CVP: '12 Honda Insight 1,3 IMA Hybrid, Alabaster Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CVP: '12 Honda Insight 1,3 IMA Hybrid, Alabaster Silver

    Din 17.08.2016 am intrat in posesia acestui model, precursorul Civicului hybrid 2008.Platforma e aceeasi cu a civicului, dar tehnologia isi spune cuvāntul, e mare diferenta la motor, gestiune electronica IMA si suspensie, totul in scopul imbunatatirii performantelor.Sunt incantat ca de obicei de acesti micuti japonezi geniali, pacat ca in tara noastra, din lipsa de cultura si educatie nu sunt apreciati la adevarata lor valoare.O masina superba din toate punctele de vedere!
    Attached Files

  • #2
    Sa o conduci cu placere multi km. si fara probleme.

    Comment


    • #3
      Sa te bucuri de ea!
      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

      Comment


      • #4
        Va multumesc, asemenea!

        Comment


        • #5
          Masina a primit un upgrade cu o unitate dedicata navi-multimedia cu android si o camera video cu senzori de parcare, totul functioneaza impecabil.
          Car kitul Parrot mki9200(foarte avansat si performant) si radio-cd-ul original sunt disponibile la preturi modeste.

          Comment


          • #6
            Originally posted by cvp View Post
            Masina a primit un upgrade cu o unitate dedicata navi-multimedia cu android si o camera video cu senzori de parcare, totul functioneaza impecabil.
            Car kitul Parrot mki9200(foarte avansat si performant) si radio-cd-ul original sunt disponibile la preturi modeste.
            Sa nu ne arati pozele cum s-a integrat unitatea multimedia in bord, cum se vede camera pe ea, cum totul functioneaza perfect..…nu ne intereseaza!!!
            Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

            … Jazz do it ...

            Comment


            • #7
              Poze

              Click image for larger version

Name:	DSC_0091.jpg
Views:	1
Size:	37.3 KB
ID:	722946Click image for larger version

Name:	DSC_0086.jpg
Views:	1
Size:	35.2 KB
ID:	722947Click image for larger version

Name:	DSC_0087.jpg
Views:	1
Size:	21.8 KB
ID:	722948Click image for larger version

Name:	DSC_0088.jpg
Views:	1
Size:	23.9 KB
ID:	722949Click image for larger version

Name:	DSC_0089.jpg
Views:	1
Size:	23.5 KB
ID:	722950Click image for larger version

Name:	DSC_0090.jpg
Views:	1
Size:	17.5 KB
ID:	722951
              Am facut cateva poze cu ele in garaj, mea culpa!

              Comment


              • #8
                Becuri LED H11

                Click image for larger version

Name:	IMG_0250.JPG
Views:	1
Size:	102.4 KB
ID:	722977

                Becurile H11 3200 lumeni fac toti banutii!!!

                Comment


                • #9
                  Noroc ca ai lupa, altfel ii orbeai pe participantii la trafic (becurile LED aftermarket au "glare" foarte mare).

                  Cati lumeni dau un H11 pe halogen?
                  Poti pune o poza cu ea pe un zid (noaptea) sa vad cum bate, eventual si pe un drum intunecat.
                  Ce temperatura au?
                  Sunt plug-and-play sau e nevoie de ceva modificari la instalatia electrca?
                  ticker
                  Administrator
                  Last edited by ticker; 26-09-16, 16:02.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Si, cel mai important, de unde?
                    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                    Comment


                    • #11
                      si cu lupa e glare la greu
                      daca asa se vede in poza aia probabil ca noapte e foarte incomod becul pentru restul lumii
                      ...dar te prinzi tu daca e asa dupa cate faze mari primesti in ochi

                      Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                      "Ethics. That's always so inconvenient."
                      Cal Lightman

                      Comment


                      • #12
                        Am sa va raspund tuturor:
                        1.Este a doua masina la care le folosesc.La prima, Civic hybrid farurile nu aveau nici macar lupa, dar, reglate corespunzator, nu am deranjat pe nimeni si se vedeau brici!Repet, toata lumea uita sa regleze farurile dupa montaj, crezand ca e acelasi lucru!Ei bine, nu este!
                        2.Becurile din poza au 3600 lumeni la 6000k si sunt plug&play.
                        3.Poza este facuta de jos, deci nu asa se vede dintr-o masina, repet, nu deranjeaza absolut deloc daca sunt reglate corespunzator, sunt echivalentul xenoanelor la lumeni.Nu se incalzesc ca halogenele ca sa albeasca geamul farurilor si cel mai important, consuma cu 60% mai putin si au o viata de peste 30.000 de ore.
                        Nu cred ca sunt dator nimanui de pe acest forum sa pun poze cum vrea fiecare sau sa dau detalii!
                        Consider ca e suficient atat!

                        Comment


                        • #13
                          Mie nu mi-ai raspuns . Sau..."Nu cred ca sunt dator nimanui de pe acest forum sa pun poze cum vrea fiecare sau sa dau detalii!Consider ca e suficient atat!" ?
                          "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                          '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by cvp View Post
                            Am sa va raspund tuturor:
                            1.Este a doua masina la care le folosesc.La prima, Civic hybrid farurile nu aveau nici macar lupa, dar, reglate corespunzator, nu am deranjat pe nimeni si se vedeau brici!Repet, toata lumea uita sa regleze farurile dupa montaj, crezand ca e acelasi lucru!Ei bine, nu este!
                            2.Becurile din poza au 3600 lumeni la 6000k si sunt plug&play.
                            3.Poza este facuta de jos, deci nu asa se vede dintr-o masina, repet, nu deranjeaza absolut deloc daca sunt reglate corespunzator, sunt echivalentul xenoanelor la lumeni.Nu se incalzesc ca halogenele ca sa albeasca geamul farurilor si cel mai important, consuma cu 60% mai putin si au o viata de peste 30.000 de ore.
                            Nu cred ca sunt dator nimanui de pe acest forum sa pun poze cum vrea fiecare sau sa dau detalii!
                            Consider ca e suficient atat!
                            Noi daca facem o analiza si reducem pretul unui calculator din masina cu 30 de centi, sare in sus de bucurie producatorul. Da-le un mail cu datele de reglaj, spune-le cat de fraieri is ca pun lupe la xenoane si autoleveling, si daca vor salva numai 20 eur la masina sigur te vor rasplati

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by BV26CAT View Post
                              Noi daca facem o analiza si reducem pretul unui calculator din masina cu 30 de centi, sare in sus de bucurie producatorul. Da-le un mail cu datele de reglaj, spune-le cat de fraieri is ca pun lupe la xenoane si autoleveling, si daca vor salva numai 20 eur la masina sigur te vor rasplati
                              Nu vad legatura intre una si alta!Vrei sa te bagi seama aiurea sau care e problema?

                              Comment

                              Working...
                              X