ADRIAN OCTAVIAN: '16 Honda Civic 1.8 M/T Elegance Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by remgriff View Post
    @Adrian, you're giving me hope ai si o recomandare de vendor de asa ceva? sigur, trebuie sa intreb si la reprezentanta daca imi accepta cu montajul la ei, ca japoneza e in garantie.
    Pai eu imi luasem un joying: https://www.aliexpress.com/item/7-IN...08.0.69.xUEhDu - si-a meritat toti banii si cei care vand sunt foarte ok.

    Vb la reprezentanta si vezi daca poti sa faci la ei cu piesele tale si baga tare .

    Si spune-mi si mie te rog daca te lasa sa faci operatiunea .
    "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

    The Power of Dreams

    Comment


    • #32
      Frumoasa masina..Este una singura in Iasi la reprezentanta la vreo 17.000 e tot neagra. Sa te bucuri de ea , daca o vinzi te scap eu de ea

      Comment


      • #33
        Mersi frumos dar nu prea curand
        "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

        The Power of Dreams

        Comment


        • #34
          Originally posted by Adrian Octavian View Post
          Pai eu imi luasem un joying: https://www.aliexpress.com/item/7-IN...08.0.69.xUEhDu - si-a meritat toti banii si cei care vand sunt foarte ok.

          Vb la reprezentanta si vezi daca poti sa faci la ei cu piesele tale si baga tare .

          Si spune-mi si mie te rog daca te lasa sa faci operatiunea .
          versiunea elegance nu vine doar cu MID? se poate monta navigatie aftermarket fara sa schimbi bordul?
          '16 BMW 520xd
          '15 FK2
          ex '10 CU1
          ex '07 CL7

          Comment


          • #35
            @Adrian, o sa intreb, sa vad daca se potriveste pe asta. looks cool si e la pret bun, desi nu-s neaparat fan aliexpress

            @fst, ba da doar cu i-MID-ul pe care nu pot sa afisez nici macat artwork-ul melodiilor . in cei 4400 lei cat imi cerea honda nord pe operatiune (cu un sistem pioneer), era inclusa si masca. atat mi-au scris atunci, nu am mai intrebat mai multe, pentru ca e enorm pretul.

            Comment


            • #36
              Doar masca si adaptariile pt comenziile pe volan costa in jurul de 250 de euro. Restul depinde de sistemul ales, adica cu sau fara navi. Daca era cu navi nu era scump deloc 1.000 de euro daca in acesti bani intra si manopera.

              Comment


              • #37
                Originally posted by fst View Post
                versiunea elegance nu vine doar cu MID? se poate monta navigatie aftermarket fara sa schimbi bordul?
                Sa se inteleaga, pe modelul asta, asa a venit masina... eu ma refeream pe modelul anterior pe care l-am avut, pe acel model am pus navigatie aftermarket.
                "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                The Power of Dreams

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Adrian Octavian View Post
                  Sa se inteleaga, pe modelul asta, asa a venit masina... eu ma refeream pe modelul anterior pe care l-am avut, pe acel model am pus navigatie aftermarket.
                  Daca iti iei si montezi asa ceva in masina da-mi un semn te rog, sunt curios cum iese treaba si poate imi pun si eu.

                  Gracias
                  Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
                  SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

                  Comment


                  • #39
                    pai atat timp cat il am pe asta original al masinii nu cred ca mai investesc in altul tinand cont ca tot android e si asta

                    Ma gandeam foarte tare la pachetul Rally Red si ma mai gandeam si la vopsitul elementelor ca cele din pachet tinand cont de pretul nejustificat de mare

                    Vedem
                    "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                    The Power of Dreams

                    Comment


                    • #40
                      Salutari,

                      Mica intrebare: merita achizionat pachetul Rally Red (interior/exterior) sau e ok sa scot piesele din interior si vopsite, eventual un plasti dip, tinand cont de pretul pachetului?
                      "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                      The Power of Dreams

                      Comment


                      • #41
                        Un mic raspuns din partea celor care au sau o mica parere?
                        "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                        The Power of Dreams

                        Comment


                        • #42
                          N-am kit RR - dupa cum stii.
                          Din cate stiu kitul RR este lacuit.
                          Eu l-as infolia / plastidip decat sa il cumpar pe cel OEM. mi se pare prea scump...

                          Pana la urma e doar un plastic vopsit, care nu aduce o tinuta mai buna de drum, mai multi cai etc...
                          ticker
                          Administrator
                          Last edited by ticker; 13-09-16, 16:31.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Mersi ticker, la aia m-am gandit si eu sa scot elementele si sa le trag o folie/dip.

                            Acum nu stiu cat de bun e plastidip-ul asta (am cautat si sunt recenzii bune dar nu am pe cineva care a folosit si sa isi dea o parere).

                            Initial ma gandisem sa fac toata masina cu plastidip dar, la fel, sunt in standby.
                            "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                            The Power of Dreams

                            Comment


                            • #44
                              Toata adica pe exterior?
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Dap... vreau albastrul acela de la typer
                                "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                                The Power of Dreams

                                Comment

                                Working...
                                X