THEODOR777: : '02 Honda Accord Type-R, Satin Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by theodor777 View Post
    Masina consuma ulei....in 1500 km am pus 2 litri.1L Motul 10w40 pe care la papat in 600km si apoi 1L 15w50 V300 Competition Motul,pe care la consumat ceva mai greu aprox 900km...Astazi sper sa-i fac schimbul cu Motul 10W40 300V

    ai pus motul, il bea ca pe benzina, apoi pui iar motul? aceeasi problema am avut-o eu la ep3 parca, de atunci sa nu mai aud de motul
    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

    '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

    Comment


    • #17
      Īl repară Duralube

      Sent from my SM-G935F using Tapatalk
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #18
        Am pus motul alfel peste altceva ce nu stiam ca este apoi iar altfel de motul peste mixul precedent...Acum am pus ceva ce stiu ca este si astept sa vad ce si cum,de consumat va consuma oricum.Duralube ne ma astept sa repare,am experiente f bune cu el vis a vis de frecarile din motor.Asa ca i-am pus si in benzina KMR
        M-am gandit sa nu-i stea in gat uleiul digerat si i-am scos catalizatorul si am modificat un pic esapamentu
        Click image for larger version

Name:	TOBE2.jpg
Views:	1
Size:	77.4 KB
ID:	722837Click image for larger version

Name:	TOBE1.jpg
Views:	1
Size:	56.1 KB
ID:	722836
        PS Oricum as pune pozele tot culcate ies
        '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

        Comment


        • #19
          Nu prea arata bine traseul pe care l-ai facut la Borla. Sper ca nu te-a costat si o avere.

          Consumul de ulei nu are legatura cu Motul.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • #20
            Scuze ca intreb Doc,care e problema traseului? ma gandeam si eu sa merg la Pitesti pt tevi si acum m ai pus pe ganduri.
            Civic EP3,Civic FN2
            După ce ai gāndit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărāt – nu te mai gāndi. proverb japonez

            Comment


            • #21
              Vezi in poza suduri si diametre pe tevile de evacuare. Pentru o firma care lucreaza de foarte mult timp pe evacuari, mi se pare inadmisibil sa arate asa o lucrare.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #22
                Credeam ca doar mie mi se pare ciudat.
                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                Comment


                • #23
                  Nu arata bine dar a fost varianta rapida si ieftina...680 lei cu tot cu TVA(150 E).Fara diametre si suduri de genul asta trebuia lucrat cu flanse si eventual schimbate finalele care aveau teava de intrare pe diametru mai mic,eu am vrut diametru mai mare la traseu.De banii astia si de inox eu zic ca e bine.
                  '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

                  Comment


                  • #24
                    Doc multumesc, am inteles ideea.Am o intrebare :vad ca ai dat jos rezonatorul cum suna? foarte tare sau rezonabil?
                    Civic EP3,Civic FN2
                    După ce ai gāndit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărāt – nu te mai gāndi. proverb japonez

                    Comment


                    • #25
                      Suna tare,dar eu nu folosesc masina la drumuri f lungi.Am avut CL9 cu evacuare completa EVO GREDDY si la drumuri lungi pasagerii sa vaitau.
                      '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

                      Comment


                      • #26
                        Am inteles, nu au pus flanse dar de ce nu au folosit un Tig pentru sudura? Aia nu este sudura demna de o firma care se ocupa cu evacuari. Nu mai zic nimic de Y-ul ala.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #27
                          Un cat-back serios la masina asta + un catalizator scos am inteles ca ar face minuni (ma refer minuni de motor aspirat, 5-10 cai). Nu stiu insa daca te incadrezi acolo, pana la urma finalele sunt tot alea vechi.

                          Eu am simtit totusi cand i-am dat jos catalizatorul, era mai vioaie.
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • #28
                            Finalele daca s-au pastrat de la mine nu erau stoc. Daca imi aduc aminte erau chiar SEBRING.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #29
                              Finalele sunt Sebring,de aceea le-am si pastrat.Am schimbat si bieletele la stabilizatoarea fata,si daca tot era data jos am zis sa o si vopsesc un pic

                              Click image for larger version

Name:	IMG_2421.jpg
Views:	1
Size:	35.6 KB
ID:	722845Click image for larger version

Name:	IMG_2413.jpg
Views:	1
Size:	27.9 KB
ID:	722846
                              '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

                              Comment


                              • #30
                                Sa stricat motorul!!!
                                Am reusit sa consum doua rezervoare de benzina fara sa completez un gram de ulei!!!!
                                '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

                                Comment

                                Working...
                                X