THEODOR777: : '02 Honda Accord Type-R, Satin Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Azi plec ca de asta sunt asa prins si ma intorc dupa 5 dec.
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #47
      Drumuri bune!
      Ne gasim noi pana la urma.
      '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

      Comment


      • #48
        Masina a intrat la pastrare,in iunie face baiatul meu 18 ani si o pastrez pentru el.Pana atuci sper sa-i refac motoru.Sincer,in afara de faptul ca consuma ulei(ceea ce pentru o masina din categoria ei nu este ceva neobisnuit) si nu-i functioneaza butonul de ventilatie pe treptele 1 si 2,masina asta nu are nici un defect.
        Eu mi-am luat o alta masina...tot R-ea
        Attached Files
        '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

        Comment


        • #49
          Nu e cam puternica fiara pentru un incepator?

          Comment


          • #50
            Parinti inconstienti...

            ziarulunirea.ro/update-foto-video-accident-mortal-pe-dn7-iesirea-din-orastie-spre-sebes-trei-persoane-si-au-pierdut-viata-dupa-o-coliziune-intre-doua-autoturisme-unul-inmatriculat-in-alba-459317/

            http://zhd.ro/eveniment/imagini-de-c...nt-la-orastie/
            vtin
            Senior Member
            Last edited by vtin; 28-01-18, 16:40.

            Comment


            • #51
              Originally posted by vtin View Post
              Parinti inconstienti...

              ziarulunirea.ro/update-foto-video-accident-mortal-pe-dn7-iesirea-din-orastie-spre-sebes-trei-persoane-si-au-pierdut-viata-dupa-o-coliziune-intre-doua-autoturisme-unul-inmatriculat-in-alba-459317/

              http://zhd.ro/eveniment/imagini-de-c...nt-la-orastie/
              Depinde!!!
              Sunt copii si copii,ca de altfel parinti si parinti.Poti sa-i dai o masina cu putere mica,sa se icadreze intr-o depasire si sa nu mai aiba timp sa revina pe banda lui.Nu puterea masinilor ii omoara ci educatia si lipsa de creier.De altfel masina asta are o stabilitate fantastica si niste frane bune,este foarte sigura din punct de vedere al manevrabilitatii.Parerea mea.
              '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

              Comment


              • #52
                Total de acord. Prima mea masina la 18 ani a fost un Saab 900 2.0T de 185 cai si pana in clipa de fata nu am avut niciun incident .
                The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                https://www.instagram.com/iamrusu/

                Comment


                • #53
                  Vreau sa duc masina la Asko la Bucuresti si am nevoie de cateva informatii vis a vis de cine repara motoare din astea acolo.Vreau sa-i curat clapeta de admisie si EGr-ul si sa-i fac o evaluare pentru reparatia motorului.Daca ma poate ajuta cineva cu un reper ceva de care sa me leg,o persoana cu care sa vorbesc.Multumesc.
                  '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

                  Comment


                  • #54
                    Nu prea ai de ce reper să te legi. Sună la numerele de telefon de contact de pe pagina lor, fă-ți o programare și aia e. Mai departe, vezi la fața locului.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #55
                      Salut! Suna la numarul de pe site (vezi ca raspund ff greu, insista), cere sa vb cu Alex Stan (daca nu raspunde el direct) si spune-i ca e vb de un ATR si vrei sa incepi o discutie pentru refacerea motorului etc.

                      El e seful de la mecanica si stie o serie de aspecte de la masina mea. Mie mi-au facut una-alta Sorin si Alin ca si mecanici si sincer ii recomand, sunt ff atenti si dornici sa faca treaba buna. Chiar nu am ce sa le reprosez, pe partea mecanica sunt top!
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #56
                        Nu ma prea pricep la motoare, da avand in vedere istoria acestei masini, si feelingul meu de fata mare, as schimba motorul cu totul. Prin cate maini a trecut, daca ar fi fost o operatiune cu sanse de reusita, ma gandesc ca ar fi fost reparat pana acum.

                        Comment


                        • #57
                          Foarte greu sa gasesti un H22A7 in stare f buna. Majoritatea consuma ulei. Trebuie desfacut si vazut. Posibil sa fie doar segmentii de ungere si atunci reparatia e lejera.
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • #58
                            Sau încă un duralube și e ca nou.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by KMR View Post
                              Sau încă un duralube și e ca nou.
                              Mi-am luat alta jucarie pe care sa o tratez cu duralube Click image for larger version

Name:	S88.jpg
Views:	1
Size:	37.7 KB
ID:	726387
                              '02 Accord Type R/Audi S8 2015/AVENSIS'07/EX ACCORD Type S '07

                              Comment


                              • #60
                                S-o stapanesti sanatos..
                                DuraLube din cate stiu eu nu se pune la motoare cu putini kilometrii. Vad ca e doar S line nu S veritabil.....

                                Comment

                                Working...
                                X