NOLTY: '08 Honda CR-V 2.0 M/T Executive, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NOLTY: '08 Honda CR-V 2.0 M/T Executive, Nighthawk Black

    Salutare,

    Dupa cum spune si titlul, a aparut Honda no.2, un CR-V 2.0, echipare Executive, culoare NHB cu interior bej. Cand am luat Accordul nu stiam cum va rezista in timp interiorul bej, dar acum fix asta mi-am dorit. Pe scurt, am vazut un anunt, am luat trenul pana la Drobeta, am verificat-o la Honda Craiova, apoi am condus spre casa destul de incet, pentru a petrece cat mai mult timp impreuna .
    Avea 150.000 km, acum am mai adaugat aproape 1.000 in cateva zile. I-am facut un detailing interior, iar saptamana viitoare ma voi ocupa de inmatriculare si voi trece pe la Asko pentru o noua verificare.
    Ce imi place in mod deosebit la ea: plafonul panoramic, farurile xenon, sistemul audio, posibilitatile nenumarate de a aranja bancheta din spate, multitudinea spatiilor de depozitare.
    Ce nu imi place in mod deosebit la ea: momentan nu am ce, sunt inca in faza de baloane, inimioare si unicorni .
    Dupa cativa ani petrecuti la volanul unui VW Golf, zambetul a revenit .
    Attached Files
    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
    2000 Honda S2000 Berlina Black
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

  • #2
    Bravos, sa aveti noroc de ea!
    Presupun ca nu ai 2 masini doar pentru tince cum nu am nici eu 2 doar pentru mine
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Haha, asa este! Eu mergeam cu Golf-ul pe care acum l-am scos la vanzare, Accord-ul nu l-am mai condus.
      Multumesc, Ticker!
      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
      2000 Honda S2000 Berlina Black
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

      Comment


      • #4
        Sa le conduci cu placere pe amandoua ( pe rand )

        Comment


        • #5
          Ce frumos le sta una langa cealalta!
          Sa fie intr-un ceas bun, relele sa va ocoleasca si s-o conduci cu toata placerea!

          Comment


          • #6
            ….CRV 3, interior bej, plafon panoramic…… sunteti un gourmand dom'le!
            -aveti si scaune electrice cu reglaj lombar?
            Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

            … Jazz do it ...

            Comment


            • #7
              Guys, va multumesc mult pentru urari!

              @InjectoR, cred ca in fiecare dintre noi zace un copil al carui comportament iese la suprafata din cand in cand. Al meu se bucura de masina asta, printre norisori si unicorni. Al tau observ ca este cam malitios si prost crescut. Nu ne cunoastem, asa hai sa ne abtinem de la trasul de sireturi!
              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
              2000 Honda S2000 Berlina Black
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

              Comment


              • #8
                Nu neg ca pot fi malitios sau ca n-as fi prost crescut, dar daca imi spui si mie care parte a postarii mele te-a determinat sa crezi ca te trag de sireturi ar fi super!

                PS: Chiar imi place CRV 3, imi place interiorul bej (am un hybrid cu piele bej), imi lipseste trapa si reglajul lombar de care te-am intrebat. ….

                PPS: Uite un proof, masinile detinute de tine (CL7, CRV3) apar pe lista mea ...:
                http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post528847
                InjectoR
                Senior Member
                Last edited by InjectoR; 15-07-16, 01:06.
                Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                … Jazz do it ...

                Comment


                • #9
                  Cred ca se mai întâmplă, și nu rar, să citim un mesaj și să nu deducem tonalitatea care a dorit-o autorul.
                  E riscul comunicării scrise.
                  Nu cunoaștem nivelul de cultura al persoanei din spatele "tastaturii", nu știm ce caracter are, nu știm ce fel de umor are, de starea lui de spirit din acel moment, etc.
                  Uneori, sigur ca ne pripim și în loc sa întrebăm "la ce te referi, mai exact?" , răspundem tăios.
                  Deh, cică trăim în secolul vitezei, în care fiecare secundă e importantă.
                  Depinde și de toleranța fiecăruia.
                  Mai sunt însă și persoane cărora le place să-i ia pe alții la 11 metri, ironie d'aia ne-subtilă. No, la ăia se aplică "ochi pentru ochi și dinte pentru dinte".

                  Și cu asta basta, că vroiam să îi zic omului să aibă noroc de mașinuță și să întreb cam unde e consumul la jucăria asta...



                  Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    @scarr, s-ar putea sa ai dreptate si iti multumesc pentru urari! In ceea ce priveste consumul, pana acum am observat urmatoarele: extraurban mers legal - 7.2%, urban trafic mediu spre aglomerat - 13%, clima pe auto 24 grade tot timpul.
                    @InjectoR, imi cer scuze ca am luat drept misto mesajul tau. Nu sunt obisnuit sa mi se vorbeasca cu dvs. si sa se faca aprecieri la adresa mea, de catre necunoscuti, pe topicul masinii. Banuiam ca stii dotarile masinii, echiparea EX include scaunul electric al soferului cu reglaje pe 8 directii si suport lombar, dar nu mai fac presupuneri si inchei aici, cerandu-mi scuze inca o data.
                    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                    2000 Honda S2000 Berlina Black
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                    Comment


                    • #11
                      Sa fie bine venit "no.2"!
                      Toate cele bune!
                      '18 BMW X1 18xd
                      '15 BMW i3 range extender
                      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                      Comment


                      • #12
                        S-o stăpânești sănătos Nick! Și, dacă tot ne tragem de șireturi, nu crezi c-ar fi bine să mâncăm la prânz la Geta cândva?
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #13
                          Haha, merci mult! Saptamana viitoare e bine?
                          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                          2000 Honda S2000 Berlina Black
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                          Comment


                          • #14
                            Perfect!
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #15
                              S-o stapanesti sanatos si fara probleme!
                              Consumurile sunt in zona decentei, avand in vedere masa masinii!
                              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                              Comment

                              Working...
                              X