CD-R: '15 Honda Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CD-R: '15 Honda Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC, Crystal Black Pearl

    Salut!

    Creste numarul de posesori Honda si ma bucur sa vad asta.

    Am masina din titlu cumparata anul trecut, in luna august. Din pacate nu am avut timp sa deschid un thread separat aici datorita mai multor evenimente petrecute in ultimul insa am citit jurnalele voastre.
    O sa revin cu poze ale masinii si alte amanunte cat de curand.

    Urmeaza revizia anuala si vroiam sa cer parerea colegilor: cei care ati intrat in contact cu service-ul Honda Nord, cum vi s-a parut experienta? Initial ma gandeam sa merg la Asko Chiajna, dar e departe si mi-ar trebui o zi libera. Cei de la Nord sunt la vreo 10 minute distanta de birou.

    Multumesc anticipat si o zi usoara!

  • #2
    Eu am facut revizia la H Nord, oamenii sunt profi, si trateaza masina cu seriozitate, au verificat pana si becurile din portbagaj, pe langa asta, au in oferta desinsectia instalatiei de clima cu aerosoli. Eu ii recomand !

    Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

    Comment


    • #3
      steff1g, multumesc!

      Cred ca dau o fuga la ei azi sa fac o programare si sa intreb si alte detalii.

      Comment


      • #4
        Originally posted by steff1g View Post
        Eu am facut revizia la H Nord, oamenii sunt profi, si trateaza masina cu seriozitate, au verificat pana si becurile din portbagaj, pe langa asta, au in oferta desinsectia instalatiei de clima cu aerosoli. Eu ii recomand !

        Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
        Probabil au facut dezinfectia/igienizarea instalatiei de clima, daca se ajunge la dezinsectie, cred ca e grav.

        Comment


        • #5
          Originally posted by scarr View Post
          Probabil au facut dezinfectia/igienizarea instalatiei de clima, daca se ajunge la dezinsectie, cred ca e grav.
          Cum spui tu![emoji6]

          Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

          Comment


          • #6
            cd-r, mergi la ASKO
            cel mai taran taran, este taranul de la oras !

            Comment


            • #7
              #corsaru, as fi mers la Asko, sincer, dar HN este la 10 minute distanta.
              Ai experiente neplacute cu HN?

              Comment


              • #8
                Sa ai noroc de ea.

                Desi sunt "fan" Asko, eu zic sa incerci HN si sa vezi cum sunt serviciile lor. Unii sunt multumiti, altii mai putin. Nici la Asko nu e totul perfect, desi mi se par a fi buni profesionisti.
                In functie de asta o sa vezi cum faci la anu'.

                Bafta!
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Intrebare prosteasca: Crystal Black Pearl este metalizata?

                  Comment


                  • #10
                    Da
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #11
                      Eu am facut revizia de un an la Honda Nord si am fost foarte mutumit de cum a decurs totul, iar pretul sensibil mai mic decat la ASKO (toate filtrele si uleiul au fost furnizate de ei). Reviziile le voi face la HN iar reparatiile probabil la ASKO (sper cat mai tarziu).

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by danr View Post
                        Eu am facut revizia de un an la Honda Nord si am fost foarte mutumit de cum a decurs totul, iar pretul sensibil mai mic decat la ASKO (toate filtrele si uleiul au fost furnizate de ei). Reviziile le voi face la HN iar reparatiile probabil la ASKO (sper cat mai tarziu).
                        Salut, de ce reviziile la HN si reparatiile la Asko? Eu am si revizia de 1 an dar si o reparatie de facut si incerc sa ma decid la care dintre ei sa merg (japoneza fiind achizitionata de la HN). Thanks.

                        Comment


                        • #13
                          ASKO este recunoscut pentru priceperea mecanicilor de la service (pentru mine increderea in omul care-mi repara masina este esentiala). HN pentru revizii sunt OK dar pentru reparatii uneori lasa de dorit competenta lor. In concluzie, prefer sa platesc mai mult la ASKO pentru o reparatie dar sa am incredere ca masina este pe maini bune.

                          Comment


                          • #14
                            Salut hondari!

                            Covorase de cauciuc speciale pentru sedan, cu sistem de prindere, si-a luat cineva?

                            Comment


                            • #15
                              Revin cu o alta rugaminte.
                              Cei care v-ati pus senzori de parcare, pentru ce model ati optat? Am parcat azi la Hornbach si am zgariat bara spate intr-o piatra de decor care avea colturile iesite.

                              Comment

                              Working...
                              X