Schimbare scaune Civic FN1/FK1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare scaune Civic FN1/FK1

    Stie cineva daca scaunele de FN2 "fac figuri" in FN1? mai precis semnalele senzorilor din scaun sunt compatibile cu sistemul ? airbagurile din scaune sunt "citite" de FN/FK1?
    in cazul unor scaune aftermarket stie cineva valaorea rezistentei pentru pacalirea sistemului?
    vreau sa schimb scaunele si am niste rebusuri cand vine borba de implementarea/functionalitatea partii electronice legate de scaune.
    multumesc!
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 01-09-16, 16:07.
    sigpic

  • #2
    Se pare că nu e nici o problemă, poate doar cu locul central din spate: http://www.civinfo.com/forum/general...-possible.html
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #3
      merci. varianta fn2 e de rezerva, adica ultima optiune din cauza greutatii. scaunele fn1 au cam 35kg (le-am cantarit pe ale mele) cele de fn2 cam tot pe-acolo. cu un set de recaro scapi de vreo 30 kg ceea ce e fabulos. trebuie sa vad cum scot senzorul "de fund" din scaunele oem pt transplant si ce valoare e nevoie pt rezistenta airbagurilor.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Imi pare ca pt ep2 ere 2 ohmi
        sigpic

        Comment


        • #5
          da, stiu, se vehiculeaza 2, 2,2 pe diverse surse (pt ep3 sin fn1), speram ca stie cineva valoarea exacta, sau daca difera de la fn2 la celelalte (fn1,fk1...)
          sigpic

          Comment

          Working...
          X