ANDYMIHAIL: '15 Honda Civic 1.8 ES A/T, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ANDYMIHAIL: '15 Honda Civic 1.8 ES A/T, Alabaster Silver Metallic

    Salutare tuturor, sunt si eu proaspat posesor de Honda, avand initial de ales intre Opel Astra si Toyota Corolla.
    Dupa un test-drive la Asko pe varianta manuala nu mai doream sa ma dau jos din Civic...
    Initial am optat pentru varianta LS, dupa care am solicitat un upgrade la ES si inca unul la ES AT, chiar inainte de demararea Remat 2016.
    In ce priveste culoarea, asta era singura pe stoc cu cutie automata si cum nu mai am rabdare pana in septembrie, a ramas asta. Nu ma deranjeaza, dar nici nu ma da pe spate.
    Acum teoretic ar trebui ca saptamana viitoare sa intru in posesia autoturismului, iar pana atunci ar trebui sa ma decid pentru CASCO, ceva recomandari mai prietenoase cu portofelul?
    Am vazut ca ceilalti colegi au trecut '16 Honda Civic ... si asa am trecut si eu, dar din cate stiu, masinile din stoc sunt fabricate in 2015, e ok daca trecem anul inmatricularii aici pe forum sau cel al fabricatiei?

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos. Si eu sunt posesor de 5d de vinerea trecuta. Eu am facut CASCO la Garanta. Destul de prietenosi cu bugetul.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

    Comment


    • #3
      Cand am cerut oferte, am primit 650€ la Generali, 1100€ la Allianz si 850€ la Groupama. Toate full fara franchisa.

      Comment


      • #4
        La ce suma asigurata?

        Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

        Comment


        • #5
          Sa fie intr-un ceas bun si sa o conduci cu placere multi km. ( de saptamana viitoare).

          Comment


          • #6
            Sa ai noroc de ea.

            Surprinzatori de multi posesori de Sedan A/T in ultima vreme

            P.S. Daca zici ca e MY 15 am modificat si topicul
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Multumesc mult. Probabil ca oferta pentru varianta cu cutie automata este avantajoasa, desi la Toyota cu automata si motor de 1.6 as fi iesit mai ieftin cu vreo 300 de Euro.
              Care ar fi primele lucruri pe care ar trebui sa le iau in calcul dupa ce intru in posesia masinii? Ma gandeam poate la un paint sealant si probabil folie, desi as vrea cat mai transparenta, deoarece pe bancheta din spate va sta copilul de 3 anisori, pe care desi vreau sa il protejez de soare, vreau sa poata vedea pe geam.

              Comment


              • #8
                E de bine sau de rau ca s au inmultit?
                La Honda Nord aveau in aprilie 10 mașini cu cutie automata. Stiu ca le au dat pe toate.

                Comment


                • #9
                  17000€ la Allianz si Groupama. 18.600 la Generali

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari mister. Third in one week, dupa @roval1972 si myself .

                    Comment


                    • #11
                      Nu e nici de rau nici de bine, doar o observatie... Incep sa imbatranesc si sa ma gandesc si eu la automate. Noroc ca n-am bani de masina noua
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Sa va plimbe cu placere si fara probleme.

                        Comment


                        • #13
                          Mulțumim frumos pentru gândurile bune.

                          Comment


                          • #14
                            Care e anul de fabricatie ? 2015 sau 2016 ?

                            Multumesc

                            Comment


                            • #15
                              Fabricație 2015, cred ca loturile următoare cu livrare în toamna sunt 2016.

                              Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X