Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Dan P View Post
    Multumesc de urari baieti!
    @Ady ce avantaje ar fi la admisia K&N?
    Avantaje wow (dpdv tehnic) nu cred ca sunt, insa pe mine m-ar dispera sa am o evacuare care-mi urla permanent in cap.
    Ce-mi place cel mai mult e ca tu decizi cand sa urle si cand nu, in functie de cat de tare apesi pe acceleratie.
    Din ce stiu, mai castigi si ceva CP acolo, dar nu mult (undeva la 7-10?).

    http://www.knfilters.co.uk/search/pr...prod=69-1213TS
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #17
      @Dan - prin protecție ceramică mă refer la CQuartz, Gyeon MOHS2, Nanolex, și altele asemenea. Detailerii lucrează intens cu ele, te pot ajuta cu mai multe informații.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • #18
        @Mare Sef: bravo! Ma bucur pentru tine ca ai putut in sfarsit sa-ti indeplinesti acest vis. Sa o stapaniti sanatosi!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #19
          Multumesc Udo! Am sentimentul ca am facut alegerea perfecta.
          ....

          Comment


          • #20
            Nanolex am folosit si eu pe geamuri.. il recomand cu caldura.

            Felicitari pentru achizitie! Foarte frumoasa, iar culoarea da ff bine parerea mea. Multi km fara incidente.

            Nu am inteles niciodata de ce au decis sa puna pe Type-S niste jante destul de grele si anvelope mai mari decat variantele "standard".

            Sent from my SM-G920F using Tapatalk
            BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

            Comment


            • #21
              Foarte frumoasa sa o stăpânești sănătos!

              Comment


              • #22
                Sa o stapanesti sanatos.foarte frumoasa. Imi pare ca am vazuto de aproape la nationala din 2014
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Din ce stiu eu, a cam fost un coup de foudre la tine cu masina asta, asa ca va doresc sa va iubiti unul pe altul cat mai mult posibil; chiar cred ca masinuta asta te-a asteptat (in alb) pe tine tot timpul, iar tu i-ai tot facut curte pana cand inevitabilul s-a produs.
                  Sa fie intr-un ceas bun, Dane!

                  Comment


                  • #24
                    S-o stapanesti sanatos si fara incidente! Type S, facelift si alba, Rara Avis for sure.
                    '18 Honda Civic Type R FK8 GT
                    '14 Honda Accord 2.0 CU1 EXEC M/T
                    ex '08 Honda Accord 2.0 SSE M/T

                    Comment


                    • #25
                      Sa o stapinesti sanatos.
                      Cred ca te urmez
                      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                      Comment


                      • #26
                        Frumoasa foc[emoji108] sa te bucuri cu ea !


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I don't care about other cars , i just love my Honda

                        Comment


                        • #27
                          Intrebare: are DRL-uri in faruri?
                          Intreb pentru ca vazusem una la Asko acum 2 ani si avea. Situate orizontal, in faruri, in nervurile centrale orizontale de linga masca. Am inteles ca fusesera montate aftermarket. Ii stateau grozav.

                          Am vazut una identica in Elvetia si nu avea, ba ii pusese stapinul niste DRL-uri pocite rau de tot, jos, linga farurile de ceata de stricau frumusete de masina.
                          Io si Ea
                          Senior Member
                          Last edited by Io si Ea; 05-09-16, 22:12.
                          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                          Comment


                          • #28
                            S-o stapaniti sanatosi si fara probleme !!!
                            Nu l-ai sunat pe Dinoc ???
                            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                            Comment


                            • #29
                              Multumesc baieti!
                              @ Vali acum ai scapat de vaicareli , gata cu "nu gasesc" , "ce sa iau" "oare aia ar fi o optiune mai buna"
                              @ Io si Ea, surprinzator nu are DRL. O sa ai de cautat pana gasesti ceva OK, e foarte greu.
                              @ Wagner, inca nu l-am sunat pe Dinoc, urmeaza sa discut cu el insa probabil "operatia" mai asteapta putin, cat oi rezista . Vreau sa faca cateva drumuri cu ea sa vad ce poate asa mai standard.

                              Ieri a venit la mine un client cu un A4 modelul anterior cu pachet S-line, era incantat ca a facut tuning stage one si a dus TDI-ul de la 140 la 170 de CP (operatia asta la costat pana acum doua seturi de planetare ). Ma intebat "cati cai are?" , sa vedeti ce ochi a facut. Mi s-a parut ca Accordul e sensibil mai mare decat A4 undeva intre A4 si A6.

                              Ce am mai remarcat la masina, zgomotul la rulare la viteze de autostrada este surprinzator de mare, chiar la nivelul CL7-lui, ma asteptam la o imbunatatire aici.
                              Ciudat, motorul nu prea se aude sub 3000 de RPM si nici peste, nu rage, doar trage . Ma asteptam ca avand 6 trepte sa fie mai putin turata spre 140 km/h, insa e tot pe la 3500-3600 de rotatii sta si asta. Se simte ca motorul este mai mare si plecarea de pe loc este mult mai usoara si mai placuta.

                              Azi inchei stage one tuning, vine tavita de portbagaj
                              ....

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by M4R1U5 View Post
                                Sa o stapanesti sanatos.foarte frumoasa. Imi pare ca am vazuto de aproape la nationala din 2014
                                Exact asta e
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X