Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ Catalin P e posibil sa ai dreptate, nu am verificat si pe interior.
    @ Xander si Mini Me-ul era bolt on , Problema e ca masina e daily car si nu ma prea pot lipsi de ea
    Ai mai jos poza cu tipul de ulei folosit. Eu l-am ales dupa catalog conform motorizarii
    @ sNAP7 suna tare bine cel putin in teorie. Am o banuiala ca va creste destul de mult consumul in orice regim de exploatare, oricum informatiile si optiunile sunt putine mai ales la CU. Vuietul ala de copresor pare electric .
    Attached Files
    ....

    Comment


    • Originally posted by sNap7 View Post
      Compresorul suna interesant... a montat pana acum cineva?
      Īn US sunt mulți. Foarte mulți, inclusiv cu turbo, chiar daily drive.

      L.E.
      Ref frāne, dacă plăcuţa din interior se uzează mai mult decāt cealaltă, asta denotă o problemă a culisanţilor, și nu un comportament normal.
      BlackMagic
      Senior Member
      Last edited by BlackMagic; 08-11-17, 04:20.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • Originally posted by BlackMagic View Post
        Īn US sunt mulți. Foarte mulți, inclusiv cu turbo, chiar daily drive.

        L.E.
        Ref frāne, dacă plăcuţa din interior se uzează mai mult decāt cealaltă, asta denotă o problemă a culisanţilor, și nu un comportament normal.
        ...Si trebuie curatat bine locul de praful rezultat de uzura placutelor, inainte de orice ai vrea sa faci....
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • Intre timp am schimbat placutele de frana. In rest benzina si talpa .
          ....

          Comment


          • 70.000 de km, masina merge foarte bine, nu prea am ce sa-i reprosez. Pe autostrada am auzit un mic scartait ca de frana ciclic din cca 30 in 30 de secunde. Dura cam 5-6 secunde. La fiecare oprire am verificat jantele/discurile dar nu era nimic incins. Cineva pe FB zicea ca poate veni de la compresorul de AC.
            Nu am apucat sa mai verific. Se aude doar daca oresti radioul si esti foarte atent. In oras nu se poate verifica din cauza zgomotului din trafic.

            Am lipit elereonul de luneta cu silicon special pentru ca se dezlipise pe laturi.

            Asta-i:Click image for larger version

Name:	20180605_115844.jpg
Views:	1
Size:	69.1 KB
ID:	726370Click image for larger version

Name:	20180605_115855.jpg
Views:	1
Size:	54.6 KB
ID:	726371Click image for larger version

Name:	20180605_113253.jpg
Views:	1
Size:	61.6 KB
ID:	726372Click image for larger version

Name:	20180605_113304.jpg
Views:	1
Size:	70.7 KB
ID:	726373
            ....

            Comment


            • ... bai nene da' frumoasa e. vreau si eu una
              daca a-i fi din iasi si te-as vedea in trafic, m-as tine dupa tine doar sa admir masina )

              Comment


              • @PaulCCraciun, poti sa te tii dupa @T-Bone prin Iasi
                ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                Comment


                • superb si bolidul lui dar o prefer pe asta alba
                  m-am uitat deja pe mobile sa vad daca ma ajunge bugetu'

                  Comment


                  • Multumesc pentru aprecieri! Si din punctul meu de vedere este o masina superba si foarte rara. Cand am cautat eu pe mobile, erau doar vreo 3 la vanzare si foarte scumpe.
                    Dan P
                    Senior Member
                    Last edited by Dan P; 09-06-18, 13:00.
                    ....

                    Comment


                    • Cca 80.000 de km fara incidente deosebite. Un parbriz si o janta pe casco. Urmeaza a doua cu tot cu cauciuc.
                      Ma bate gandul sa reconditionez jantele de iarna, da mi-e ca ma costa vreo 800 de ron.
                      ....

                      Comment


                      • La Asko cam atāta a fost...
                        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                        Comment


                        • Originally posted by Dan P View Post
                          70.000 de km, masina merge foarte bine, nu prea am ce sa-i reprosez. Pe autostrada am auzit un mic scartait ca de frana ciclic din cca 30 in 30 de secunde. Dura cam 5-6 secunde. La fiecare oprire am verificat jantele/discurile dar nu era nimic incins. Cineva pe FB zicea ca poate veni de la compresorul de AC.
                          Nu am apucat sa mai verific. Se aude doar daca oresti radioul si esti foarte atent. In oras nu se poate verifica din cauza zgomotului din trafic.

                          Am lipit elereonul de luneta cu silicon special pentru ca se dezlipise pe laturi.

                          Asta-i:[ATTACH=CONFIG]56541[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]56542[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]56543[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]56544[/ATTACH]
                          De unde ai achiziționat farurile?

                          Comment


                          • Le-am luat o data cu masina.
                            ....

                            Comment


                            • Originally posted by Dan P View Post
                              Cca 80.000 de km fara incidente deosebite. Un parbriz si o janta pe casco. Urmeaza a doua cu tot cu cauciuc.
                              Ma bate gandul sa reconditionez jantele de iarna, da mi-e ca ma costa vreo 800 de ron.
                              E un pret foarte bun asta, daca e mult de reconditionat la ele sau vrei ceva deosebit (tot la pistol ma refer, dar alte culori etc) pretul poate fi si dublu.

                              La ASKO ies foarte bine jantele si e rezistenta vopseaua. Am avut vreo 2 seturi vopsite la ei de-a lungul timpului, problema e ca fac doar culori OEM si fara reconditionari serioase (buze bulite, jante strambe, suduri etc.). Recomand.
                              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                              Comment


                              • Masina e la vanzare, daca e cineva interesat dau orice detalii.

                                https://hondafan.ro/forum/forum/mica...u2-type-s-2014
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X