Piese la pret accesibil Honda Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piese la pret accesibil Honda Accord

    Salut.

    Numele meu e Robert si detin o Honda Accord CU 2009, benzina, 1997 cmc, 115 kw, cutie 6 viteze manuala.

    Dupa aparitia unei trepidatii in accelerare intre 90 si 110 si dupa o verificare macanica la Coasta de Est am ajuns ca concluzia ca am nevoie sa schimb la planetara din dreapta capul dinspre cutie de viteze, simering cutie de viteze si burduf planetara spre roata tot pe dreapta.

    Mi s-a facut o oferta de 2300 lei pentru un cap de planetara si un burduf, ceea ce mi se pare foarte mult.

    M-ati putea ajuta cu ceva informatii de unde as putea cumpara planetara la un pret mai decent?

    Sau macar unde sa gasesc codul planetarei oem?

    Recomandati o planetara sh? Inca n-am gasit un parc de dezmembrari cu planetare de Honda dupa 2009.

    Multumesc.

    Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

  • #2
    Salut.
    Codurile OE aici: http://www.lingshondaparts.com/honda...2&block_05=hcr
    Ai nevoie de 44310TL1305 şi 44017TA0A00. Pe original cam ăla e preţul... cel primit de tine.

    O bună alternativă există de la Febest: http://febest.de/index.php?page=cata...7131&details=1
    Codul Febest este 0311-HRVLH.
    Poţi cumpăra de aici: http://reindeerparts.de/en/Febest/HO...ram=0311-HRVLH
    Sau de pe ebay, ceva mai scump.
    Sper să īţi fie de folos info.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #3
      aceasi problema am avut-o si eu si am schimbat ambele capete de planetara dinspre cutia de viteze. cu manopera a fost 1800 lei dar piesele le-am comandat din anglia.acolo sunt mult mai ieftine.sunt pe forum daca nu ma insel membri care locuiesc in uk.ia legatura cu ei si vezi poate te ajuta, eu le-am comandat in romania deoarece mecanicul meu are o ruda in anglia si le-a trimis de acolo. in romania sunt nesimtit de scumpe

      Comment


      • #4
        @bekxy,
        multumesc pentru site-uri. Nu erau exact alea codurile dar le-am gasit pe alea buna pana la urma.
        Preturile la febest sunt mult mai bune ca cele originale. Dar am citit pe alte forumuri si conform celor care le-au utilizat calitatea lor lasa de dorit. Tu ai folosit febest vreodata?

        @zile,
        O sa incep cu schimbarea capului pentru planetara din dreapta. Daca nu dispare trepidatia o sa-l schimb si pe stanga.

        Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

        Comment


        • #5
          Cati km are masina in cauza?Intreb fiindca am si eu acest model,numai ca e diesel.Sa stiu la ce ma astept pe viitor.Multumesc.

          Comment


          • #6
            Acum aproape doi ani am īnlocuit flanșele amortizoarelor cu Febest, so far no problem.
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • #7
              Originally posted by moldorobert View Post
              O sa incep cu schimbarea capului pentru planetara din dreapta. Daca nu dispare trepidatia o sa-l schimb si pe stanga.
              De ce sa-l schimbi daca nu are probleme? Defectul ar trebui sa se vada odata piesa demontata. Daca e OK, montezi la loc si treci pe partea cealalta.
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • #8
                @dantt,
                Masina are 147.000 km.

                Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Am eu un pivot(basculainferioara) de la Febest si e ok. Nu am remarcat ceva rpobleme. Mi le-au trimis gratuit direct acasa, nu mai stiu daca prin posta sau curier.
                  2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                  Comment


                  • #10
                    Am cautat din curiozitate codurile de mai sus in programul unui mare furnizor autohton si am gasit asa:
                    - 44310TL1305 Pret 965 fara TVA
                    - 44017TA0A00 Pret 163 fara TVA
                    Asta ca sa vedeti ce adaosuri se practica pe piata din Romania.

                    Comment

                    Working...
                    X