Sfat achizitie Civic Tourer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Vad ca nimeni nu a precizat.
    Suspensia adaptiva este doar pe puntea spate. Nu stiu daca eu am avut ghinion dar se pare ca nu este prea fiabila. Eu la 50k km am schimbat telescoapele, din cauza unor batai. Desi am schimbat telescoapele mare lucru nu s-a inbunatatit cu acele batai.
    Incep sa ii cred pe cei care ziceau ca masiniile noi tin cat garantia. Nici macar pana atunci as spune eu. Nu degeaba orice publicatie nemteasca spune ca Honda Civic merita investitia pt primii 60 k km, dupa fiind neconcludent.
    Sunt curios, luna viitoare fac TUV-ul. Ma voi duce la cei mai a dracului sa vad ce zic. Va voi tine la curent cu ce gasesc dansii defect.
    Dupa mine, Honda ar trebui sa se limiteze la ce stie sa faca foarte bine si anume MOTOARE si sa le vanda celor care stiu sa faca restul.

    Comment


    • #32
      Ii grav ce zici tu de treaba cu telescoapele, si ce zic cei cu Mazda despre vopsea si discuri ovalizate :-(. Ma enervez si mai tin vechea carapace inca vreo 3 ani ca oricum nu se mai devalorizeaza.

      Comment


      • #33
        Daca iti iei fara ADS nu ai problema asta.
        ticker
        Administrator
        Last edited by ticker; 30-03-17, 10:11.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #34
          Nu vad legatura intre ADAS si problema de la telescoape... Sau ai vrut sa zici ADS? Teoretic, fara ADS nu mai e asa tentant Civic tourer-ul.

          Comment


          • #35
            Scuze, am corectat. Ma refeream la amortizoarele adaptive.

            Sincer, cred ca eu as prefera fara. Tocmai ca mai multa tehnologie = fiabilitate mai mica
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              Mi-am vandut vechea carapace, si am gasit un Tourer Lifestyle, in Germania la o reprezentanta Honda. Ei zic ca e varianta pentru DE, dar pe configuratorul honda.de n-am gasit "winterpaket" - stiti cumva ce include pachetul asta?
              Masina e 'pre-registered' din 11.2016, cu 50 km la bord - oarecum noua. Din Timisoara as putea ajunge in vreo 2 saptamani acolo. Oare sa-i rog sa mi-o retina, sau sa risc sa le transfer un avans?

              Comment


              • #37
                La lifestyle acest paket de iarna este inclus. Este vorba de scaune incalzite, spalatoare de faruri, avertizor golire lichid parbriz. Masina este inregistrata pt o zi pentru a fi vanduta de reprezentanta sub pretul pietei.
                In ce zona a DE se afla masina?

                Comment

                Working...
                X