cazare in zona Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cazare in zona Brasov

    Salutare,
    undeva la inceputul lui august (we cu 5 august) as vrea sa merg in zona Brasov (3 familii).
    Cum nu am mai fost prin in zona sa stau mai mult (doar la Zarnesti am mai fost), nu prea stiu alte zone faine, pensiuni ... si nu as vrea sa merg la "publicitate".
    Imi puteti recomada niste locuri, pensiuni, hoteluri pe unde ati stat si v-au placut mult. (conditii, pret, amabilitate, faciliatati)?
    Va multumesc mult.
    Laurenitu

  • #2
    Cautare Google dupa "cazare brasov". Ai acolo foarte multe optiuni.
    Asta daca cineva nu iti da direct niste ponturi verificate.
    Succes..!
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #3
      merci mult,
      eu mai mult ma gandeam la o recomandare de la cineva care a fost in zona Brasov (Rucar, Bran, Cheia, Moeciu...) s-a cazat, si a fost multumit.

      Comment


      • #4
        E destul de greu de facut o recomandare cuiva caruia nu-i stii standardele. Am stat de mai multe cu un club auto in Moeciu de Sus (la Maria Clinciu, gasesti pe net datele de contact, 2 stele, fac si mancare, preturi OK) sau la Vila Cascada din Busteni, am stat in teambuilding la Teleferic Grand Hotel din Poiana (insa aici e de la 250 EUR in sus camera).
        ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

        Comment


        • #5
          post dublu, de sters.
          ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

          Comment


          • #6
            Recomand cramele Rhein din Azuga, mancarea si cazarea De cate ori am drum opresc cu placere.
            Honda Accord CU2 2.4 AT
            "Never drive faster than your angels can fly"

            Comment


            • #7
              Mi-a recomandat cineva Club Vila Bran. Vezi pe net, pare interesant.

              Comment


              • #8
                Anul trecut am mers pentru un sfarsit de saptamana aici. A fost foarte ok, camere curate mancare buna, au inclusiv o piscina acoperita, personalul super ok. Preturile (vezi link)... peste media zonei...
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • #9
                  Eu am fost de cāteva ori la Dambu Morii si mi s-a părut in regula. Nu am stat cazat acolo doar peste zi dar din ce am mai auzit pare ok.
                  http://www.dambumorii.ro/


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                  Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                  Comment


                  • #10
                    Va multumesc mult si o sa ma uit pe toate recomandarile.
                    Intradevar legat de standard...macar camera cu baie, curat si mancare buna...ca o mica comparative ...Dacia...Honda...Porsche...nici prea prea, nici foarte foarte
                    Ideea e ca eu vreau sa ma intalnesc cu niste priteni ce vin din Timisoara, eu vin din Iasi, iar zona Brasov e cam la mijloc.

                    Comment


                    • #11
                      Pai si pe noi nu vii sa ne vezi la nationala. ca e la o aruncatura de bat
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Ma bag si eu cu recomandarile,fiindca in BV,chiar in oras, ma cazez de vreo doi ani saptamanal.Happa a zis Club Vila Bran-e foarte ok daca aveti copii mai mici.Au piscina,animatori,o mica gradina zoologica,sala de jocuri si teatru,personal amabil in general.Se mananca foarte bine.Preturi marisoare pentru mancare.Conacul recomandat de Wagner este foarte ok, doar ca in Cristian unde se afla,in afara de plimbari prin localitate,frumusica dar mica,nu prea ai ce face.Preturi,cum spunea si el,peste medie.Un raport bun pret-calitate ar fi,dupa parerea mea, hotelul Golden Time,micul dejun variat,restaurant cu specific libanez,in care se mananca asa si asa.Daca vrei cel mai cel este Kronwell,situat langa gara,parcare subterana,micul dejun e foarte variat,se mananca bine,insa pretul este piperat.Are si piscina acoperita si centru SPA.Ca dezavantaj,desi e un hotel superb,iluminat cam slab in camere.Alpin din Poiana Bv ar mai fi o varianta,au cea mai faina piscina si centru SPA din regiune,preturi peste medie.Am mai stat si la altele,insa astea imi vin in minte acum,ca si recomandari.Sejur placut!😀

                        Comment


                        • #13
                          http://www.cabana-vanatorilor.ro/index.html daca va plac specialitatile vanatoresti.

                          Comment

                          Working...
                          X