Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Dozer View Post
    Nanolex am folosit si eu pe geamuri.. il recomand cu caldura.

    Felicitari pentru achizitie! Foarte frumoasa, iar culoarea da ff bine parerea mea. Multi km fara incidente.

    Nu am inteles niciodata de ce au decis sa puna pe Type-S niste jante destul de grele si anvelope mai mari decat variantele "standard".

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Dozer ai idee cat tine un "tratament" pentru faruri si geamuri?
    Jantele cred si eu ca sunt destul de grele si personal imi sunt indiferente desi lumea zice ca-s faine. Vreau ceva din categoria super-usoare insa va fi destul de greu sa gasesc ceva bun sa-mi placa si sa mai fie si la un pret rezonabil. Imi plac mult genul celor de la BMW-ul tau. Am vazut la Enkei ceva similar.
    ....

    Comment


    • #32
      Pai ultima treapta la masinile in 5 trepte e destul de apropiata ca raport de a sasea la masinile cu 6 trepte. Mai degraba se modifica rapoartele la treptele celalalte (1-5).
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #33
        Exact asta am constatat. E facuta sa plece bine in a sasea pe autostrada. Nu a fost nevoie sa retrogradez
        ....

        Comment


        • #34
          Te-am simtit eu ca nu te coafeaza jantele. Daca as fi avut un CR-V poate te-as fi scapat eu de ele.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #35
            Dan, s-o folosesti cu placere! Masina e intr-un mare fel. Probabil ultima Honda de care ma simt cu adevarat atras. Astept Type-R-ul nou, poate revin la ganduri mai bune.

            La CL7 la 140km/h eram la fix 4000rpm. La CL9 la 140km/h am 3500rpm. Ca atare exista si o diferenta semnificativa la cruising pe autostrada. Unde cu CL7 scoteam 8-8.5, acum scot 1l in minus in medie. Cred ca totusi si la CU2 e cam acelasi lucru.
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • #36
              http://www.carid.com/2013-acura-tsx-accessories/

              Comment


              • #37
                Originally posted by Dan P View Post
                Dozer ai idee cat tine un "tratament" pentru faruri si geamuri?
                Jantele cred si eu ca sunt destul de grele si personal imi sunt indiferente desi lumea zice ca-s faine. Vreau ceva din categoria super-usoare insa va fi destul de greu sa gasesc ceva bun sa-mi placa si sa mai fie si la un pret rezonabil. Imi plac mult genul celor de la BMW-ul tau. Am vazut la Enkei ceva similar.
                Eu am folosit o sticluta de 30ml si mi-a ajuns pentru toate geamurile, faruri+stopuri. Nu mai stiu cu exactitate cand am dat masina, dar cred ca undeva prin Mai.
                Desi efectul nu mai este poate la fel de puternic ca la inceput, dar inca persista.

                Am si un pachet de la Cquartz pentru lac, dar dat fiind faptul ca nu am apucat sa fac o decontaminare a vopselei asa cum as fi dorit, nu l-am mai aplicat.
                Ma gandeam la un moment dat sa dau pe jante, dar nu stiu ce tratament au jantele astea, ca se curata foarte usor.
                BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                Comment


                • #38
                  Să o stăpânești sănătos și să ai parte de ea fără incidente E foarte frumoasa și merită toți banii mai ales că nu știu când o să vedem un nou model de Accord. Jantele sunt super. Îmi plac mult.
                  Honda accord tourer 2.0 i vtec

                  Comment


                  • #39
                    Dozer, vorbești de tratament hidrofob sau protecție ceramică (SiO2) ?
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • #40
                      Vorbeam de Nanolex Ultra glass sealant (ce contine SiO2).

                      Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                      BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                      Comment


                      • #41
                        cunoasteti in RO vreo firma / persoana care face aplicare de asa ceva?
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

                        Comment


                        • #42
                          Turkish, din experiența mea și a altor prieteni, eu îi pot recomanda pe cei de la Clinica auto, sunt pe Facebook, dar parcă au și site. Lucrează foarte bine, împreună cu cei de la Pro Detailing.

                          @Dozer - mersi, nu știam de el.
                          -------------------
                          There is no point of having if you can't share.

                          Comment


                          • #43
                            Sa o stăpânești sănătos! Era masina vecinei mele de cartier.Vedeam masina zilnic în drumul spre muncă.Chiar ma întrebam în ultima vreme, credeam că și-a schimbat locul de parcare. Masina arata intr-un mare fel.
                            2005 - 2012 Renault Megane 1.6, 115 cp
                            2008 - 20?? Honda Accord 2.4, MT, 201 cp
                            2013 - 20?? Mercedes CLA 220, 170 cp

                            Comment


                            • #44
                              Razvan Bosman de la clinica auto. Eu am aplicata pe masina protectie ceramica nanolex SI3D. Recomand
                              Honda Accord CU2 2.4 AT
                              "Never drive faster than your angels can fly"

                              Comment


                              • #45
                                Sa te bucuri de ea! Si confirm pentru Razvan Bosman.
                                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                                Comment

                                Working...
                                X