Probleme suspensie...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme suspensie...?

    Buna ziua
    Va rog sa ma ajutati cu un sfat am doua probleme cu un Civic Sedan 2008 si una din dileme este ca atuci cand dau cu roata intr-o groapa de dimensiuni sa zice ""medii" parca roata pare nesigura ( da senzatia ca nu ar fi prinsa bine ) si imi creaza o situatie de nesiguranta ai impresia ca se desprinde si e valabil cu ambele jante 15"/16" daca ati mai intalnit va rog un sfat ( in Februarie am fost pe la service si cei de acolo au tras de roti si au zis ca bucsele sunt OK bine nu reclamasem nici o problema cu privire la suspensie ).Problema nr. 2 se refera la un scartaiit in coloana de directie in ultima parte a rotirii volanului stanga/dreapta si e aparuta cat de cat recent.
    Multumesc anticipat tuturor pt. feedback.
    Pt. cei din Iasi rugaminte de service bun pt. problemele aparute....
    Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

  • #2
    Nimeni, nimic, toata lumea e in vacanta.......?!
    Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

    Comment


    • #3
      Amortizor scurs?
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • #4
        Nu se vede nimic la amortizoare masina are 70.000km si nu se manifesta doar pe o singura roata, la Accord chiar daca iau o groapa nu se simte asa ( parca se desprinde ).....iar daca groapa e un pic mai sanatoasa sa aude un "zdrang" la fel de sanatos......
        Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

        Comment


        • #5
          Vezi sa nu fie vreun pivot. Sa miste bine de ei.

          Sent from 1+1
          Honda Accord - 2006 2.0 Executive

          Comment


          • #6
            Va salut ! Scriu si eu aici ca sa nu mai deschid un alt topic.

            Pe drum pietruit, aud ceva batai. La service au verificat (cu ranga) toate bucsele, bielete si tot ce mai e pe acolo.
            Nu bate fier pe fier insa cand coboara roata brusc sau urca brusc aud ceva batai destul de enervante. Bataia s-a accentuat din ce in ce mai mult. Deci suspectez tot ceva consumabil.

            Pot fi flansele la amortizoare? (precizez ca bataile se aud la fel in ambele parti, parca au fix acelasi grad de uzura).

            Oricum negasind alte bucse uzate, as cauta pe riscul meu sa schimb flansele.
            Unde gasesc pe original sau lemforder ? (un link cu flansele daca nu se considera reclama). Multumesc

            Comment


            • #7
              Pivotii? Daca mergi la un service serios si trag de roata, imposibil sa nu-i dea de cap.
              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

              Comment


              • #8
                Pivotii? Caseta? Daca mergi la un service serios si trag de roata, imposibil sa nu-i dea de cap.
                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                Comment


                • #9
                  au tras de roti ridicata pe cric, au cautat amanuntit si nimic.
                  Au miscat si de volan asa scurt si rapid, banuiesc pentru caseta nu?

                  Ramane sa schimb flansele la amortizoare sa vedem.

                  Caseta de directie nu cred sa fie, ca nu se aude pe mijloc, se aude la fiecare roata in stanga si dreapta in functie de ce groapa iau.

                  Comment

                  Working...
                  X