Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu-s grozave pozele dar asa a iesit:Click image for larger version

Name:	20170315_121409.jpg
Views:	1
Size:	60.1 KB
ID:	723697Click image for larger version

Name:	20170315_121447.jpg
Views:	1
Size:	53.9 KB
ID:	723698Click image for larger version

Name:	20170315_121504.jpg
Views:	1
Size:	58.2 KB
ID:	723699Click image for larger version

Name:	20170315_121514.jpg
Views:	1
Size:	57.5 KB
ID:	723700Click image for larger version

Name:	20170315_121519.jpg
Views:	1
Size:	57.7 KB
ID:	723701
    ....

    Comment


    • In opinia mea arata brici! Sa le invarti cu drag! Incep sa imi placa tot mai mult cauciucurile mai groase pe lateral (balon mai mare) - racing style asa. Moda asta cu jante imense si gume care abia se vad mi se pare si inutila si oarecum depasita. Abia astept sa trec la ATR pe 16'' si gume Yokohama AD08R.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • Multam Xander!
        Si mie imi place cu da asa cu balonul mai inalt.
        Am vazut azi Ps4 Michelin. Poate arunci un ochi la asa ceva! 😉 La marimea mea nu erau din pacate. 😑
        ....

        Comment


        • Like!

          Ca nu mai e butonul!

          Comment


          • Me like
            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

            Comment


            • Arata bine de tot.
              Azi le-am vazut in realitate in poze nus puse bine in evidenta.
              Sa ia bafta de ele.
              2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
              EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

              Comment


              • Multam baieti!

                Ce am constat e o crestere a nivelului de zgomot la rulare fata de anvelopele de iarna, as zice chiar semnificativ. O fi de la anvelope o fi de la jante, n-am idee. Oricum imi plac ambele.
                Sper sa nu mai dea vreo zapada ca asa pe asfalt rece ma descurc desi se simte ca sunt anvelope de vara si nu le place temperatura scazuta.
                ....

                Comment


                • M-am dat azi cu masina nevestii, Civic 5D 2007 1.8. Mama ce diferenta fata de Accord! La Civic dupa 4000 e numai zgomot.
                  Si cand ma gandesc ca acum 8 ani mi se parea racheta
                  ....

                  Comment


                  • Lasa, mai, ca la viraje mai stranse sau la schimbarea brusca de directie la CU-ul tau e numai dans.

                    Ar fi trebuit sa mai spun ca pe vremea aia erai mult mai simpatic si mai putin indreptat catre flame. Acuma tu stii cand ti-a fost mai bine in pielea ta.
                    vtin
                    Senior Member
                    Last edited by vtin; 23-03-17, 16:10.

                    Comment


                    • Rautate mica ce esti tu !
                      ....

                      Comment


                      • Lasa, lasa, poate (prima)vara asta iti dau de urma. Sa fii atent la zgomotul de pe sosea de pe acum incolo.

                        Comment


                        • Nepricepandu-ma la Accoarde, al tau Type S e modelul cel mai pe gustul meu. Si desi, in general, nu imi plac masinile pe alb, aceasta culoare o prinde cel mai bine. E ciudat, cum liniile si alura masinii pot fi asa de diferit percepute, doar avand o alta culoare. Acum 2 ani am vazut un Type S trecand pe langa mine, optic era la exterior super frumos modificat, nu tipa din rasputeri, era decent, dar iesea foarte mult in evidenta pe langa o masina normala (A6, Seria 5, ce vrei tu).

                          Comment


                          • scarr, Accord e o masina deosebita, dar nu o poti compara cu 5-u F10 de ex .
                            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                            Comment


                            • La interior nu zic nimic , totusi, la exterior ATS mi se pare mai frumos. Poate din simplul fapt ca Seria 5 sunt foarte comune, le vad prea des ca sa ma mai atraga. Desigur, perceptia difera de la om la om.

                              Comment


                              • Originally posted by vtin View Post
                                Lasa, lasa, poate (prima)vara asta iti dau de urma. Sa fii atent la zgomotul de pe sosea de pe acum incolo.
                                As fi, dar e destul de bine antifonata , in plus am si luneta cu folie si nu ma deranjeaza farurile


                                De aspect ce sa zic, faptul ca s-au oprit doua doamne la piata sa se uite la masina de jur imprejur (e adevarat ca era proaspat spalata), imi da sperante. Deh la asa raritate cum am eu nu-i de mirare .
                                Acum sincer, economia de la interior strica putin masina fata de BMW, altfel daca nu se zgarceau erau sanse sa se apropie mai periculos de 5-ar, si spun asta facand comparatie cu masina vecinului meu pe care o vad si am studiat-o de aproape.
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X