ANDYMIHAIL: '15 Honda Civic 1.8 ES A/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar s-a inteles gresit.
    Am spus ca toate au toleranta dar nu am spus cat si cum. Am spus ca amenda vine cu 5℅ mai mica decat cu cat te-a prins tocmai ca sa nu poti sa vii tu cu contestatie ca masina ta arata pe bord mai putin sau mai mult decat viteza reala. Cred ca si producatorii auto trebuie sa respecte o anumita marja de eroare.
    Intr-un proces verbal din Germania vine viteza cu care te-a prins X minus 5℅ rezultand viteza Y pt care primesti amenda. De multe ori axact aceasta toleranta te scapa de a pierde permisul.
    PS: Scuze ca uneori nu ma fac inteles. Este uneori greu sa spui intr-un rand ce gandesti.

    Comment


    • Tolerantele in .de sunt de la 3% (laser, radare mobile puse pe marginea drumului, cele montate in masini stationate), 3-5% pt camerele fixe si pana la 10% pt camerele montate pe masinile civile, care te ia din mers pe autobahn. Pe unele site-uri am gasit toleranta 3-5% pana in 100 km/h si de 4-5% peste 100km/h.
      My cars:
      2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
      ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

      Comment


      • Salut, am aproximativ 3500 km și de ceva timp am observat ca nu mai piuie nimic de la senzorii de parcare. Am testat și într-adevăr, nimic. Am activat eu vreo setare greșită sau ar trebui sa o duc la service?

        Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

        Comment


        • Intrebare simpla: E apasat butonul de activare de pe bord?
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • Asta era, mulțumesc. Scuze de neatenție.

            Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

            Comment


            • Salutare, as vrea sa imi pun alte jante pe anvelopele de vara, iar cele stock sa ramana cu anvelopele de iarna. Problema este ca nu prea am gasit un model care sa imi placa. A schimbat cineva dintre colegi jantele si daca da, ce model ati ales? Multumesc de ajutor.

              Comment

              Working...
              X