si fi pierdut aspectul de "totul pentru sofer".
              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

              Comment


              • #37
                Originally posted by Dozer View Post
                ....o chestie care abia acum am observat-o (uitandu-ma pe PC)..... sper ca bancheta spate nu o vor face doar de 2 locuri precum cea din prototip....
                Alt lucru de ma deranjeaaz la interior (ca si la modelul actual de altfel).... faptul ca in spate ai alte materiale fata de cele din fata...

                In rest... cel putin din poze, mie imi place.. interior/exterior.... chiar daca la interior bordul pare sa-si fi pierdut aspectul de "totul pentru sofer".
                Am vazut si eu asta. Zici de fetele de usi.


                La interior da.....e okish, pot trece cu vederea multe chestii, dar exteriorul ala.....nu ai cum asa ceva. Oricat de Honda nut sunt as alege Focus RS anyday. Lasand faptul ca e AWD, dar si designul e simplu si de mega efect....la noul Civic zici ca cei de la design iau toti cocaina si beau mult redbull haha
                Plus frana de mana pe buton.......
                '01 Honda Civic Type R EP3

                Comment


                • #38
                  Originally posted by vladtns View Post
                  la noul Civic zici ca cei de la design iau toti cocaina si beau mult redbull haha
                  Presupun ca ai vrut sa spui ca au inlocuit cocaina cu etnobotanice.
                  Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                  … Jazz do it ...

                  Comment


                  • #39
                    @vladtns: ...fete usi... bancheta.

                    Legat de AWD.... nu stiu de ce (sau daca patesc si altii asa)... dar cand ma uit la design-ul masinii, parca "ma astept" sa fie una AWD. Poate si din cauza asemanarii din profil cu Subaru... cert este ca sunt sigur ca nu ar fi strambat lumea din nas daca ofereau macar optional si un AWD... mai ales ca ma astept sa coste destul de mult (tinand cont de ce preturi se vehiculeaza pentru versiunile standard).
                    BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Doc View Post
                      Ce pot sa zic...ma bucur ca am luat modelul actual si nu am asteptam sa iasa asta nou. Cred ca o sa tinem un moment de reculegere pentru cei care folosesc frana de mana electrica. ) Cum e posibil sa puna frana de mana electrica la o masina sport!?!?
                      Pe multe masini sport nu prea mai vezi frana de mana mecanica ....
                      ex-FN2 owner
                      Loved it every second!

                      Comment


                      • #41
                        Și pe type r 2015 ai tot două locuri în spate 😢.
                        Dacă la exterior mai pot trece cu vederea cu RedBull 😅... la interior chiar nu îmi place. Este stilul fix pentru americani

                        Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                        Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                        Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                        Comment


                        • #42
                          La ce te referi ca are doar 2 locuri in spate? ... ca nu imi aduc aminte sa ai plastic de ala despartitor cum am vazut in poza la viitorul Type-R. Sau cumva au montat doar doua centuri spate?

                          Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                          BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Dozer View Post
                            La ce te referi ca are doar 2 locuri in spate? ... ca nu imi aduc aminte sa ai plastic de ala despartitor cum am vazut in poza la viitorul Type-R. Sau cumva au montat doar doua centuri spate?

                            Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                            Nu, nu ai plastic, dar sunt doar două locuri în spate. Două centuri, 4 locuri în talon etc
                            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                            Comment


                            • #44
                              Pricipit.... mi-a scapat detaliul acesta..

                              Stiu ca profilul banchetei nu "incurajeaza" al 3lea pasager... dar nu ar fi fost nici prima si nici ultima masina la care bancheta o face mai mult un 2+1 decat un 3... stiam si ca sunt doar doua centuri rosii in spate... dar nu stiu de ce am presupus ca a 3a este neagra...eh.. poate par carcotas.... dar pentru mine aceasta este un factor important.

                              Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                              BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                              Comment


                              • #45
                                mie imi place chestia asta, este enervant sa cari toata familia/prietenii dupa tine, sau sa ai inghesuiti 3 oameni care iti obrureaza vederea si parca iti stau in carca cand franezi, si mai si vocifereaza. De aia circul de vreo 2 ani fara scaunul pasagerului si cu maxim 2 oameni pe locurile din spate.

                                Bordul in schimb imi pare cu prea multe linii curbe care se intersecteaza, si diferit fata de ce spune exteriorul. Volanul e cel mai urat. Putea fi ceva mai patratos nu doar in partea de jos. Cel de pe Acura NSX trebuia copiat sau pus.
                                In rest racheta, ca e facuta pentru americani imi pare cea mai buna decizie, vor fi o gramada de elemente de tuning pentru ea.
                                dacliber
                                Senior Member
                                Last edited by dacliber; 01-02-17, 16:33.
                                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                                Comment

                                Working...
                                X