Noul Civic Type R 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noul Civic Type R 2017

    http://www.motorionline.com/2016/09/...gna-foto-spia/


    Sent from IP6S+ using Tapatalk !!!
    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

  • #2
    asta e civic type r 2016/7, deci i-ar trebui alt topic.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu a avut viața lunga type r 9g...
      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
      Ex:
      2014 Honda Civic Executive
      2011 Honda Civic GT

      Comment


      • #4
        Scopul lui a fost sa testeze piata, si tehnologia de pe noul motor 2.0T

        In teorie, Type R de pe generatia 10 de Civic ar trebui sa fie mai bun decat cel de pe gen 9 din toate punctele de vedere.

        Om vedea cand o veni si va putea cineva sa le compare...


        P.S. Cred ca din acest motiv nici nu s-a grabit Honda sa isi "recastige" titlul de cea mai rapida masina FWD de pe Nurnburgring de la Golf GTI Cubsport Special bla bla bla (care se face in editie foarte limitata si e mai scump).
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Dacă Type R 10 vine cu AWD le fac statuie.

          Comment


          • #6
            Nu ziceau pe undeva ca o sa fie tot FWD? Sau imi amintesc eu prost?

            Sent from my Absolut bottle.
            The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
            https://www.instagram.com/iamrusu/

            Comment


            • #7
              Nu cred ca va fi AWD. Va fi tot fata dar punte spate independenta.

              Comment


              • #8
                Dar nu cred ca vor mai investii atata timp in dezvoltarea lui. Daca va fi ca si generatia 9 atunci estimez undeva pe sfarsit de 2018 aparitia lui.

                Comment


                • #9
                  cum vine asta? civic 2017 iese la sfarsit de 2018?
                  Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                  '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                  Comment


                  • #10
                    Parca e vorba aici de Type-r. Si generatia 9 a intarziat ceva ani avand in vedere ca a aparut in 2012. In ce an a venit ultimul Type-r?
                    Am vrut sa zic ca daca vor sa-l puna la punct va trebui sa mai asteptam.
                    Oricum nemtii nu asteapta noul civic mai repede decat pe vara 2017. Problema ca il asteapta cu motorizarea 1,5 130 cp fara turbo. Sper sa se insele si aceasta sa fie motorizarea la nivelul de echipare S.
                    PS: Eu abia astept sa vad varianta elektro. Daca Honda nu baga gaz, in 2020 poate sa isi faca bagajele din Germania. Asta daca nu se razgandeste doamna dr. fizician.

                    Comment


                    • #11
                      Cine ti-a zis asta cu "1.5 130 cp fara turbo"?
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #12
                        1.5 fara Turbo e deja pe HR-V. Putine sanse se vina pe Civic atatat timp cat avem deja 1.8 de atata vreme pe el.

                        Iar Type-R-ul 2017 va veni la anul in 2017. E in teste avansate si mi se pare putin probabil sa fie intarziat atat de mult fata de lansarea versiunii 5D.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          daca fac un hrv type r cu tractiune integrala si AT ma bag si eu. altfel nu prea mai are sens pentru mine ce fac ei - dau refresh la un model dupa 2 ani, se concentreaza pe un singur model pentru oarecare diversitate si in rest.. oha

                          Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • #14
                            Din ce am citit pe civicx.com, noul Type-R este așteptat, īn SUA cel puțin, in 2017 ca MY2017 (adică să fie prezentat pānă īn august 2017).
                            Și va fi FWD, din păcate...
                            '08 Honda Civic Type S "Roșcata"

                            Comment


                            • #15
                              Ei au, cred de gand sa inlocuiasca 1,4 actual de pe civic cu acel 1,5 de 130 CP. Nu stiu in ce stadiu se afla 1,0 turbo care au zis ca il baga.
                              Am stat un pic de vorba cu reprezentantul de vanzari din Neu-Ulm cand am dus motocicleta la revizie. El nu a confirmat deloc sa vina alta motorizare in afara de 1,5 turbo sau ne-turbo. M-a lasat sa inteleg ca motorizarea de baza va fi cea de pe actualul HR-V. Sincer am uitat complet ca motorizarea de baza la actualul civic este acest 1,4 i-vtec si cred ca am fost confuz. E mai logica varianta asta si sper sa fie asa.

                              Comment

                              Working...
                              X