Parasolar Accord 2008-

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parasolar Accord 2008-

    Salutare.

    Pentru ca pregatesc un drum catre caldele meleaguri grecesti si geamurile mele nu au tenta, m-am gandit sa cumpar parasolare pentru geamurile pasager spate (eventual si pentru luneta - dar nu sunt asa de convins de luneta).
    Problema e ca am rascolit netul in lung si in lat si nu am gasit decat pentru modelul american (vezi link) sau pe un site din Polonia unele fixe.

    Ideal ar trebui sa fie niste jaluzele / perdele retractabile pe forma geamului, ceva in genul asta. Daca retractabile nu se poate, atunci macar pe forma geamului sa fie. Exclud varianta dreptunghiurilor prinse cu ventuze.

    S-a mai lovit cineva de probema asta?

    Merci

  • #2
    Daca excluzi ventuzele nu prea ai variante.

    Cea din state nu ti se potriveste pentru ca Accord-ul de acolo e alta masina - trebuie sa cauti pentru Acura TSX care e echivalentul Accordului tau.

    Cealalta rezolvare e sa iti pui folie 70% pe spate.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Mai bine ca folia nu o sa-ti tina nici o perdeluta.
      Eu am facut prostia sa nu-mi pun pe fata si trecand peste faptul ca am stat incins 5 ore cat a batut soarele pe partea mea, am facut si congelator in masina ca deh mie imi era cald.
      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

      Comment


      • #4
        daca aplic folie 70% trebuie sa o omologhez?

        Comment


        • #5
          orice folie, daca vrei sa fii in legalitate, trebuie montata intr-un atelier autorizat rar care sa iti faca si omologarea.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Cum spunea si ticker:
            1) Intr-un atelier autorizat (a se citi atelier care iti da si acte pe folia respectiva)
            2) Folie autorizara de RAR

            actele le primesti pe loc in atelier dupa montare
            PS: in principiu, atelierele autorizate se ocupa si cu chestii mai putin legale dar lucrurile astea se fac la cererea si pe raspunderea clientului.
            InjectoR
            Senior Member
            Last edited by InjectoR; 18-07-16, 11:05.
            Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

            … Jazz do it ...

            Comment

            Working...
            X